REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Gry

Brak pomysłu na weekend? Może darmowy Xbox Live Gold?

Po okazyjnych zniżkach na wybrane tytuły na Xbox Marketplace, Microsoft daje szansę na darmowe przetestowanie usług sieciowych. Wszystkie atuty ‘złotej’ subskrypcji abonamentu dostępne będą w najbliższy weekend (8 – 10 marca).

06.03.2013
1:47
Brak pomysłu na weekend? Może darmowy Xbox Live Gold?
REKLAMA
REKLAMA

Darmowy XboxLive Gold startuje w piątek 8 marca (od godziny 13) i potrwa do niedzieli 10 marca (do północy).

Pełna funkcjonalność usług sieciowych, oznacza nie mniej, nie więcej, że osoby mające w poważaniu przedłużanie subskrypcji, bądź po prostu dziwnym trafem funkcjonowały offline (idealiści w hołdzie trybowi story mode) doświadczą uroków rozgrywki wieloosobowej.

Poza samym faktem obecności w Sieci, weekend upłynie pod znakiem różnorakich bonusów. Jednym z nich jest możliwość wspólnej gry z częścią temu developerskiego Rockstar Games. Oczywiście w wachlarzu ogrywanych tytułów będą kluczowe blockbustery spod strzechy studia – GTA IV: Episodes from Liberty City, Red Dead Redemption, Max Payne 3 czy Midnight Club LA.

Akcja promocyjna Microsoftu to także korzyści dla stałych rezydentów multiplayera i achievement hunterów. Również w weekend bonusy obejmą następujące tytuły:

 • Call of Duty: Black Ops II (możliwość tańszego zakupu Season Passa i pakietu map Revolution)
 • Halo 4 (godzina rozgrywek wieloosobowych zagwarantuje otrzymanie darmowego, a co najważniejsze – ekskluzywnego (!) awatara z uniwersum Halo)
 • Forza Horizon (wyzwanie, czyli bezwypadkowe ukończenie odcinka za kierownicą McLarena MP4-12C w domyślnym, fabrycznym ustawieniu)
 • Tomb Raider (najnowsza Lara Croft i możliwość zrealizowania kodu, który jest dostępny wraz z grą. Efekt? 14 – dniowy okres subskrypcji XboxLive Gold)
 • Fifa 13 (zniżka na zakup pakietu zawodników w trybie Ultimate Team)
 • Karaoke
 • Far Cry 3 (podwójny mnożnik punktów doświadczenia)
 • Happy Wars
 • Borderlands 2 (Tryb Sanctuary i możliwość odblokowania kolejnego klucza Gold – oficjalnie udostępniony kod: 5BCTT-XX6SC-ZSXJX-KFJBJ-66R5W)
 • Assassin’s Creed III (podwójny mnożnik punktów doświadczenia w trybie współpracy i trybie wieloosobowym)
 • Max Payne 3 (Możliwość ogrania twórców – 8 marca, przedział czasowy 17-18 i próba unicestwienia delikwentów o następujących tagach: GwRockstar1, GwRockstar2, GwRockstar3 i w końcu GwRockstar4).
 • Red Dead Redemption (Analogicznie z powyższym – 8 marca, przedział czasowy 18-19  i z uwzględnieniem tych samych tagów)
 • GTA IV (kolejne wyzwanie twórców,  8 marca, przedział czasowy 20-22, tagi niezmienne)
 • Midnight Club LA (pojedynek z twórcami, te same tagi, 8 marca i  przedział czasowy 19-20)
REKLAMA

Nadchodzące ‘dni otwarte’ ze strony Microsoftu mogą okazać się wyjątkowo skuteczną i szybką drogą do pozyskania serc i mamony graczy, którzy lubują się w trybie single. Choć szczerze wątpię, że osobnik ‘X’ z odpowiednią ilością środków i zaznajomiony z miodnością multiplayera – świadomie unikał subskrypcji. Nie wliczając oczywiście do tego rachunku buntowników z wyboru, bądź skazanych na banicję za piractwo. Z perspektywy gracza namiętnie korzystającego z Sieci, promocja wydaje się warta uwagi tylko i wyłącznie w kontekście wskazania właściwego miejsca programistom z Rockstar.

Interesujący fakt na koniec: akcję sponsoruje nadchodzący blockbuster – Bioshock: Infinite. Produkcja pozbawiona jest trybu wieloosobowego, co wydaje się nieco kłócić z promowaniem wyjątkowo ‘sieciowego’ weekendu. Trudno tu o logiczny związek, niemniej liczy się gest i że 'za darmo'. Co z lekko szyderczym śmiechem kwitują użytkownicy PS3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA