REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Publi - Modelki Tomb Raidera

O serii gier Tomb Raider i całej otoczce z nią związanej można powiedzieć wiele. Jednym z najistotniejszych aspektów popularności przygód pani archeolog ma bez wątpliwości osoba głównej bohaterki. Lara Croft jest postacią wręcz kultową, obok Duke'a Nukema, dzielnie prącego przez szeregi kosmitów. Stanowi jedną z postaci, które w grach komputerowych są czymś więcej, niż tylko anonimowymi śmiałkami podążającymi według poleceń graczy.

11.03.2010
14:56
Rozrywka Blog
REKLAMA

W przypadku naszej dzielnej panny z długim warkoczem i w obcisłych szortach popularność doszła do tak wysokiego stopnia, że zainteresowały się nią rozmaite magazyny i to nie tylko takie o tematyce elektronicznej rozrywki. Wkrótce stało się tradycją zatrudnianie modelek do pracy jako "żywa Lara". To na pewno przyciągnęło jeszcze więcej fanów, bo przecież bohaterka została wykreowana tak, aby na ekranach monitorów cieszyć oko zwłaszcza męskiej części graczy i stawać się ich marzeniem. Gdy zaś marzenie po części staje się prawdą…

REKLAMA

Pierwszą szerzej znaną kobietą, wcielającą się w zaszczytną rolę, była aktorka, Rhona Mitra (rok przed nią odgrywanie naszej ulubienicy przypadło w udziale Natalie Cook, jednak praktycznie mało kto o niej słyszał).

Rhona Mitra

Jej kadencja przypadła na lata 1997 - 1998. Urodziła się w 1976 roku, a do chwili otrzymania oferty publicznego odgrywania Lary, zdarzyło się jej już pokazywać w telewizji w mało znanych produkcjach. Dopiero po zaprezentowaniu się jako nasza cudowna poszukiwaczka przygód zaczęła na poważnie grać w wielu filmach, takich jak choćby Beowulf, czy Ali G Indahouse. A jak prezentuje się jako wcielenie lady Croft? Według mnie, tak jak każda inna modelka, której tę rolę powierzono, ale ostateczna opinia jest w sumie indywidualna i każdy z Was pewnie znajduje tu swoją faworytkę. Zdjęcia jednak mówią same za siebie.

KADENCJA:

Rhona Mitra - 1997-1998

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

Rhona Mitra 1976, Wielka Brytania

WYMIARY

brak danych

OFICJALNA MODELKA:

tak

Po wymienionych już paniach swoje pięć minut w błyskach reflektorów dostała kolejna modelka…

Vanessa Demouy

Warto też wspomnieć o Vanessie Demouy, która została zatrudniona przez francuski magazyn o grach komputerowych do jednorazowej sesji zdjęciowej z Larą Croft. Ta aktorka i modelka nie pozostała już w pamięci zbyt wielu graczy, jednak nie można odmówić jej urody, a co za tym idzie - pominięcie jej w tym wyliczaniu byłoby niewybaczalnym błędem.

KADENCJA:

Vanesssa Demouy - 1997

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1973, Francja

WYMIARY

brak danych

OFICJALNA MODELKA:

nie

Nell McAndrew

Urodzona w 1973 roku Nell, już po rozpoczęciu kariery dostała wielką szansę do wypromowania swojej osoby jako kolejne wcielenie panny Croft. Był to rok 1998. Radziła sobie nie gorzej niż poprzedniczki, ale rok po otrzymaniu zaszczytnej roli zaliczyła na swoim koncie sesję dla magazynu Playboy ubrana nieco skromniej niż w krótkie spodenki, obcisłą bluzkę, plecaczek i z dwoma coltami. Przez to dość nagle Eidos zakończyło z nią współpracę. No cóż, tak to już bywa, jak się psuje wizerunek kreowany z niemałym wysiłkiem przez producenta gry komputerowej. I było warto? Dla graczy raczej tak, bo oto mogliśmy zachwycić swoje oczy kolejną pięknością, która dodatkowo oprócz ubioru dzieliła z panią-Indiana-Jones-w-spódnicy imię.

KADENCJA:

Nell McAndrew - 1998-1999

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1973, Anglia

WYMIARY

brak danych

OFICJALNA MODELKA:

tak

Lara Weller

W odróżnieniu od poprzedniczki, ta modelka jest Holenderką. Została zatrudniona w wieku dwudziestu czterech lat, w 1999 roku, przy okazji promowania czwartej części Tomb Raidera: The Last Revelation. Za dużo szumu i rewelacji wokół jej osoby nie było, ot, kolejna piękna kobieta, dzięki której niejako bliżej odczuwamy przygody naszej ulubienicy. Oczywiście, płeć brzydka nie ma co narzekać, kolejny powód do napalenia się na następny odcinek przygód naszej archeolog.

KADENCJA:

Lara Weller - 1999-2000

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1975, Holandia

WYMIARY

brak danych

OFICJALNA MODELKA:

tak

Ellen Rocche

W roku 2000 brazylijski wydawca, również przy wydawaniu kolejnej odsłony gry, zatrudnił do jej promocji Ellen Rocche. Ta dwudziestojednoletnia modelka, tak samo jak jej poprzedniczki, bez wątpienia pomogła wprawić w osłupienie rzeszę graczy, tym razem również w Ameryce Południowej. No i nie ma co się dziwić, szczęśliwe numerki w tym wypadku to 92-57-100 przy 176 cm wzrostu.

KADENCJA:

Ellen Rocche - 2000

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1979, Brazylia

WYMIARY

92-57-100, 176cm

OFICJALNA MODELKA:

nie

Lucy Clarkson

Jest to najmłodsza, jak do tej pory, modelka wcielająca się w postać Lary. Urodzona w roku 1983, już jako siedemnastolatka została poproszona o występowanie jako czwarta oficjalna panna Croft. Zanim otrzymała tę rolę, nie występowała jako modelka ani aktorka, za to po zakończeniu przygody z Eidos pozwoliła uwiecznić się na okładkach paru czasopism. Wiele mówiące cyfry (jednak w mierze brytyjskiej) to: 32DD-25-36.

KADENCJA:

Lucy Clarkson - 2000-2002

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1983, Anglia

WYMIARY

32DD-25-36, 180cm

OFICJALNA MODELKA:

tak

Jill de Jong

Podobnie jak Lara Weller, Jill pochodzi z Holandii. Swoją karierę jako modelka rozpoczęła już w wieku piętnastu lat, a do roli Lary Eidos zatrudniło ją w roku 2002, gdy potrzebny był ktoś do wypromowania Tomb Raider: The Angel of Darkness.

KADENCJA:

Jill de Jong - 2002-2004

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1982, Holandia

WYMIARY

86-66-97, 183cm

OFICJALNA MODELKA:

tak

Karima Adebibe

Ta, według mnie najlepsza jak do tej pory modelka wcielająca się w rolę panny Croft (to, że piszę ten akapit jedną ręką to czyste pogłoski!), nadeszła wraz z wielkim powrotem sukcesu gry. Urodzona w Londynie, do tej pory grała tylko małą rolę w filmie Alien vs. Predator. Niewątpliwie, wybór właśnie jej na oficjalną Larę był świetną decyzją, o czym pewnie niejednokrotnie sami się przekonujecie, oglądając masę zdjęć i filmów.

KADENCJA:

Karima Adebibe - od 2006

DATA I MIEJSCE URODZENIA:

1985, Anglia

WYMIARY

173cm

OFICJALNA MODELKA:

tak

Angelina Jolie

REKLAMA

Chociaż Angelina nigdy nie uczestniczyła w targach i ogólnej promocji gier, to brak choćby słowa o niej byłby czystą zbrodnią ;] Ta znana aktorka użyczyła trochę swojego talentu przy okazji kręcenia dwóch filmów z Larą Croft jako tytułową bohaterką (więcej o samych produkcjach w numerze). Wiele osób zapewne protestowało przy jej wyborze, ale zarówno talentu aktorskiego, jak i urody, wymówić jej nie można.

Przy okazji wielkiej rocznicy i premiery gry Tomb Raider: Anniversary, wszystkie panie zostały zaproszone ponownie do studia, aby uczestniczyć w filmie o dziejach Lary Croft i grach z jej udziałem, dostępnym w wydaniu kolekcjonerskim TR:Anniversary. Tam też możemy zobaczyć je wszystkie (poza Natalie Cook, Roną Mitrą, Vanessą Demouy i Ellen Rocche) w obcisłych, lateksowych kostiumach, opowiadające o swoich przeżyciach podczas odgrywania tak ważnej roli. Warto więc obejrzeć, serio!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA