REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Książki
  4. Mobile /

Biblioteki promują e-czytelnictwo. Kody QR w komunikacji miejskiej

Idziemy naprzód i nie sposób temu zaprzeczać. Coraz częściej, głównie z praktycznych powodów, rezygnujemy z książki drukowanej na rzecz lektury na tablecie czy czytniku. Miejskie biblioteki, których zadaniem jest promocja czytelnictwa i zachęcenie Polaków do sięgania na półkę, również wychodzą naprzeciw nowym technologiom. MBP w Jaworznie koduje przestrzeń miejską książkami. W tym tygodniu np. "Psem Baskerville'ów" Arthura Conan Doyle'a. 

22.10.2013
13:20
Biblioteki promują e-czytelnictwo. Kody QR w komunikacji miejskiej
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, jako trzecia w kraju (pierwsza to gdańska) proponuje swoim czytelnikom książki w formie e-booków. Na pierwszy ogień pójdzie pięć tytułów: "Król Edyp" Sofoklesa, "Wyspa skarbów" Roberta Louisa Stevensona, "Czarny kot" Edgara Allana Poe, "Fatalne jaja" Michaiła Bułhakowa i "Pies Baskerville'ów" Arthura Conan Doyle'a (warto dodać, drodzy uczniowie i studenci, że w Internecie istnieje już duża baza darmowych e-booków i audiobooków, które z pewnością są waszymi lekturami; zajrzyjcie koniecznie tutaj i bądźcie przygotowani na to, że belfer nie nabierze się na "Już wszystko wypożyczone..." ).

REKLAMA

Jak można przeczytać te i kolejne książki? Wystarczy tylko aplikacja na naszym smartfonie czy tablecie, która pozwoli nam zeskanować kod QR. Po odszyfrowaniu zapisu natychmiast otworzy nam się e-book, z którego korzystać możemy za darmo. Kody QR pojawiać się będą w przestrzeni miejskiej - na przystankach, w autobusach czy w tramwajach. Co dwa tygodnie możemy spodziewać się nowych propozycji ze strony bibliotekarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna podpisała umowę z fundacją "Nowoczesne media", dzięki czemu jaworznicka książnica weźmie udział w akcji pod hasłem "Czytamy wszędzie". Miejmy nadzieję, że coraz więcej bibliotek (oprócz gdańskiej, krakowskiej i jaworznickiej) będzie przyłączać się do tego typu inicjatyw.

REKLAMA

Aplikacja już działa, zatem tablety w dłoń! Pod tekstem znajduje się kod QR, który przeniesie was w mroczny świat Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela, doktora Watsona. Miłej lektury!

kod QR – „Pies Baskerville’ów”, A. C. Doyle
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA