REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Nowe Pokemony na smartfony. Pokemon Quest trafił ze Switcha prosto na Androida i iPhone'a

Najnowsza gra z uroczymi stworkami w roli głównej najpierw debiutowała na konsoli Nintendo Switch, ale zgodnie z zapowiedziami Pokemon Quest wylądowało właśnie na smartfonach. Grę można już pobrać z App Store i Google Play.

27.06.2018
17:30
pokemon quest android iphone
REKLAMA
REKLAMA

Podczas konferencji na chwilę przed targami E3 zapowiedziano nie jedną, a trzy gry z serii Pokemon. Oprócz pierwszej gry z gatunku RPG na Nintendo Switch (Pokemon Let’s GO w wariantach Pikachu i Eevee) oraz pierwszej pełnoprawnej gry z głównej serii Nintendo zapowiedziało Pokemon Quest.

pokemon quest android iphone 2 class="wp-image-176497"

To prosta gra w świecie Pokemon, która przypomina wizualnie Minecrafta.

W przeciwieństwie do pozostałych gier z cyklu stworki zbudowane są tutaj z sześcianów, co nadaje Pokemon Quest nieco surrealistyczny klimat. Z początku tytuł udostępniono na przenośną konsolę Nintendo Switch, ale zgodnie z obietnicami po kilku tygodniach udostępniono jej mobilną edycję.

Z sześcianów składają się tutaj nie tylko stworki, ale też wszystkie inne elementy krajobrazu oraz przeciwnicy. Zadaniem gracza w Pokemon Quest jest zwiedzanie kolorowej wyspy Tumblecube Island w poszukiwaniu skarbów. W grze dostępne są Pokemony z regionu Kanto.

pokemon quest android iphone 2 class="wp-image-176494"

Pokemon Quest to zupełnie inna gra niż Pokemon GO.

Wydana przez Niantic produkcja wykorzystuje moduł GPS. Poprzez wykrywanie ruchu gracza symuluje ruch awatara po prawdziwej mapie, na którą naniesiono specjalne lokacje oraz stworki, które można złapać. A chociaż Pokemon GO wydane zostało dwa lata temu, to nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, które zapewnie jeszcze wzrośnie po dodaniu systemu wymian.

Pokemon Quest jest z kolei tytułem skierowanym do najmłodszych, przy którym można bawić się w domu. Jest też znacznie uproszczony względem gier na Nintendo, a walka polega na szybkim dotykaniu ekranu. Do tego, zamiast łapać kolejne stworki, trzeba się z nimi zaprzyjaźniać. Można też dowolnie dekorować bazę.

pokemon quest android iphone 2 class="wp-image-176491"

Pokemon Quest - jak pobrać?

REKLAMA

Pokemon Quest można pobrać ze sklepu App Store na iPhone lub iPada (ok. 301 MB) i z Google Play (nieco ponad 50 MB) na sprzęty z Androidem. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie.

Zawarty został w niej jednak system mikropłatności. Nintendo i GameFreak promuje tytuł w dodatku nie jako free-to-play, a free-to-start. Mikropłatności kosztują od 13,99 zł do 139,99 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA