REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Już w grudniu premiera gry Brzydkie Książątko. Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena

16.11.2006
14:39
REKLAMA

CD Projekt informuje, że już w grudniu do sprzedaży trafi gra
"Brzydkie Książątko. Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena"
- pełna nawiązań do klasycznych baśni opowieść o losach młodego
pisarza.

REKLAMA

Chyba niewiele jest osób, którym obca jest postać oraz twórczość jednego z najznakomitszych baśniopisarzy na świecie: Hansa Christiana Andersena.

"Brzydkie książątko. Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena" to widziana z perspektywy trzeciej osoby przygodowa gra akcji, tocząca się w przeżywającej swój okres świetności Kopenhadze. Gracz kontroluje poczynania czternastoletniego H.C. Andersena, który przybywa do Kopenhagi, by zrealizować swe marzenie wstąpienia do Królewskiego Teatru i zostania słynnym aktorem. Gra stanowi kombinację tradycyjnej przygodówki, minigier akcji, a także symulacji życia w starodawnym mieście. Czternastoletni Andersen ledwo przekracza bramy miasta, gdy wpada na księżniczkę. Uciekła ona właśnie z pałacu, a co gorsza, zostaje porwana przez złowieszczego Pana Mroku. Nawiązań do znanych baśni Andersena nie brakuje!

Gra przeznaczona jest dla młodszych graczy, którzy mają ochotę bliżej zaprzyjaźnić się z wielkim mistrzem, odbyć podróż do przeszłości i zachwycić się doskonałą animacją przygotowaną przez Guppyworks.

Programiści z duńskiego studia proponują opowiedzianą w komiksowym stylu, fikcyjną wizję życia młodego pisarza. W miarę postępów, gracz zdobywa coraz większe uznanie i wyższą pozycję społeczną, otwierając przed sobą nowe lokacje i możliwości. W ten sposób zyskuje możliwość wykonania najważniejszego zadania, czyli ocalenia księżniczki.

Gra "Brzydkie Książątko. Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena"

REKLAMA

zostanie wydana w polskiej wersji językowej i w doskonałej cenie 79,90 PLN. Gra objęta będzie dożywotnią gwarancją CD Projekt, a w każdym pudełku będzie można znaleźć Wirtualne Pieniądze na zakup innych gier.

Informacja prasowa CD-Projekt

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA