REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Trzecia odsłona Dungeon Siege do wzięcia za grosze!

Wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi Dziesiątego Legionu mają szansę na udział w wielkiej przygodzie za wyjątkowo niewygórowaną cenę. Trzecia część diablopodobnej sagi nie zyskała co prawda uznania w oczach graczy, ale nie najlepsze notowania tytułu studia Obsidian Entertainment nie do końca odzwierciedlają rzeczywisty poziom gry.

26.02.2013
16:59
Trzecia odsłona Dungeon Siege do wzięcia za grosze!
REKLAMA

Bez dwóch zdań można potwierdzić jeden z głównych zarzutów formułowanych przez przeciwników gry. Rzeczywiście Dungeon Siege skupia się na ciężkim i bezpardonowym unicestwianiu potworów, wycinaniu całych legionów przeciwników, którzy spadają w kawałkach na same dno piekła. Czy to naprawdę źle? Panowie i panie! To jest właśnie kwintesencja tej gry!

REKLAMA
dungeon2

Tu nie ma miejsca na długaśne jak jelita wieloryba dialogi i wieloetapowe misje rodem z RPG. W tej grze chodzi o czystą, niczym nieskrępowaną radość z demolowania zębatych, wielkich jak Chomolungma niemiluchów. To w Dungeon Siege III można spotkać nieprawdopodobną mnogość przeciwników z kategorii XXL i nietypowy dla tej kategorii gier, bardziej zręcznościowy system walki oparty o combosy!

Oczywiście dla ortodoksyjnych graczy, którzy operują wyłącznie na klawiaturze, będzie to minus, bo rzeczywiście trzecia wyprawa do świata Aranna wymusza użycie pada i wskazana jest biegłość w posługiwaniu się tym kontrolerem. Ale za to dla osób, które dokonają tego niewielkiego w gruncie rzeczy wysiłku, otwiera się droga prawdziwego berserkera. Ktoś nie wierzy?

Akurat nadarza się okazja, żeby to sprawdzić i zaznać bitewnego szału.

dungeon3
REKLAMA

Dungeon Siege III w promocyjnej ofercie na Gamersgate to wydatek zaledwie około 20 złotych (4,99 euro), przecena wynosi więc aż 75 procent. Dla porównania aktualna oferta na muve.pl wydrenuje kieszeń o 36,99 zł. Z kolei GOL sprzedaje elektroniczną wersję Dungeon Siege III na PC za 29,90 zł. To nadal około dziesięciu złotych różnicy.

Dla osób, którym kontrowersyjny hack'n'slash przypadnie do gustu przygotowano również pierwszy dodatek zatytułowany Treasures of the Sun. Wzbogaca on Dungeon Siege III o nową, obszerną lokację (Pustynia Aranoi), dodatkowe umiejętności ofensywne i defensywne dla postaci, zwiększa poziom rozwoju do 35 levelu i modyfikuje kilka innych rzeczy, np. system ulepszania zbroi. Treasures of the Sun można nabyć za niecałe 2 Euro (nieco ponad 8 złotych). Cena dodatku, choćby na Steamie, to niemal 10 euro. Różnica jest więc jeszcze większa. Pozostaje tylko brać i prać! Kilkanaście godzin może niewyszukanej ale godziwej rozgrywki, gwarantowane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA