REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Jaka jest najlepsza gra o piłce? Zapytajcie ekipę Mousebreaker

No dobra, wiadomo, że walka o tron rozegra się pomiędzy Football Managerem, Fifą i Pro Evolution Soccer. W świecie przeglądarek dominuje jednak popularny Haxball i trochę mniej popularna oferta Mousebreaker. Zaufajcie mi i sprawdźcie ich dzieła. 

05.08.2013
20:15
Jaka jest najlepsza gra o piłce? Zapytajcie ekipę Mousebreaker
REKLAMA
REKLAMA

Lubię piłkę, pasjonuję się Interem Mediolan, ale i cała reszta jest całkiem spoko. Siłą rzeczy trochę ciągnie mnie też do gier piłkarskich. Mousebreaker to serwis z grami flashowymi, gdzie oferta jest bardzo obfita, ale dziś akurat chciałem zwrócić uwagę na pozycje z pogranicza futbolu. I choć motywem przewodnim jest wspomniana piłka - wydaje mi się, że są to gry uniwersalne na tyle, by wciągnąć nawet takich fanów "flashek", którzy nie odróżniają Cristiano Ronaldo od Messiego.

Całą wielką listę gier piłkarskich Mouse Breaker znajdziecie pod tym adresem, natomiast ja w kilku słowach chętnie nakreślę Wam na co warto zwrócić uwagę. Dodajmy, że część gier jest autorstwa twórców strony, część pochodzi z innych źródeł. Panuje natomiast tam pewna praktyka polegająca na możliwie regularnym wypuszczaniu nowych wersji "flashek". Tym samym możecie sobie przekopać archiwa i zobaczyć jak dana gra się zmieniała. Piszę o tym nie bez powodu - poniżej rekomenduję Wam już dość zaawansowane i bogate w funkcje produkcje. Być może jednak będziecie szukali czegoś prostszego na początek i wtedy warto cofnąć się do edycji sprzed 2010 roku.

Pamiętacie może taką popularną freeware'ówkę "Blobby Volley"? Takie sympatyczne żelki grały tam w siatkówkę - niby bzdura, a cieszyło. Sports Heads Football to w pewnym sensie rozwinięcie tej idei, choć zamiast siatki są bramki. Piłkarze głównie przy użyciu głowy i nóg starają się wbić piłkę do bramki przeciwnika, wspierani sporadycznie power-upami czy systemem rozwoju naszych bohaterów. Do tego fajną sprawą jest fakt, że przeciwnicy grają na różnych stadionach, które mają swoją specyfikę i nie zawsze istnieje jedna, sprawdzona metoda na rywala.

Było już wiele gier flash, w których można było się wcielić w bramkarza, ale wszystkie miały jedną cechę - były banalne i nudne. Super Shot Stopper to nie jest gra, przy której spędzicie najbliższe trzy lata, ale gwarantuje kilkanaście minut dobrej zabawy. Wszystko dzięki bardzo realistycznej animacji zawodników i rosnącemu poziomowi trudności. Rywale nie tylko zaczynają coraz umiejętniej rotować piłkę, ale na dodatek nasi obrońcy tak naprawdę tylko przeszkadzają. Tylko tutaj: słynny Dudek Dance.

baggio

To jest gra, w którą zagrywałem się w ferie świąteczne w 2003 roku. O jejku! Wtedy taka flashówka to był hit technologii. Teraz technologie wprawdzie poszły do przodu, ale uznanie dla Baggio zostało, a i niesamowicie fajnie wkręca się te piłki z kolejnych rzutów wolnych. Serio, jedna z najlepszych flashówek w internecie, która żyje już ponad dekadę i najwyraźniej ma się bardzo dobrze.

Gra niegdyś nazywała się "Striker of the month", ale najwyraźniej ewoluowała w cały system rywalizacji dla kibiców angielskich klubów piłkarskich. Po wejściu na stronę możecie wybrać klub, który w danym tygodniu chcecie wesprzeć (odwzorowano terminarz Premier League), a następnie w atrakcyjnej formie chodzi o strzelanie bramek ze swoistego półwoleja. Niesamowicie wciąga, lata temu potrafiłem nabijać dla Manchesteru i Arsenalu punkty godzinami.

A ponieważ samo kopanie i nabijanie punktów może wydawać się nieco bezcelowo, jacyś geniusze postanowili pomysł rozbudować i stworzyć całego managera kariery jednego zawodnika. Powyżej linkuję czwartą wersję gry i - odnosząc się do tego o czym przynudzałem we wstępie - jest on już trochę przekombinowany. Doszły między innymi uderzenia głową, które nie są zbyt dobrze zrealizowane. Tutaj znajduje się pierwotna wersja i być może jest ona bardziej adekwatna. Prowadzimy karierę jednego zawodnika, a w zależności od jakości naszej gry, czekają na nas występy wśród najlepszych (lub bolesne zapomnienie).

Tyle, jeśli chodzi o moich faworytów. Oczywiście komentarze są od tego, byście wzbogacili moją listę o inne fajne gry (niekoniecznie z Mousebreakers).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA