REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Banda pluszaków i base jumping w promocji The Indie Royale

Nowy pakiet w ramach The Indie Royale wydawał się początkowo cienki jak bibułka z papierosa ale jeśli przyjrzeć mu się bliżej, nie jest źle. W zestawie The Thoughtful Bundle znalazło się pięć gier w dobrej cenie nieco powyżej czterech euro. I to nie koniec dobrych wieści.

19.03.2013
22:45
Banda pluszaków i base jumping w promocji The Indie Royale
REKLAMA
REKLAMA

Najciekawszym tytułem z całego pakietu jest platformówka z elementami gry logicznej, której idea nawiązuje do hitu studia Valve, sławnego Portalu. Zamiast prototypowego urządzenia ASHPD (Aperture Science Handheld Portal Device), w rękach graczy, a właściwie robota o imieniu Pic, znajdzie się... aparat fotograficzny. Nie jest to jednak zwykła lustrzanka ale sprzęt umożliwiający przeniesienie przedmiotu uchwyconego na „kliszy” w otaczającą robota przestrzeń.

Łatwo sobie wyobrazić nieskończoną ilość możliwości użycia takiej technologii. Trzeba pokonać wysoki jak Pałac Kultury i Nauki mur? Zdjęcie długaśnej drabiny może pomóc, wystarczy umieścić przechwycony przedmiot w miejscu problemu. Tak mniej więcej to działa.

Snapshot powstał kilka długich lat wysiłkiem niewielkiego studia Retro Affect. Chłopaki do tej pory zbierają mózgi z podłogi, tak się naprężali. Snapshot to fajny tytuł, jednak nie pozbawiony kilku błędów, np. powtarzalności, niezbalansowanego poziomu trudności, czy problemów ze sterowaniem. Mimo to wypada na plus, szczególnie za tą śmieszną kasę.

Po intelektualnym wysiłku czas na coś lżejszego i w tej roli doskonale sprawdzi się Snuggle Truck. To doskonała gra na piątkowy wieczór, kiedy krew buzuję od promili a płuca wypełnia zielona chmura. Zadanie wydaje się proste – trzeba pokierować półciężarówką, który na pace ma bandę pluszowych, kolorowych zwierzaków. Zabawki zataczają się w bagażniku jak nawaleni uczestnicy dyskoteki w remizie strażackiej. Nie pomaga też dziurawa droga oraz siedem gór i rzek, które trzeba pokonać. Za to zabawa jest pyszna jak urodzinowy tort. I wesoła.

Do kompletu, dla fanów niesztampowych wyzwań należałoby jeszcze dołożyć Aaaaa! — A Reckless Disregard for Gravity, czyli swobodny lot pomiędzy drapaczami chmur, dość prostą zręcznościówkę do odpalenia pomiędzy pierwszym a drugim śniadaniem. Więcej szkoda na nią czasu.

W paczce czekają jeszcze Cognition Episode 2: The Wise Monkey – niezła przygodówka, drugi epizod klasycznego point-n-clicka ekipy z Phoenix Software. Tak, tej bandy od King's Quest. Przypomnijmy jeszcze, że w poprzedniej promocji znalazła się pierwsza część, Cognition: An Erica Reed Thriller Episode 1 oraz fajny komiks.

W co jeszcze można się pobawić inwestując kilka dolców? Pakiet wieńczy gra Fieldrunners, klasyk z rodziny tower defence. Trochę szkoda, że nie rzucono na stół bardziej zaawansowanej i rozbudowanej, młodszej o rok „dwójki”, która premierę miała w styczniu bieżącego roku. Widać jest jeszcze za gorąca.

REKLAMA

Bundle kończy się za pięć dni, aktualnie paka kosztuje 4,23 euro (ok 17 zł). Poza grami, w worku z prezentami znajdziemy muzyczkę z Cogition i Fieldrunners. Inwestując nieco więcej, to jest 6,29 euro (ok. 26 zł) można załapać się na bonus w postaci albumu Night Animals zatytułowanego Bright Primate.

Nowa paczuszka pod patronatem Indie Royale nie powinna nikogo zasmucić. Czasu jest sporo ale jak to zwykle bywa lepiej się pospieszyć bo cena będzie na pewno rosła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA