REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Słuchawki Creative EP-190

W życiu współczesnych ludzi bardzo istotną rolę pełni zarówno sport, jak i muzyka. I o ile gimnastyka przy dźwięku komputera, telewizora czy wieży nie jest większym problem, tak słuchanie ulubionych piosenek w trakcie porannego joggingu przeważnie kończy się frustracją. Czemu te okropne słuchawki ciągle wypadają z uszu?!

11.03.2010
14:17
Rozrywka Blog
REKLAMA

Z pomocą spieszy nam firma Creative, która swoimi słuchawkami, model EP-190, chce przypodobać się przede wszystkim tym aktywnym sportowo melomanom. Tym razem w trakcie biegania, skakania, robienia pompek, brzuszków, dosłownie czego tylko dusza zapragnie... wszystko trzyma się na swoim miejscu. Szczerze żałowałem, że tych słuchawek nie można podłączyć do telefonu komórkowego, którego słuchawki wypadają z uszu nawet podczas codziennej jazdy autobusem.

REKLAMA

Taka komfortowa sytuacja jest poniekąd efektem działania wykonanych z gumy zaczepek. Założone na ucho zapewniają doskonałą stabilność słuchawki oraz jej ciągłe przyleganie do ciała. W doskonały i wygodny sposób dopasowują się do kształtu małżowiny, tym samym można je nosić przez długie godziny bez narażania na jakieś uciskania czy niedogodności. Dookoła końcówek dousznych znajdują się gumki, których zadaniem jest chronienie przed przedostawaniem się hałasu z zewnątrz. Fakt ten należy jednak traktować jako dodatkowe udogodnienie, niż szczelny "wyciszacz" otoczenia. EP-190 od strony wizualnej prezentują się naprawdę bardzo przyzwoicie i elegancko - decyduje o tym dominująca czarna kolorystyka i oryginalny kształt. Mimo (doskonale zresztą) pełnionej funkcji "stabilizatora" słuchawki w uchu, wyglądają naprawdę fajnie! Dodatkowym atutem jest z pewnością również niewielka waga gadżetu.

Jak już zapewne zauważyliście od strony estetyczno-praktycznej dzieło Creative spisuje się bardzo dobrze i idealnie nadaje się na przykład na tak zwany "lans po siłowni". Ale. Ale musi być. Jeżeli jesteście melomanami, którzy za wszelką cenę w swoich słuchawkach cenią sobie jakość dźwięku, to polecam przyjrzeć się również innym modelom. Pasmo przenoszenia dźwięków waha się w przedziale od 20 Hz do 20 kHz, co jest wynikiem niezłym, acz do ideału trochę brakuje.

Magnesy neodymowe o wielkości 15.5 milimetra pozwalają natomiast na wydobycie z głośniczków naprawdę donośnych dźwięków, co jest dodatkowym atutem na na przykład zatłoczonej ulicy. Natomiast znajdujący się na końcu kabla (o długości 120 centymetrów) pozłacany mini-jack zapewnia przesyłanie dźwięku bez jakichkolwiek zakłóceń oraz kompatybilność z większością urządzeń grających (typu walkman, CD czy MP3/4 Player...)

Model EP-190 adresowany jest przede wszystkim dla sportowców, którzy z muzyką nie mogą się rozstać ani na krok. Tym samym fantastycznie wywiązują się ze swojego zadania - idealnie trzymają się głowy, kabel jest długi, a konstrukcja solidna i estetyczna. Jakość dźwięku jest również bardzo dobra, chociaż tajemnicą nie jest, że na rynku znajdują się lepsze pod tym względem modele. Obowiązkowy zakup dla każdego, kto jest sfrustrowany ciągłym wypadaniem słuchawek z uszu!

Dane techniczne

Przetworniki: magnes neodymowy 15.5mm

Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20kHz

Impedancja: 16ohms

Czułość: (1kHz): 105dB/mW

Długość przewodu: 1.2m

Wtyk: pozłacany mini-jack stereo 3.5mm

Waga netto: 19g (bez opakowania)

REKLAMA

Gwarancja

Roczna ograniczona gwarancja sprzętowa

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA