REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Deadpool i Deadpool 2 już w HBO GO! 6 faktów o pyskatym najemniku, których możecie nie znać

Deadpool i Deadpool 2 są już do obejrzenia w HBO GO. Oto 6 ciekawostek o pyskatym najemniku Marvela, o których mogliście nie mieć pojęcia.

09.10.2021
11:58
deadpool serial animowany
REKLAMA

Deadpool nie jest po dobrej stronie mocy.

REKLAMA

Bohaterów Marvela zazwyczaj bardzo łatwo podzielić na tych dobrych i złych. Dopiero wydarzenia takie jak "Civil War" wprowadzają do komiksowego uniwersum kolejne odcienie szarości, wzbogacające fikcyjne postacie. Jeżeli zaś o szarości mowa, to ulubiony kolor Deadpoola. Oczywiście zaraz po czerwonym.

Komiksowa postać została wymyślona jako przeciwnik X-Menów. Deadpool dopiero po czasie ewoluował z wroga mutantów w (anty)bohatera z własną serią ilustrowanych opowieści. Mimo to postać regularnie staje w szranki z praworządnymi, dobrymi herosami uniwersum Marvela. Ba, w jednej z alternatywnych serii dochodzi nawet do sytuacji, w której Deadpool zabija wszystkich pozostałych zamaskowanych bohaterów.

deadpool 7 class="wp-image-59732"

Deadpool nie jest mutantem, ale może być X-Menem.

Historia Deadpoola jest bezpośrednio powiązana z historiami X-Manów. W końcu najemnik powstał początkowo tylko po to, aby stanowić dla nich zagrożenie. Chociaż (anty)bohater przejawia niesamowite zdolności charakterystyczne dla mutantów, sam nie jest jednym z nich. Pomimo nadludzkiej zdolności do regeneracji, Deadpool wciąż pozostaje „tylko” człowiekiem.

Nie przeszkadzało to postaci regularnie zasilać szeregi X-Menów. Gdy w serii komiksów mutanci kontaktują się ze swoimi odpowiednikami z dalekiej przyszłości, widać, że najemnik nadal stanowi część tej grupy. Losy Deadpoola są zatem silnie powiązane z losami mutantów, co zresztą od razu widać również w filmach.

deadpool 6 class="wp-image-59730"

Deadpool „powstał” w ten sam sposób, co Wolverine.

Kanadyjczyk Wade Wilson wziął udział w tajnym eksperymencie Weapon X. To dzięki niemu najemnik nabył zdolność niesamowitej regeneracji, jednocześnie ulegając paskudnej deformacji. Kolejny z wątków, który sprawia, że historia Deadpoola jest silnie powiązana z mutantami.

Zdolności regeneracyjne najemnika sprawiają, że ten jest w zasadzie nieśmiertelny. Strzały z karabinu, cięcia, wybuchy czy bomba atomowa – nie istnieje w zasadzie nic, co na stałe mogłoby powstrzymać Deadpoola. Można go uwięzić. Można spowolnić. Nie można jednak go zabić.

deadpool class="wp-image-59725"

Wade Wilson zakochał się w Śmierci.

„Nieśmiertelność” Deadpoola, połączona z mnóstwem krwi na jego rękach, spowodowała zainteresowanie tym bohaterem samej Śmierci. Mowa o kościanej kobiecie w czarnej szacie, która symbolizuje w ilustrowanym uniwersum Marvela delikatność życia i nieuchronność jego końca.

Śmierć wybrała Deadpoola na jednego ze swoich oblubieńców, zresztą z wzajemnością. Kostucha i Wade Wilson to w pewnym sensie para. Rywalem o jej serce jest z kolei sam… Thanos, czyli „ten najbardziej zły” w filmowym uniwersum Avengersów. Potężna istota, która odpowiada za zniszczenie całych planet.

deadpool 8 class="wp-image-59731"

Deadpool narodził się dzięki konkurencyjnym komiksom DC.

Gdy postać najemnika była tworzona na stole kreślarskim, rysownicy nie mogli nie zauważyć podobieństwa do postaci z uniwersum Batmana – Deathstroke’a. Silna inspiracja najemnikiem, którego można zobaczyć w serialu "Arrow", znacznie wykroczyła poza podobieństwa bojowego uniformu.

Imię i nazwisko Deathstroke’a to Slade Wilson. Slade – Wade. Wilson – Wilson. Obie postaci świetnie posługują się bronią palną oraz obie walczą ostrymi narzędziami, przewieszonymi przez plecy. Każdy z mężczyzn jest w dodatku zbirem do wynajęcia. Oczywiście, o ile posiadacie odpowiednią sumę.

deadpool 4 class="wp-image-59728"

Wade Wilson przełamuje czwartą ścianę.

Deadpool to jedyny heros Marvela, który wie, że znajduje się w komiksie. (Anty)bohater często wchodzi w interakcje z czytelnikami, zadając pytania bezpośrednio w ich kierunku. Ba, w jeden z historii Wilson zabija nawet rysowników, którzy powołali go do życia!

REKLAMA

Świadomość rysunkowego wszechświata jest potęgowana „głosami”, które słyszy Deadpool. Najemnik prowadzi rozmowy ze swoim „pasażerem”, który posiada w komiksach oddzielne chmurki z własnymi liniami. To właśnie dialogi z samym sobą są najczęstszym źródłem żartów widocznych na kartach komiksu.

deadpool 3 class="wp-image-59727"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA