REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

4. sezon „Stranger Things” może odmienić oblicze serialu. Przynajmniej tak twierdzą bracia Duffer

Finał 3. sezonu „Stranger Things” obfitował w wiele dramatycznych zdarzeń, które mogą odmienić oblicze serialu. Teraz bracia Duffer opowiadają o kierunku, w jakim podąży 4. sezon hitowej produkcji Netfliksa.

10.07.2019
21:04
Stranger Things 3 - obrazek promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spoilery.

Finał trzeciego sezonu wywrócił dotychczas opowiadaną historię do góry nogami. Analizowaliśmy już pierwszą w historii serialu scenę po napisach. Przyszedł czas, aby posłuchać, co sami twórcy serialu mają do powiedzenia o wybuchowym finale 3. serii.

Nie chcieliśmy zapędzać się w kozi róg, pisząc tę historię. Zawsze staramy się prowadzić dyskusje nad nowymi pomysłami na bardzo wczesnym etapie prac nad scenariuszem, żeby stale zmierzać w dobrą stronę - zdradził Ross Duffer w rozmowie z Entertainment Weekly.

Twórca zdradził, że mają chwilowo bardzo szeroki zarys pomysłu na 4. sezon.

Pod koniec 2. sezonu od razu wiedzieliśmy o historii Billy’ego i o tym, że Rosjanie mają przybyć do Hawkins. Nie wiedzieliśmy jeszcze o centrum handlowym i innych drobiazgach, ale ogólny zarys fabuły był już przed naszymi oczami. Teraz jesteśmy w podobnej sytuacji. Wiemy, gdzie chcemy iść, musimy tylko zacząć wypełniać linie naszej drogi do celu dodatkowymi detalami. Już teraz wiemy na pewno, że sezon czwarty będzie bardzo odmienny od trzeciego. Uważam jednak, że to dobry kierunek i jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi możliwościami.

Matt Duffer dodał, że nowy sezon będzie większy od poprzednich, nie tyle w kwestii skali efektów specjalnych czy dramatycznych wydarzeń, ale przede wszystkim w tym, że poszerzy świat przedstawiony o nowe lokalizacje.

Stranger Things sezon 3 bohaterowie

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie numer cztery będziemy podążać za opowieściami, które rozgrywać się będą w innych rejonach globu niż tylko Hawkins.

Jednym z oczywistych pytań, które zrodziły się w głowie fanów po elektryzującej scenie po napisach jest to, kim jest Amerykanin, którego przetrzymują Rosjanie. Drugim - co zamierzają zrobić z własnym Demogorgonem?

To taka zaczepka z naszej strony. Te wątki będą miały oczywiście ogromne znaczenie w potencjalnym czwartym sezonie serialu - dodał Matt Duffer.

REKLAMA

Bracia nie rozpoczęli jeszcze finalnych prac nad nowymi odcinkami. Wszystko wskazuje jednak na to, że doskonale wiedzą, co robią. 4. sezon serialu nie został jeszcze wprawdzie oficjalnie potwierdzony, ale biorąc pod uwagę fakt, że premiera tej serii pobiła rekord oglądalności platformy, włodarze raczej nieprędko ubiją kurę znoszącą złote jajka. Czas pokaże jednak w jakim kształcie zobaczymy kontynuację serialu.

Trzy sezony „Stranger Things” są już dostępne na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA