REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Oscarowe anime wbija na Netfliksa. Dołączy do ponad 20 innych filmów Studia Ghibli

Populacja anime na Netfliksie zwiększa się. Jeszcze w tym roku do ponad 20 filmów Studia Ghibli dołączy kolejny. Ten, który jeszcze do niedawna można było oglądać w polskich kinach, a potem zgarnął Oscara.

23.03.2024
11:50
chłopiec i czapla netflix premiera online
REKLAMA

Podczas tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów "Chłopiec i czapla" pokonało takie tytuły jak "Między nami żywiołami", "Nimonę", "Psa i robota" czy "Spider-Mana: Poprzez multiwersum". Najnowsza produkcja sygnowana nazwiskiem Hayao Miyazakiego zgarnęła bowiem statuetkę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego. Nie mogło przecież być inaczej. To właśnie dla niego współzałożyciel Studia Ghibli postanowił zawiesić emeryturę, aby po raz kolejny udowodnić, że nie ma sobie równych.

"Chłopiec i czapla" to opowieść o młodym Mohito, który z tęsknoty za matką wyrusza do magicznego świata. Żywi dzielą go z umarłymi - zacierają się granice między przeszłością a teraźniejszością. Żadne słowa nie oddadzą jednak tego, co tam się dzieje. W końcu ten film to niczym nieskrępowany popis wyobraźni.

Więcej o anime poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Chłopiec i czapla - oscarowy film trafi na Netfliksa

"Chłopca i czaplę" można było obejrzeć w polskich kinach. Film trafił na ekrany 19 stycznia. Jeśli jednak wtedy go przegapiliście, już niedługo będziecie mieli okazję nadrobić zaległości. Produkcja ma się bowiem za jakiś czas pojawić na Netfliksie, gdzie dołączy do paczki innych tytułów Studia Ghibli.

Netflix jako jedna z pierwszych (o ile nie pierwsza) platform streamingowych dostrzegła ogromną bazę miłośników anime na świecie. Od tamtej pory co chwilę się do nich uśmiecha, poszerzając bibliotekę kierowanych japońskich animacji - tak filmów, jak i seriali. A będzie tego jeszcze więcej, bo chwilę temu serwis rozszerzył przecież swoją współpracę z Goodfellas i GKIDS.

Chłopiec i czapla - Netflix - anime
REKLAMA

Aktualnie na Netfliksie można znaleźć dokładnie 22 filmy kultowego Studia Ghibli. Wśród nich są kochane przez wszystkich tytuły pokroju "Spirited Away: W krainie bogów", "Księżniczka Mononoke", "Podniebna poczta Kiki" czy "Mój sąsiad Totoro". "Chłopiec i czapla" ma wkrótce do nich dołączyć. Kiedy dokładnie?

Na ten moment "Chłopiec i czapla" nie ma jeszcze wyznaczonej konkretnej daty premiery na Netfliksie. Wiadomo jednak, że ma się pojawić na platformie jeszcze w tym roku.

Wszystkie dostępne na Netfliksie filmy Studia Ghibli znajdziecie pod tym linkiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA