Trump miał zablokować, ale coś nie wyszło. Sąd wydał zgodę na zakup Time Warner przez AT&T
No i stało się, jest zgoda najwyższych władz, zatem szykuje nam się jedna z największych fuzji w historii koncernów medialnych - firma telekomunikacyjna AT&T otrzymała zgodę na przejęcie koncertu medialnego Time Warner.
Na tę decyzję sądu federalnego w Waszyngtonie strony czekały dwa lata. Głównym argumentem za połączeniem było to, że jest to jedyne rozwiązanie w obliczu dominacji technologicznych gigantów Apple czy Amazon.
Wartość kontraktu z AT&T opiewać ma na kwotę 85,4 mld dolarów.
Decyzja wpłynie zapewne na kolejne fuzje. Medialne giganty łączą się już od kilku lat. Jedną z najgłośniejszych umów jest ta zawarta między Disneyem i Lucasfilm. Ten pierwszy za 4 mld dolarów uzyskał między innymi prawa do marki Star Wars. Później Disney wydał kolejne miliardy na zakup Marvela.
Innym ciekawym połączeniem jest sprzedaż wytwórni Legendary Entertainment, znanej między innymi z takich tytułów, jak Godzilla, Pacific Rim czy Incepcja. LE znajduje się obecnie w rękach chińskiej firmy Wanda Group. Kontrakt opiewał na kwotę 3,5 miliarda dolarów.
Konglomerat medialny Time Warner pod względem przychodów jest obecnie trzecim koncernem na świecie, zaraz po Comcast i The Walt Disney Company.
Jest też jednym z największym konglomeratów, nadal pozostając w czołówce. Do Time Warner należą między innymi: CNN, HBO, Warner Bros, stacje TBS, CBS, Cartoon Network, CW, Warner Interactive zajmująca się produkcją gier wideo, DC Entertainment (odpowiedzialna zarówno za komiksy DC jak i ich filmowe adaptacje, które możemy oglądać na ekranach kin) oraz Hanna-Barbera.
Co ciekawe, przeciwnikiem fuzji jest Donal Trump, który zapowiadał blokadę zakupu, jeśli zostanie prezydentem. Jak widać, coś nie wyszło.