REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Posłuchaj muzyki do „Ori and the Blind Forest” – oczekiwany OST już w Spotify, Deezerze i WiMPie

„Ori and the Blind Forest” to wysoko ceniona gra dostępna na komputery osobiste oraz konsolę Xbox One. Równie dobra co rozgrywka jest sama muzyka. Ta stanowi odrębną, wartościową całość. Teraz ścieżkę dźwiękową do „Ori and the Blind Forest” możemy przesłuchać całkowicie za darmo, na wszystkich czołowych platformach muzycznych.

18.03.2015
9:07
Ori and the Blind Forest – OST już na Spotify i Deezerze
REKLAMA

Za muzykę do gry „Ori and the Blind Forest” odpowiada Gareth Coker. Wychowanek Royal Academy of Music in London już wcześniej miał do czynienia z tworzeniem ścieżek dźwiękowych do interaktywnych produkcji. Coker skomponował muzykę dla takich tytułów jak „Primal Carnage” czy „Inmomentum”. To jednak gra na platformy Microsoftu przyniosła muzykowi olbrzymią sławę.

REKLAMA

Za jedną z głównych zalet „Ori and the Blind Forest” wymienia się właśnie warstwę muzyczną.

To nad pięknymi utworami rozpływał się Maciej Gajewski z serwisu Spider’s Web, pisząc recenzję tego tytułu. Zdaniem blogera:

Zaangażowanie prawdziwych wokalistów i orkiestry symfonicznej do nagrania ścieżki dźwiękowej Ori zamiast obecnych w większości gier (w tym blockbusterów) zaawansowanych syntezatorów czyni olbrzymią różnicę w odbiorze gry. No, przynajmniej wśród tych graczy wrażliwych na sztukę. Nieraz podczas zabawy przejdą wam ciarki po plecach, a oprawa audiowizualna bezbłędnie podkreśla przekazywany przez grę ładunek emocjonalny.

REKLAMA

Teraz na własnej skórze możecie się przekonać, czy sami poczujecie wspomniane przez redaktora Gajewskiego ciarki. Ścieżka dźwiękowa do „Ori and the Blind Forest” jest już do przesłuchania na wszystkich czołowych platformach zajmujących się strumieniowaniem muzyki. Poniżej znajdziecie odsyłacze do oficjalnej płyty w zasobach Spotify, Deezera oraz WiMP-a. Jeżeli dzieło Garetha Cokera przypadnie wam do gustu, warto zastanowić się nad wsparciem twórców zakupami w iTunes.

„Ori and the Blind Forest” ukazało się na Xboksie One oraz komputerach osobistych. W późniejszych okresie platformowa produkcja powinna pojawić się również na Xboksie 360.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA