1. Rozrywka
  2. Seriale

8 pytań, na które musi odpowiedzieć finał 3. serii "The Mandalorian"

Lokowanie produktu: Disney

„The Mandalorian” spuścił na widzów w 7. odcinku prawdziwą fabularną bombę, ale chociaż dostaliśmy masę odpowiedzi, to pojawiło się jeszcze więcej pytań o dalsze losy Dina Djarina, Grogu i pozostałych bohaterów. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.

17.04.2023
15:15
the mandalorian 3 sezon pytania final teorie hipotezy

„The Mandalorian” jest bez dwóch zdań prawdziwym hitem. Pierwszy aktorski serial w uniwersum „Gwiezdnych wojen” docenili zarówno widzowie, jak i krytycy. Najnowsza, czyli trzecia już seria, rozwinęła się w niespodziewanym kierunku, ale w siódmym epizodzie zatytułowanym „Szpiedzy” wszystkie wątki się zgrabnie połączyły. Nie brakuje jednak pytań, na które musi odpowiedzieć finał, czyli 24. rozdział tej opowieści (lub 4. sezon, jeśli takowy powstanie!).

Uwaga na spoilery!

1. Czym jest Projekt „Necromancer”?

Podczas zebrania na początku siódmego odcinka imperialni oficjele rozmawiali o swoich planach na przyszłość. Działają teraz, o ironio, tak samo jak Rebelianci, pod samym nosem nieświadomego niczego świeżo upieczonego rządu Nowej Republiki. Wspominali też o tajemniczym projekcie, który ma kryptonim „Necormancer”. O co w nim chodzi? Jaki jest jego cel? W jaki sposób wiąże się on z odrodzeniem się Palpatine’a z trylogii sequeli? Mam nadzieję, że odpowiedź na te pytania otrzymamy już za kilka dni!

2. Kim właściwie jest Moff Gideon, jakie są jego związki z Mandalorą i czy jest wrażliwy na Moc?

Niewiele wiemy o pochodzeniu Moffa będącego głównym antagonistą w serialu „The Mandalorian”. Czy pochodzi z Mandalory, ale uznał, że Imperium ma dla niego lepszą ofertę niż klan Kryze, czy też jest przybyszem z zewnątrz, który się zafascynował tą kulturą i postanowił ją sobie przywłaszczyć? No i na czym polegały jego eksperymenty związane z Midichlorianami i co dokładnie chciał osiągnąć na jego polecenie doktor Pershing, który majstrował przy Grogu?

3. Jaka przyszłość czeka Moffa Gideona?

Gideon od trzech sezonów walczy z naszymi bohaterami, a chociaż został pokonany w 2. serii, to uratowało go imperialne wojsko. Czy jego historia wreszcie się definitywnie zakończy? A jeśli przeżyje, to czy zobaczymy go w kolejnym sezonie „The Mandalorian”? I czy takowy w ogóle powstanie, czy też Moff powróci, ale w innym projekcie z uniwersum „Star Wars”? Szkoda byłoby rozstawać się z tak świetnie napisanym i zagranym antagonistą, w którego wcielił się Giancarlo Esposito.

Moff Gideon w mandaloriańskiej zbroi prezentuje się złowieszczo

4. Skąd się wzięli szturmowcy w zbrojach z Beskaru?

Moffa Gideona uratowali ludzie wykorzystujący Beskar, a teraz widzimy, że pancerz z tego metalu mają jego nowi szturmowcy. Nie wiadomo jednak, kto dokładnie kryje się pod tymi złowieszczymi hełmami. To jakaś inna frakcja Mandalorian, zmodyfikowane genetycznie klony samego Gideona podporządkowani w pełni jego woli, czy też zwykli poborowi, którzy dostali lepsze wyposażenie? Czy są oni wrażliwi na moc dzięki badaniom doktora Pershinga nad midichlorianami? Czas pokaże.

5. Kto jest zdrajcą w szeregach Mandalorian?

Przedostatni odcinek trzeciego sezonu „Mandalorianina” nosił tytuł „Szpiedzy”, ale na ekranie widzieliśmy tylko jednego szpiega, czyli uczestniczącą w programie amnestii agentkę Gideona o imieniu Kane działającą na Coruscant, czym w samym sercu Nowej Republiki. Czy to oznacza, że wśród Mandalorian też jest zdrajca? Czy może być nim Zbrojmistrzyni, skoro to ona zebrała w jednym miejscu wszystkich swoich ziomków, na czym, jak teraz już wiemy, zależało Moffowi?

6. Czy Grogu w zbroi IG-12 uratuje Dina Djarina?

Pierwsze dwa sezony Din spędził na ratowaniu Grogu, a teraz to główny bohater „The Mandalorian” grany przez Pedro Pascala potrzebuje pomocy. Malec dostał też pancerz, ale nie typowy mandaloriański (ma już w końcu bezkarową kolczugę z dodatkową płytą), tylko wykonany ze szczątków IG-11, droida-zabójcy, który z czasem stał się jego opiekunem. Czy w finale dzieciak z swoim mechakombinezonie ruszy z odsieczą i uratuje ojca z rąk imperialnych żołnierzy, którzy wzięli Djarina na przesłuchanie?

YES & NO

7. Kto zostanie władcą planety Mandalore?

Bo-Katan Kryze zjednoczyła klany Mandalorian i zdobyła Dark Saber. Czy uda się jej przetrwać starcie z Gideonem i odbije z jego rąk jak na zawsze Mandalorę? Czy przywódczyni jednocząca klany dosiądzie Mythosaura, cementując swoją władzę nad rozbitym ludem, czy też mimo wszystko nie uda się jej zrealizować celu? Din Djarin najwyraźniej nie jest zainteresowany władzą, ale może historia zatoczy koło i przywódcą zostanie władający mocą Mandalorianin, czyli Grogu, gdy już dorośnie?

8. Gdzie się podział Thrawn?

Podczas zebrania imperialnej rady cieni poruszony został temat Wielkiego Admirała, którego reprezentował Gilad Pellaeon. Nie odpowiedziano jednak na pytanie, gdzie właściwie podział się Thrawn, którego widzieliśmy ostatnio w serialu „Rebelianci” (gdy wraz z Ezrą poleciał przez Nadprzestrzeń w Nieznane Regiony odległej galaktyki). Czy jego nieobecność tuszowana jest od lat, czy też wrócił wcześniej i zniknął ponownie? Nie mogę się doczekać, aż się tego dowiemy!

Zwiastun serialu „Ahsoka”, który może rozgrywać się przed, po lub w trakcie 3. serii „The Mandalorian”

Nie jest przy tym wcale powiedziane, że odpowiedzi na te pytania dostaniemy w finale 3. serii „The Mandalorian” albo w 4. sezonie.

Uniwersum „Gwiezdnych wojen” się rozrasta, a kolejne produkcje są ze sobą ściśle powiązane. Din Djarin i Grogu zostali zjednoczeni w „Księdze Boby Fetta”, a nie w „The Mandalorian”, w którym to po raz pierwszy wystąpiła Rosario Dawson jako Ahsoka - jeszcze przed premierą serialu poświęconego tej postaci. Nie zdziwię się, jeśli fani będą zachęcani do tego, by oglądać inne pozycje programowe z usługi Disney+, by poznać dalsze losy bohaterów (i antagonistów).

Disney zapowiedział też, że podsumowaniem wątków rozgrzebanych w produkcjach takich jak „Mandalorianin”, „Księga Boby Fetta”, „Ahsoka” oraz „innych serialach Disney+” będzie jeden z trzech nowych filmów kinowych, czyli ten w reżyserii Davida Filoniego, osadzony fabularnie w czasach Nowej Republiki. Miejmy nadzieję, że po jego premierze dostaniemy odpowiedzi na wszystkie pytania, które mamy dziś - oraz te, które dopiero się pojawią w najbliższych miesiącach i latach!

Lokowanie produktu: Disney
Najnowsze
Zobacz komentarze