REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Jesteś gruby i brzydki? Idź pobiegać - przynajmniej na to pierwsze pomoże

Czy znacie, panowie, straszną chorobę, jaką jest lustrzyca? Wyobraź sobie, że idziesz siku. Aby zaliczyć zadanie, musisz za pomocą dżojstika ustawić odpowiednią trajektorię płynu i trafić do celu. A co się dzieje, kiedy nie widzisz tego kontrolera, bo widok przesłania ci jakaś owłosiona opona? Gdy swój dżojstik możesz ujrzeć tylko w lustrze lub na fotach z komórki? (czego nie polecamy ze względu na obfitość mściwych, a dociekliwych sąsiadów) Koszmar! W poniższym tekście znajdziesz metody profilaktyki lustrzycowej.

31.05.2013
2:54
Jesteś gruby i brzydki? Idź pobiegać - przynajmniej na to pierwsze pomoże - Bieganie e-book
REKLAMA

Aby masa spadła, a ciało wróciło na wąską i trudną ścieżkę zdrowotności, wielu specjalistów poleca jogging. Czarny Iwan powiedziałby, że pakernia i dwie tabletki metki załatwiają problem dobrej sylwetki na planie trójkąta - nawet jeśli już masz sylwetkę na planie trójkąta. Obróconego.

REKLAMA

Co tu dużo gadać: mania biegania ogarnęła Polskę. Biegają mali, biegają najwięksi:

Ja sam nigdy nie joggingowałem w obawie o pęknięcia na betonowych płytach chodnikowych. I tak ścieżki na osiedlu dziurawe jak zęby przedszkolaka w reklamie pasty z fluorem, więc po co narażać spółdzielnię na dodatkowy szwank?

Załóżmy jednak, że naramienna opaska na ajpoda kupiona, a twoje nowe adidaski pozwalają oddychać stopom lepiej niż przez respirator w sercu puszczy. Można od razu wyjść z domu i pobiec za tramwajem robiąc czekpointy na przystankach, ale można też wykorzystać bardziej efektywne techniki. O takich poczytacie w przecenionych przez Ebookpoint.pl e-bookach (promocja trwa do 3 czerwca).

Księgarnia proponuje spory przestrzał tematyczny, czyli dla każdego coś miłego. Paniom zdecydowanym na rozstanie się z gabarytem polecam "Bieganie i odchudzanie dla kobiet". Popularna metoda Gallowaya została odpowiednio zmodyfikowana i dostosowana do fizycznych aspektów pań. "Bieganie metodą Gallowaya" to z kolei podręcznik uniseks. Autorzy zachwalają tę formę aktywności jako idealny odstresowywacz i środek do utrzymania sprawności fizycznej (zakładając, że taką już posiadasz). Ci, co lubią długo, ale dotąd przedwcześnie kończyli, sięgną po "Maraton dla bystrzaków". W telegraficznym skrócie dowiesz się, jak należy rozplanować siły na 42 kilometry trasy, jak się odżywiać i rozciągać, by dotrwać do mety. Metoda Pose z pewnością nie jest obca wytrawnym zdzieraczom sportowego obuwia. Dr Romanov przedstawia recepty na zwiększenie wytrzymałości i unikanie kontuzji.

Na koniec, gdyby komuś brakowało Jenny przy boku, jest e-book "Trening mentalny biegacza". Znajdziesz tam motywację do biegu mniej drastyczną, niż na załączonym obrazku.

REKLAMA

Wkręcisz się? Czy może po jakimś czasie uznasz, że czas przestać?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA