REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

O czym opowie finał "The Mandalorian". 9 mocnych teorii i hipotez przed ostatnim odcinkiem

Zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze teorie i hipotezy, jakie można snuć przed finałem 3. serii „Mandalorianina”. Czym jest projekt Necromancer? Czy zobaczymy klona Maula albo Luke’a Skywalkera? W jaki sposób wróci Thrawn, kim jest ten drugi szpieg i dlaczego Moff Gideon jest tak bardzo zaangażowany w sprawy Mandalorian? No i kto zostanie nowym Mandalorem? Typujemy odpowiedzi na te i inne pytania!

18.04.2023
8:30
the mandalorian teorie hipotezy final 3 sezon darth maul
REKLAMA

„The Mandalorian” to hit, ale trzeci sezon okazał się pewnym zaskoczeniem. Rozwijał się powoli, ale te wszystkie pozornie niezwiązane ze sobą historie w siódmym epizodzie o tytule „Szpiedzy” się połączyły. Nie brakuje jednak pytań, na które musi odpowiedzieć finał „Mandalorianina” (tudzież 4. sezon, jeśli takowy powstanie lub inny serial albo film w uniwersum „Star Wars”). To dobry moment, żeby zebrać w jednym miejscu najróżniejsze teorie i hipotezy na temat dalszego rozwoju akcji.

Uwaga na spoilery!

REKLAMA

1. Projekt „Necromancer” da nam Luuke’a Skywalkera.

Imperium realizuje wiele projektów jednocześnie, a sporo z nich powiązanych jest z klonowaniem. Jako widzowie wiemy, że Imperator Palpatine w „jakiś sposób” powrócił, ale stali za tym przecież Sith Eternal. Tajemniczy projekt „Necormancer” może dotyczyć czegoś zupełnie innego, powiązanego z Wielkim Admirałem i górą Tantiss z serialu animowanego Parszywa Zgraja. W starym kanonie w trylogii Thrawna pojawił się w końcu Luuke Skywalker, klon Luke’a. Coś czuję, że możemy go zobaczyć na ekranie!

2. Moff Gideon tak naprawdę jest Mandalorianinem.

Nie wiadomo, skąd pochodzi Moff Gideon. Czy to imperialny wojskowy, który został przydzielony do Mandalore’y, czy też przedstawiciel tego ludu, który go zdradził i zbratał się z rządem Palpatine’a?Strzelam, że jego związki z kulturą Mandalorian sięgają naprawdę głęboko, gdyż np. służył Maulowi podczas jego krótkich rządów. Do tego nie zdziwię się, jeśli jest teraz wrażliwy na Moc, gdyż sztucznie wtłoczył w swoje ciało midichloriany pozyskane od Grogu.

3. W finale „The Mandalorian” pojawi się klon Maula

Chociaż były uczeń Dartha Sidiousa zginął z ręki Kenobiego w serialu „Rebelianci”, to w 7. odcinku 3. serii „The Mandalorian” pojawiło się sporo nawiązań do niego (w tym ikoniczne pola siłowe przywodzące na myśl reaktor miastem Theed, stolicy Naboo). Do tego Darth Maul władał Mandalorą, a na hełmach wiernych mu Mandalorian były rogi. Może to jego chce po cichu sklonować Gideon, bo np. wcześniej pod nim służył? Podobnie swoje hełmy przyozdobili Moff oraz… Zbrojmistrzyni (do tego jeszcze wrócimy).

4. Szturmowcy ze zbroją z Beskaru to władające Mocą klony Gideona.

Nie wiemy, kim są żołnierze, którzy dostali zbroje z Beskaru od Gideona. Czy to stare klony, których umysły złamano na Górze Tantiss, czy może zwykli poborowi, którym dano po prostu lepsze wyposażenie niż do tej pory? A może to sklonowani ludzie, podporządkowani w pełni woli Gideona? A jeśli tak, to kto był ich genetycznym wzorem? Obstawiam, że dawcą kodu DNA mógł być sam Moff, a do tego klonom dodano wrażliwość na Moc (co jest motywem z kultowej gry „Jedi Outcast”).

5. Zbrojmistrzyni zdradzi swój lud, bo od początku współpracuje z Moffem.

Przedostatni odcinek trzeciego sezonu „Mandalorianina” nosił tytuł „Szpiedzy”, ale na ekranie widzieliśmy tylko jednego szpiega, czyli agentkę Gideona o imieniu Kane działającą na Coruscant. Można podejrzewać, że wśród Mandalorian jest zdrajca, a sporo wskazuje na to, że to Zbrojmistrzyni. To ona zebrała w jednym miejscu wszystkich swoich ziomków, na czym zależało Moffowi, ma podobne rogi w hełmie, co on i w idealnym momencie wydostała się z planety. Przypadek? No nie wiem.

6. „The Mandalorian” potwierdzi, że Korkie Kryze to tak naprawdę Korkie Kenobi.

Korkie Kryze pojawił się w serialu „Wojny klonów” jako siostrzeniec Satine Kryze, siostry Bo-Katan. W serialu pojawił się z kolei bezimienny Mandalorianin, który go przypomina. Czyżby przez lata żył w ukryciu, aby teraz się ujawnić? A jeśli tak, to czy potwierdzi się krążąca od lat fanowska teoria, że tak naprawdę nie jest on siostrzeńcem Satine, tylko synem jej i Obi-Wana? Korkie Kenobi mógłby być Jonem Snowem A.K.A. Jaehaerysem Targaryenem dla „Gwiezdnych wojen”!

7. Mandalorem nie zostanie Bo-Katan, tylko Grogu, który ujarzmi Mythosaura.

Tak jak Bo-Katan Kryze zjednoczyła klany Mandalorian, a do tego zdobyła Dark Saber, tak myślę, że władzy nie utrzyma - popkultura przyzwyczaiła nas do tego, że osoby, którym na niej zależy, albo ją tracą, albo stają się złoczyńcami. Din Djarin z kolei nie jest materiałem na przywódcę, ale może być nim jego syn, który pokazał, że ma ciągoty do bycia dyplomatą. Grogu może dosiąść w finale Mythosaura, a tym samym historia zatoczy koło, gdy na czele jego ludu stanie ktoś naturalnie wrażliwy na Moc.

8. W finałowej walce pomogą łowcy nagród z Bobą Fettem na czele.

Fani zwrócili uwagę na to, że flota, która odleciała z Navarro, nie dotarła w pełni na Mandalorę. Nie zdziwię się, jeśli Mandalorianie wezwali posiłki. W starciu z siłami Moffa Gideona mogą pomóc im łowcy nagród pod wodzą Boby Fetta, który ma wobec Dina Djarina dług wdzięczności po tym, jak wraz z Grogu pomogli mu w przejęciu władzy nad półświatkiem przestępczym na Tatooine. Nie wykluczam też, że z pomocą przyjdą piloci Nowej Republiki, aczkolwiek raczej nie będzie to oficjalna rządowa misja.

REKLAMA

9. W ostatniej scenie serialu ujawni się wreszcie Wielki Admirał Thrawn.

Jeśli słynny Thrawn w finale nie zaliczy cameo, będę rozczarowany. Liczę na to, że pojawi się w ostatniej scenie, a serial o tytule „Ahsoka”, w którym Rosario Dawson ponownie zagra byłą uczennicę Anakina Skywalkera, będzie prequelem i pokaże nam, dlaczego Wielki Admirał był nieobecny. Jego wojnę z Nową Republiką i Mandalorianami mógłby przedstawić film Davida Filoniego, który jest jednym z trzech kinowych projektów zapowiedzianych niedawno na Star Wars Celebration.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA