REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

"Talisman: Digital Edition" - cyfrowa wersja kultowej planszówki "Magia i Miecz" wylądowała na Steamie

Graliście w planszową "Magię i Miecz"? Sądzę, że spokojnie mogę założyć, że tak - komu nie zadałbym tego pytania, zawsze z rozrzewnieniem wspomina rozgrywane w nią partie z kolegami, rodzeństwem i rodzicami. Na Steamie pojawiła się właśnie pełna wersja jej cyfrowej odsłony. 

26.02.2014
16:51
„Talisman: Digital Edition” – cyfrowa wersja kultowej planszówki „Magia i Miecz” wylądowała na Steamie
REKLAMA

Gwoli ścisłości: analogowy "Talisman: Magia i Miecz" nie jest dokładnie tym samym, czym była znana w naszym kraju gra "Magia i Miecz" lub jej "wariacja" - "Magiczny Miecz". Jest czymś w rodzaju jej następnej edycji, z nieco zmienionymi zasadami i odświeżoną oprawą graficzną. To generalnie drobiazgi - trzon rozgrywki opiera się na tych samych założeniach.

REKLAMA
talisman 2

"Talisman: Digital Edition" kosztuje 14 euro (lub 42, jeśli zdecydujemy się na zakup paczki czterech egzemplarzy), czyli mniej więcej 60 złotych. Oferuje dwa tryby - solowy, w którym poczynaniami naszych oponentów steruje AI, oraz wieloosobowy, w którym możemy się zmierzyć z maksymalnie trzema innymi, żywymi przeciwnikami. Warto zauważyć, że choć cena "T:DE" wydaje się całkiem przyzwoita, gra oferuje jedynie 14 postaci do wyboru i 17 zaklęć. W stosunku do planszowego oryginału to bardzo mało, ale twórcy obiecują wprowadzenie kolejnych w dodatkach. Oczywiście płatnych.

REKLAMA

Zresztą już teraz, w dniu premiery, dostępne jest DLC, w którym znajdziemy m.in. 4 nowych bohaterów, nowe karty przygód i zaklęć (tych jest nawet więcej niż w podstawowej wersji gry - 26). Koszt? Raptem 5 euro. Nie jest to model biznesowy, który bym pochwalał ale nie mam wyjścia, "Talisman: Digital Edition" musi się znaleźć na moim koncie Steam. "Magia i Miecz" to jednak absolutna klasyka planszówek. Choć są setki, jeśli nie tysiące lepszych gier przygodowych, to sentyment jednak robi swoje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA