REKLAMA

Co słychać w Storytel? Witkacy, Wroński, humor żydowski i literatura kobieca

W Storytel systematycznie pojawiają się nowe audiobooki. Sprawdzamy dla was nowości serwisu i podpowiadamy, co warto posłuchać. Sprawdźcie najnowsze propozycje, które mogą towarzyszyć wam podczas majowych podróży albo nieco jeszcze zimnych wieczorów.

Co słychać w Storytel? Witkacy, Wroński i humor żydowski
REKLAMA
REKLAMA
niemyte-dusze class="wp-image-69735"

"Niemyte dusze" to wydana w 1936 roku książka Ignacego Witkiewicza, w której autor bierze na warsztat psychoanalizę. Witkiewicz zafascynowany Freudem zaleca swoim czytelnikom tę metodę, która ma być bronią w walce z nadchodzącym kataklizmem. Ta publikacja to wnikliwa i kontrowersyjne studium społeczeństwa i żyjących w nim jednostek. Audiobooka będącego zbiorem tekstów publicystycznych i esejów czyta Michał Breitenwald.

portret-wisielca class="wp-image-69737"

Doskonały kryminał Marcina Wrońskiego, który przenosi nas do drugiej połowy lat 30. ubiegłego wieku. W Lublinie, wśród uczniów jesziwy wybucha bunt. Na miejsce przybywa komisarz Maciejewski. Mężczyzna odnajduje ciało studenta, które znajduje się w mykwie, czyli zbiorniku wodnym przeznaczonym dla naczyń lub osób, które uznawane są jako nieczyste. Wszystko wskazuje na to, że chłopak popełnij samobójstwo - miał ku temu powody. Jednak sprawy coraz bardziej się komplikują. Na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiesza się polski student. Obu zmarłych łączyła jedna sprawa - Żyd był ofiarą napaści, w której udział brak Polak. Środowisko uniwersyteckie stara się uciszyć sprawę, ale wygląda na to, że niektórzy wiedzą więcej, niż są gotowi przyznać.

ksiega-humoru-zydowskiego class="wp-image-69739"

"Księga humoru żydowskiego" to zbiór dowcipów i przypowiastek związanych z kulturą żydowską. Audiobooka czyta Jacek Kiss. Anegdoty podzielone na różne kategorie, motywy nie tylko bawią, ale są także źródłem informacji o żydach, ich kulturze, religii, polityce, obyczajach, codzienności. Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć filozofię tego narodu. Wiele historyjek związanych jest z wielką emigracją żydów do Stanów Zjednoczonych.

niskie-drzewa class="wp-image-69743"

Młoda nauczycielka, wieś, tajemnice i... miłość. Ewa Cielesz, autorka powieści, opisuje przygody młodej nauczycielki, która przyjeżdża do wsi. Kobieta szybko poznaje miasteczko i wsiąka w sprawy, które nim rządzą. Poznaje sekrety mieszkańców - ciemną stronę księdza oraz dyrektora szkoły. Czy pośród tych trudnych wydarzeń rodem z kryminału znajdzie się miejsce na szukanie miłości?

przyjaciolki-ze-staromiejskiej class="wp-image-69748"
REKLAMA

"Przyjaciółki ze Staromiejskiej" to powieść Anny Mulczyńskiej. Powieść opowiada o Annie Bednarek, która jest zadowoloną ze swojego życia tancerką baletową. Niestety, niefortunne wydarzenia sprawiają, że dziewczyna musi porzucić marzenia o karierze. Zrezygnowana wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie na nowo będzie próbowała poukładać swoje sprawy i wrócić do baletu. W jej życiu ważne role odegrają mieszkańcy ze Staromiejskiej. Jak przebiegać będzie jej kontakt z dawnym partnerem i jego nową wybranką? A kim jest mężczyzna, którego Anna cały czas spotyka? W starej miejscowości na młoda kobietę czekać będą nowe wyzwania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA