Dziennikarstwo śledcze, reportaże, wiadomości. Oto, co pojawi się w nowym serwisie TVN24+
TVN24 startuje z nowym serwisem, który jest kontrą dla wszechobecnych clickbaitów. To już nie kilkunastosekundowych wideo czy clickbaitowych tytułów czytelnicy szukają w sieci - dziś dla zirytowanych tanimi chwytami widzów liczy się pogłębiona treść, która już niebawem będzie dostępna w nowym serwisie.

Zanim jeszcze dobrze zdążymy otworzyć oczy po dźwięku budzika, po omacku próbujemy zlokalizować leżący na ziemi telefon. Kiedy budzący nas do życia świdrujący alarm w końcu zostaje wyłączony, zaczyna się pierwszy etap przeglądania informacji - odpisywanie na wiadomości z poprzedniego dnia, a także szybki przegląd mediów społecznościowych. W pracy, pijąc pierwszą kawę, już nieco bardziej rozbudzeni analizujemy całe mnóstwo napływających wiadomości z kraju i ze świata. Zużywamy jednocześnie dodatkową energię na filtrowanie sprytnych clickbaitów oraz bezmyślne scrollowanie treści wideo.
Po pracy dla zabicia czasu na przystanku sprawdzamy, co słychać w mediach społecznościowych, przesiewając te bardziej jakościowe treści od tych mniej jakościowych. W efekcie wpadamy w króliczą norę, z której nie możemy wyjść aż do wieczora. I gdyby na koniec dnia każdy zadał sobie pytanie, czego interesującego się dowiedział, trudno byłoby odpowiedzieć inaczej niż szczątkowymi informacjami lub pojedynczymi hasłami. A wcale tak być nie musi.
Zawsze jest coś do dodania - TVN24+ daje do myślenia. TVN24 startuje z nowym serwisem
Dziś, w całym tym szale krótkich komunikatów, ozdobników w postaci muzyki i wyskakujących reklam, czas zadbać o higienę cyfrową. Co to oznacza? Higiena cyfrowa to nie tylko kontrolowanie spędzonego przed ekranem czasu czy bezpieczne korzystanie z internetu, ale również świadome filtrowanie informacji. Choć z początku może wydawać się to trudne, z pomocą przychodzi nowy serwis od TVN24.
TVN24+ to serwis, który dostarcza subskrybentom pogłębione treści, a te z kolei dają czytelnikom szerszą perspektywę. Dostęp do serwisu będzie płatny, jednak biorąc pod uwagę, że odbiorca nie będzie musiał czerpać informacji z innych źródeł, co pozwoli mu zaoszczędzić czas na weryfikacji, i będzie mógł wybierać spośród jakościowych materiałów w jednym miejscu, umowa jest uczciwa. TVN24+ pod tym względem zbliża się do najlepszych zagranicznych serwisów - w końcu obecnie za pogłębione treści wszędzie trzeba zapłacić.
@rozrywkasw Wiadomości bez reklam? Tak, to możliwe w nowym TVN24+! Wybierz opcję subskrypcji i ciesz się unikalnymi treściami bez przerywników. Sprawdź więcej na: https://promocja.tvn24.pl/dowiedz-sie-wiecej-tvn24plus-premium-campaigns #współpracareklamowa#tvn24#tvn24plus
♬ dźwięk oryginalny - rozrywkaSW
W cenie subskrybcji odbiorca będzie miał dostęp nie tylko do samych treści - będzie miał również możliwość przyjrzenia się różnym perspektywom. Subskrybenci otrzymają bowiem przestrzeń na wysłuchanie rozmów o nowych technologiach, polityce, zdrowiu, kwestiach międzynarodowych czy wyzwaniach cywilizacyjnych, co w czasach clickbaitów jest niezwykle cenne - bo to nie sam dostęp do informacji i ich ilość liczy się najbardziej, a to, w jaki sposób zostaną one przez odbiorcę skonsumowane i co po sobie zostawią. TVN24+ będzie miejscem zaufanym, które odpowie na potrzeby ciekawych świata i złaknionych wiedzy osób.
Co konkretnie będzie można obejrzeć w TVN24+? Dziennikarstwo śledcze, np. programy "Czarno na białym" czy "Superwizjer", które cieszą się nieustającą popularnością na antenie TVN24, ale i w internecie (były najpopularniejszymi programami w serwisie TVN24 GO, na bazie którego powstał TVN24+). Subskrybenci TVN24+ będą mogli zobaczyć je jako pierwsi. Dodatkowo użytkownicy otrzymują dostęp do biblioteki programów TVN24 oraz BiS, czyli tytułów informacyjnych, publicystycznych, dokumentalnych oraz transmisji live, które można oglądać jeszcze do tygodnia później.
Wśród materiałów redakcji Czarno na białym i Superwizjera znalazły się m.in. reportaż o procesie w sprawie tzw. krakowskiej "Skóry", czyli zabójstwa młodej krakowskiej studentki w latach 90. XX wieku, i polskich kierowcach zaangażowanych w przemyt ludzi.
Dziennikarze TVN24 będą tworzyć także reportaże specjalnie dla serwisu TVN24+. Jednym z nich jest "Finlandia. W ciągłej gotowości" Bartosza Żurawicza. Reportaż opowiada o kraju, który spośród wszystkich członków NATO ma najdłuższą granicę z Rosją oraz jeden z najlepiej rozbudowanych systemów schronów. Reporter sprawdził jak wyglądają fińskie schrony, które przypominają podziemne miasta.
W "Szlaku cieni" widzowie mają natomiast okazję zapoznać się z wstrząsającym reportażem Jakuba Stachowiaka i Sebastiana Klauzińskiego o kierowcach, którzy stali się częścią przemytniczego procederu na południu Europy. Mężczyźni, którzy mieli za zadanie wozić migrantów z Chorwacji do Włoch albo Niemiec, trafiali do słoweńskiego więzienia za przemyt ludzi. Obecnie za kratami przebywa już ponad 40 Polaków, a około 500 kierowców zostało w tej sprawie zatrzymanych. Reporterzy "Superwizjera" podejmują się jednego z takich zleceń i jadą odebrać migrantów.
Innym interesującym reportażem jest "Adopcje. Taki biznes" Magdaleny Gwóźdź. Dziennikarka przybliża w nim temat procedur adopcyjnych w Polce, przytaczając przykład dwóch dziewczynek ze Szczecina, które w 2015 r. trafiły do USA w ramach zatwierdzonej przez sąd adopcji. Jedna z nich trafiła pod opiekę zwyrodnialca, który molestował ją seksualnie, za co usłyszał wyrok 48 lat więzienia. Prokuratura twierdzi, że dokumenty przedstawione w postępowaniu zostały sfałszowane, a rodzice zostali nakłonieni przez pośredniczki do adopcji dwóch dziewczynek, mimo iż chcieli tylko jedną.
Oprócz wstrząsających reportaży odbiorcy mają również możliwość zapoznania się z nowymi programami i podcastami w serwisie TVN24+.
Na widzów, którzy są doskonale zaznajomieni z ofertą TVN24, czeka natomiast nie tylko dobrze znana ramówka i prowadzący, ale również niespodzianka w postaci zupełnie nowych programów. Wśród nich w TVN24+ znajdzie się cykl reporterski Wojciecha Bojanowskiego "Bliżej", czyli dziennikarstwo wcieleniowe w czystej postaci. Reporter bez moralizowania pokaże podziemia polskich miast, miejsca okryte złą sławą, ale także sprawdzi kim właściwie są "płaskoziemcy", opowie o kobietach działających w organizacjach skrajnie prawicowych i odpowie na pytanie czym jest dzisiaj bezdomność w Polsce. W pierwszym odcinku widzowie będą mogli zobaczyć obraz Dolnego Śląska i biedaszyby, które dla wielu osób wciąż są źródłem utrzymania.
Obok programu "Bliżej" odbiorcy będą mieli możliwość wysłuchania "Podcastu Politycznego" Arlety Zalewskiej i Konrada Piaseckiego, którzy skomentują na żywo najświeższe i najważniejsze wydarzenia w kraju. Na "Podcast o zagranicy" zaprasza Maciej Tomaszewski, z kolei Joanna Kryńska w podcaście "Wywiad medyczny" porozmawia z z lekarzami i naukowcami o nowatorskich badaniach, medycynie i naukowych odkryciach. Na fascynatów technologicznej teraźniejszości i przyszłości czeka natomiast podcast "Czas przyszły" Wojciecha Skrzypka.
Innym fascynującym programem, który zasili bibliotekę TVN24+ będzie cykl "Tajemnice III RP", w którym Konrad Piasecki wróci do głośnych okołopolitycznych spraw, które nigdy do końca nie zostały wyjaśnione i do dzisiaj rodzą wiele pytań. Pojawią się odcniki o Stanie Tymińskim, Andrzeju Lepperze oraz Mieczysławie Wachowskim.
To nie wszystko - w TVN24+ sukcesywnie będą pojawiały się nowe propozycje programowe, przy czym dla widzów wciąż dostępne będą streamingi live kanałów TVN24 i TVN24 BiS oraz Faktów TVN oraz artykuły Premium. Wszystko to, by pokazać widzom szerszą perspektywę, pogłębione wartości i różne opinie, ale przede wszystkim - wartościowe materiały, które w obecnych czasach są na wagę złota.
Podsumowując, w ramach subskrypcji widzowie otrzymują:
- możliwość konsumowania treści bez reklam,
- unikalne treści w postaci wywiadów, reportaży, newsletterów i podcastów,
- kanały TVN24 i TVN24 BiS na żywo,
- możliwość odsłuchania artykułu,
- najlepsze reportaże TVN24 (wybrane będą dostępne przedpremierowo),
- wiadomości w serwisie tvn24.pl.
Serwis TVN24+ startuje już 24 kwietnia - więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Zawsze jest coś do dodania: TVN24+ daje do myślenia.