REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Trump miał zablokować, ale coś nie wyszło. Sąd wydał zgodę na zakup Time Warner przez AT&T

No i stało się, jest zgoda najwyższych władz, zatem szykuje nam się jedna z największych fuzji w historii koncernów medialnych - firma telekomunikacyjna AT&T otrzymała zgodę na przejęcie koncertu medialnego Time Warner.

13.06.2018
13:20
Sąd wydał zgodę na zakup Time Warner przez AT&T. Rekordowa fuzja medialna
REKLAMA
REKLAMA

Na tę decyzję sądu federalnego w Waszyngtonie strony czekały dwa lata. Głównym argumentem za połączeniem było to, że jest to jedyne rozwiązanie w obliczu dominacji technologicznych gigantów Apple czy Amazon.

Wartość kontraktu z AT&T opiewać ma na kwotę 85,4 mld dolarów.

Jeśli kiedykolwiek mieliśmy do czynienia z połączeniem antymonopolowym, w którym strony miały radykalnie odmienną ocenę obecnego stanu rynku i zasadniczo inną wizję jego przyszłego rozwoju, to jest właśnie taki przypadek. - argumentował sędzia Richard J. Leon z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie

Decyzja wpłynie zapewne na kolejne fuzje. Medialne giganty łączą się już od kilku lat. Jedną z najgłośniejszych umów jest ta zawarta między Disneyem i Lucasfilm. Ten pierwszy za 4 mld dolarów uzyskał między innymi prawa do marki Star Wars. Później Disney wydał kolejne miliardy na zakup Marvela.

Innym ciekawym połączeniem jest sprzedaż wytwórni Legendary Entertainment, znanej między innymi z takich tytułów, jak Godzilla, Pacific Rim czy Incepcja. LE znajduje się obecnie w rękach chińskiej firmy Wanda Group. Kontrakt opiewał na kwotę 3,5 miliarda dolarów.

Konglomerat medialny Time Warner pod względem przychodów jest obecnie trzecim koncernem na świecie, zaraz po Comcast i The Walt Disney Company.

REKLAMA

Jest też jednym z największym konglomeratów, nadal pozostając w czołówce. Do Time Warner należą między innymi: CNN, HBO, Warner Bros, stacje TBS, CBS, Cartoon Network, CW, Warner Interactive zajmująca się produkcją gier wideo, DC Entertainment (odpowiedzialna zarówno za komiksy DC jak i ich filmowe adaptacje, które możemy oglądać na ekranach kin) oraz Hanna-Barbera.

Co ciekawe, przeciwnikiem fuzji jest Donal Trump, który zapowiadał blokadę zakupu, jeśli zostanie prezydentem. Jak widać, coś nie wyszło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA