Polka stworzyła kalkulator, który powie wam, ile czasu zajmie nadrobienie sagi „Wiedźmin” i gier na jej podstawie
Na początku były książki. Potem słowo pisane stało się grami video. Kropkę nad „i” postawił w grudniu 2019 roku Netflix. Serial platformy okazał się hitem. Dzięki niemu ludzie na całym świecie łakną słowiańskiej fantastyki. Nadrabianie zaległości może jednak zająć nieco czasu. Ile? Obliczy to specjalny kalkulator.
Jak można było przypuszczać, wielka popularność 1. sezonu „Wiedźmina” przyczyniła się do odnowienia zainteresowania zarówno książkami Andrzeja Sapkowskiego jak i gier wideo. Zapotrzebowanie na prozę polskiego pisarza w USA okazało się tak wielkie, że trzeba było dodrukować pół miliona egzemplarzy sygnowanych jego nazwiskiem dzieł.
Z każdym dniem pojawiają się nowe informacje dotyczące 2. sezonu „Wiedźmina”.
Do jego premiery jednak jeszcze daleko. Oczekiwanie można więc sobie umilić czytaniem książek o przygodach Geralta z Rivii, albo graniem w gry osadzone w słowiańskim uniwersum. Tylko zajmuje to sporo czasu. Na przykład, jakbyście chcieli zacząć czytać zbiory opowiadań i powieści w kolejności, w jakiej były wydawane, i poświęcali na to godzinę dziennie, zajęłoby to wam jakieś 105 dni. Licząc od dzisiaj, skończylibyście w okolicach połowy maja. Skąd to wiadomo? Obliczył to specjalny kalkulator.
Dzięki stworzonemu przez Polkę, Marysię Kluziak, kalkulatorowi, możecie się dowiedzieć, ile dokładnie zajmie wam czytanie książek z serii „Wiedźmin”. Wystarczy ustawić prędkość czytania, ile zamierzacie dziennie na nie poświęcić i w jakiej kolejności sięgać po kolejne tytuły. Tyle. Resztę załatwia algorytm. Dowiecie się, ile potrzebujecie na skończenie danego wydawnictwa i ile na przebrnięcie przez całą sagę. To jednak nie wszystko.
Analogicznie można obliczyć czas przejścia gier osadzonych w stworzonym przez Sapkowskiego uniwersum „Wiedźmina”.
Jest również opcja sprawdzenia ile zajmie i czytanie i granie. Proste? Proste!
W ramach korzystania z kalkulatora można również przeczytać napisany przez autorkę krótki opis historii popularności „Wiedźmina” na świecie (z uwzględnieniem polskiego serialu z Michałem Żebrowskim w roli Geralta). A po tej interesującej lekturze obliczcie ile potrzebujecie czasu, aby odświeżyć bądź po raz pierwszy spotkać się z książkami Sapkowskiego oraz grami na ich podstawie i bierzcie się do dzieła.