REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Tego brakowało mi do szczęścia. Ellen Ripley w nowym Alien Isolation!

Okej, za takie DLC nawet ja chętnie zapłacę. Twórcy Alien Isolation udowodnili, że mają pomysł jak wyciągać od gracza dodatkowe fundusze. W zamian oferują zawartość, która faktycznie jest dodatkowa, a przy okazji posiada kapitalny pomysł na siebie, przez co portfel z nieco bolesnym sykiem automatycznie się otwiera.

10.07.2014
21:30
Tego brakowało mi do szczęścia. Ellen Ripley w nowym Alien Isolation!
REKLAMA
REKLAMA

O co chodzi? O graną przez Sigourney Weaver kosmiczną podróżniczkę, która w 2122 roku wyruszyła w podróż statkiem kosmicznym Nostromo. Trzecia rangą na pokładzie, Ellen Louise Ripley przeżyła wkrótce potem piekło, które na stałe związało ją z postacią Obcego – kosmicznego drapieżnika doskonałego.

Na swojej bolesnej drodze życia Ripley spotykała się z Xenomorphami wielokrotnie, a nawet została przez jednego (jedną?) zgwałcona, co zaowocowało paskudnym potomstwem, które możecie zobaczyć poniżej. Brrr, do teraz mam w pamięci scenę kończącą krótki byt tego… czegoś. Ostatecznie Ellen Ripley oddała własne życie walcząc z królową Obcych, dokonując maksymalnego poświecenia w imię bezpieczeństwa ludzkości.

alien isolation 5

Jak się okazuje, niebawem wszyscy będziemy mogli ponownie zobaczyć graną przez Sigourney Weaver postać, tym razem w jej wirtualnym, interaktywnym wcieleniu. Ripley będzie nagrodą dla wszystkich tych, którzy odważą się na zakup kota w worku. Składając zamówienie przedpremierowe na Alien Isolation, odważni śmiałkowie dostaną zestaw poszerzony o DLC „Crew Expendable”.

W rozszerzeniu pojawią się trzy grywalne postacie z kultowego filmu „Ósmy pasażer Nostromo” -  Dallas, Parker oraz właśnie Ripley. Rozgrywka ma być kopią scen z dużego ekranu, w których bohaterowie próbują zwabić kosmicznego drapieżnika do śluzy wahadłowca. Co więcej, część z dystrybutorów dostanie również drugie DLC, o tytule „Last Survivor”. Tutaj pokierujemy już tylko i wyłącznie Ellen Ripley, która ma za zadanie aktywować sekwencję samozniszczenia kosmicznego promu. Na pewno doskonale pamiętacie te ostatnie sceny z niepowtarzalnego filmu.

alien isolation 7

Świetny pomysł i bardzo dobry przykład na to, jak powinny wyglądać poprawnie wykonane DLC. Dodatkowa zawartość oferowana przez twórców mistrzowskich strategii z Creative Assembly od samego początku sprawia wrażenie oderwanej od głównego wątku gry, będąc miłym mrugnięciem w stronę miłośników filmowej serii. Żeby wszystko miało jeszcze więcej smaku, we właściwym Alien Isolation pokierujemy córką Ripley, o imieniu Amanda. Ta wdała się w ślady własnej matki, wyruszając we własną podróż kosmiczną.

REKLAMA

Jak łatwo się domyślić, w ciasnych korytarzach promu pojawia się jeszcze jeden, nieproszony i przerażający gość. Kwintesencją gry będzie ucieczka przed bezlitosnym drapieżnikiem. Żadnej walki, żadnych wybuchów, żadnej intensywnej wymiany ognia. Tylko Ty, Obcy oraz krzyk, którego nikt nie usłyszy w kosmosie. Naprawdę nie mogę się doczekać! Tylko spójrzcie na te promocyjne grafiki. Muszę przyznać, że Alien Isolation to jeden z najciekawszych tytułów zaplanowanych na 2014 rok. Premiera już 7 października. Cenego, masz moje pieniądze.

alien isolation 1
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA