REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Winows Phone - Icewind Dale, Run Sackby! Run i Tribez

Wraz z początkiem listopada na platformach cyfrowej dystrybucji pojawiło się naprawdę wiele wartościowych produkcji. Postanowiliśmy wybrać dla was najciekawsze z najciekawszych, prezentując je w stałym cyklu. Oto premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone przypadające na pierwszy tydzień listopada:

03.11.2014
16:08
Premiery gier na Androida, iOS oraz Winows Phone – Icewind Dale, Run Sackby! Run i Tribez
REKLAMA
REKLAMA

ANDROID

Darmową aplikację można wrzucić do dokładnie tego samego worka co Flappy Bird czy Retry. Jest frustrująca, intensywna oraz posiada ogromną wartość jako twór do którego wraca się na kilka minut. Tytułowe Montegrande to więzienie na samym szycie wysokiej góry, z którego ucieka gracz. W pościg za nim ruszają policjanci, natomiast cała zabawa polega na umiejętnym zjeżdżaniu z olbrzymiej, ośnieżonej góry. Aplikacja niesamowicie wciąga oraz idealnie wpisuje się w profil niezobowiązującej, ale niezwykle uzależniającej mobilnej rozgrywki. To jedna z tych gier, które po prostu trzeba mieć w pamięci smartfona.

Po kilkunastu dniach wyłączności w iTunes App Store, kolejna produkcja od Rovio w końcu pojawiła się na platformie Google Play. Niestety, fińscy producenci nieco wypadli z o biegu, oddając nam grę atrakcyjną wizualnie, ale niezwykle powtarzalną, wtórną, nudną oraz najzwyczajniej w świecie nijaką. Mało tutaj samej gry, natomiast aplikacja sprowadza się do roli interaktywnego katalogu prezentującego nowe zabawki, które lada moment pojawią się na sklepowych półkach. W życiu nie zgadniecie, co wasze dzieciaki będą chciały dostać pod choinkę w tym roku. Szkoda, potencjał był znacznie, znacznie większy.

Już jest! Kultowa gra cRPG pojawiła się na smartfonach i tabletach z Androidem. Chociaż w mobilnego Baldura zainwestowałem w ciemno, tym razem będę bardziej zachowawczy. Nigdy nie pałałem przesadną miłością do pierwszego Icewind Dale, w przeciwieństwie do rewelacyjnej części drugiej. Muszę jednak pochwalić producentów za implementację zupełnie nowego ekwipunku, świeżych klas oraz przemodelowanego interfejsu. Rewelacyjnie zapowiada się zwłaszcza nowy tryb kooperacji ze znajomymi.

iOS

Tego jeszcze nie było. Kolejną grą PlayStation Mobile jest… runner dla sprzętów z iOS na pokładzie. Run Sackboy! Run! to dwuwymiarowa gra zręcznościowa w przepięknym 3D. Warstwa wizualna dosłownie powala, przypominając mobilną odsłonę na PS Vitę. Całość sprowadza się do zbierania monet i naklejek oraz kupowania ulepszeń. Co ciekawe, część z nic będzie można przenieść to stacjonarnego LittleBigPlanet 3, kiedy to tylko się ukaże. Bardzo miła i bardzo ciekawa strategia przyciągania do serii zupełnie nowych klientów, która w stu procentach zdaje egzamin. Co ciekawe, podobne chwyty stosuje w ostatnim czasie Nintendo ze swoimi Pokemonami.

Zdaje się, że niebawem zostaniemy zalani mobilnymi grami na licencji Gwiezdnych Wojen. Mieliśmy rozczarowującą strategię, czas na całkiem znośny tower defence. Star Wars™: Galactic Defense pozwala wybrać jasną bądź ciemną stronę mocy, ale to w zasadzie tyle, jeżeli chodzi o wprowadzenie do gatunku jakiegokolwiek powiewu świeżości. Rozgrywka jest… znośna. Obawiam się jednak, że to wszystko, co można napisać na ten temat. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen zapewne będą w niebie, ale trzeba dodać, że istnieje mnóstwo lepszych, również darmowych gier z tego gatunku. Na wzorowe, mobilne Star Wars przyjdzie nam jeszcze poczekać.

WINDOWS PHONE

Game Insight to lider, jeżeli chodzi o produkcję mobilnych, dotykowych quasi-strategii. Właśnie to studio dało nam 2020: My Country czy Airport City. Dzisiaj światło dzienne ujrzała kolejna darmowa aplikacja, którą powinni obowiązkowo zainstalować wszyscy posiadacze urządzeń z systemem Microsoftu. O ile z reguły jestem przeciwnikiem dotykowych strategii, Tribez wyróżnia się na ich tle jakością, warstwą wizualną, bogactwem oferty oraz różnorodnością. Oczywiście nie mogło obejść się bez mikro-transakcji, ale to już dzisiaj chyba nikogo nie dziwi. Co zaskakujące, pomimo swojego rozbudowania grę uruchomią nawet posiadacze smartfonów z 512 megabajtami pamięci RAM na pokładzie. Pobierać!

REKLAMA

Back to Bed to logiczna gra platformowa, która czerpie inspiracje ze świetnego Monument Valley. Producenci oferują posiadaczowi mobilnego urządzenia przygodę w surrealistycznym, płatającym figle świecie, w którym naturalne dla nas zasady optyki, fizyki i przestrzeni przestają mieć znaczenie. Zadaniem gracza jest bezpieczne przeprowadzanie chodzącego we śnie Boba, tak wpływając na otoczenie, aby temu nic się nie stało. Zabawa jest przednia, natomiast warstwa wizualna niezwykle atrakcyjna oraz ociekająca klimatem. Chociaż gra jest płatna, naprawdę warto poczekać na obniżkę i dać jej szansę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA