REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Scenariusze tych historii napisało życie. Najlepsze dokumenty kryminalne na Netfliksie

Netflix opublikował zabawny zwiastun serialu American Vandal... będącego parodią dokumentów kryminalnych. Ale w serwisie można znaleźć wiele prawdziwych historii o przestępstwach, które zasługują na uwagę.

04.08.2017
19:23
dokumenty w netflix
REKLAMA
REKLAMA

American Vandal zadebiutuje w Netfliksie 15 września. Uwielbiam ten typ humoru. American Vandal może być jednym z najlepszych tytułów, który zobaczymy w serwisie w tym roku. Za stworzenie produkcji odpowiedzialni są Tony Yacenda, Daniel Perrault (Honest Trailers!) i Dan Lagana.

W oczekiwaniu na ten ośmioodcinkowy serial, trochę na przekór, zajrzyjcie do Netfliksa w poszukiwaniu dokumentów kryminalnych, które mrożą krew w żyłach. Znajdziecie tam naprawdę kilka dobrych tytułów.

Najciekawsze dokumenty kryminalne w Netfliksie:

Kobiety, które niosły śmierć

dokumenty kryminalne w netflix class="wp-image-91395"

Pamiętam, jak swego czasu oglądałam ten serial dokumentalny w telewizji. Nie jest może nakręcony w sposób budzący podziw, ale same historie zawsze mnie wciągały. Każdy odcinek poświęcony jest jakiejś kobiecie-morderczyni, która dopuściła się strasznej zbrodni lub... wielu zabójstw. To kobiety z różnych środowisk - nastolatki, dojrzałe panie, takie, których nikt o nic złego by nie podejrzewał. Kobiety, które niosły śmierć, zabijają różnymi metodami - jedne wykorzystują medycynę, inne po prostu strzelają do ofiar. Serial to dokument, w którym znajdują się sceny fabularyzowane - te mają odtworzyć sytuacje, o których mowa. I to chyba one są najsłabszym elementem programu, mimo że są potrzebne. Poza tym mamy wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin. Świetnie się to ogląda - choć może nie będzie to w tym kontekście najlepsze określenie - jakoś tak lekko, szybko. To takie historie z papierowego Detektywa przeniesione na srebrny ekran.

 class="wp-image-57640"

Chyba jeden z głośniejszych seriali dokumentalnych ostatnich lat. Making a Murderer przedstawia historię Stevena Avery'ego. Mężczyzna przez lata był więziony, ponieważ policja sfabrykowała dowody jego winy. Avery został oczyszczony z zarzutów o gwałt, ale... stał się podejrzanym w kolejnej zbrodni. Dokument Netfliksa kręcony był przez dziesięć lat. To trzymająca w napięciu historia. Serial dokumentalny Making a Murderer na razie doczekał się jednego sezonu, ale aktualnie czekamy na drugą serię produkcji.

Śledczy: Brytyjska opowieść kryminalna

kryminalne dokumenty class="wp-image-91400"

Brytyjski serial, którego pierwszy sezon, liczący cztery odcinki, dostępny jest w Netfliksie. Śledczy: Brytyjska opowieść kryminalna mówi o sprawie Carole Packman i rzuca na nią nowe światło. Przed laty kobieta zaginęła i została uznana za martwą. Mimo że jej ciała nigdy nie odnaleziono, policja wskazała mordercę. Okazał się być nim mąż samej Carole.

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

dokumenty kryminalne w netflix class="wp-image-91405"

Jej historię znacie zapewne z filmu Monster. W Aileen Wuornos wcieliła się w tej produkcji Charlize Theron, która została poddana niesamowitej charakteryzacji. W filmie dokumentalnym zobaczymy archiwalne nagrania i poznamy historię tej przerażającej, ale w jakiś sposób fascynującej, kobiety. Wuornos była seryjną morderczynią, która na przełomie lat 80. i 90. zabiła siedmiu mężczyzn. Za sześć z tych morderstw została skazana na sześciokrotną karę śmierci.

The Fear of 13

dokumenty w netflix class="wp-image-91406"

Brytyjski film dokumentalny z 2015 roku. Historia prawie jak ze Skazanych na Shawshank (gdyby zakończenie filmu potoczyło się trochę inaczej). Nick Yarris został skazany za morderstwo. W więzieniu spędził 21 lat. Zwolniono go z odbywania kary w 2004 roku, kiedy okazało się, że tak naprawdę jest niewinny. Dowiodły tego badania DNA.

Los tiempos de Pablo Escobar

dokument kryminalny o pablo o escobarze class="wp-image-91403"

Skoro już obejrzeliście serial Narcos, fabularyzowaną historię życia i działalności Pablo Escobara, możecie zabrać się za Los tiempos de Pablo Escobar. Ten dwuodcinkowy dokument opowiada o największym baronie narkotykowym wszech czasów. Znajdziemy tu wypowiedzi różnych ekspertów, a także całkiem sporo archiwalnych materiałów. Te przedstawią nam m. in. samego Pablo Escobara, który lata temu budził postrach, zajmując się przemytem kokainy i wymierzając sprawiedliwość według własnych reguł.

Casting na Jonbenet

netflix class="wp-image-91402"

W miasteczku, w którym mieszała mała Jonbenet Ramsay, dziewczynka biorąca udział w konkursach piękności, powstaje przedstawienie. Widowisko jest dramatem mówiącym o wydarzeniach związanych z Ramsay. Właśnie odbywa się casting i każda z osób biorących w nim udział ma inne zdanie na temat śmierci dziewczynki. Ta sześciolatka została znaleziona zamordowana kilka godzin po zaginięciu w piwnicy domu rodzinnego. Kto odpowiada za takie bestialstwo?

netflix class="wp-image-91397"

W 1969 roku siostra Catherina Cesnik zaginęła. Dwa miesiące później odnaleziono jej ciało. Nikogo nie skazano za śmierć kobiety. Po latach jej dwie uczennice próbują dowiedzieć, co się stało. A sprawa nie jest wcale prosta. Obserwujemy też śledztwo prowadzone w sprawie molestowania seksualnego, do którego ponoć dopuszczono się w szkole siostry Cesnik. Jaki związek mają obie te sprawy? The Keepers to serial dokumentalny, liczący siedem godzinnych odcinków, który do końca trzyma w napięciu.

 class="wp-image-74852"

Amanda Knox - wyrachowana zabójczyni czy dziewczyna, która została niesłusznie osądzona? Kim jest ta młoda Amerykanka, której sprawą przed laty żył cały świat? Knox wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem została oskarżona o zamordowanie Meredith Kercher, swojej współlokatorki i koleżanki, z którą mieszkała we Włoszech podczas studiów na tamtejszym uniwersytecie. Amanda Knox nigdy nie przyznała się do winy. Ten film dokumentalny to świetna i intrygująca opowieść. Wywiad z Knox przeplatany jest wypowiedziami osób zaangażowanych w sprawę.

Real Detective

REKLAMA
dokumenty kryminalne class="wp-image-91399"

Real Detective to opowieść o stróżach prawa, który są na tropie zbrodni. Każdy odcinek serialu dokumentalnego opowiada o innym detektywie i sprawie, z którą się zmaga. Poznajemy gliniarzy i szeryfów, zwiedzamy różne stany i mamy do czynienia z wieloma historiami, które mrożą krew w żyłach. W Netfliksie dostępne są dwa sezony serialu, łącznie szesnaście odcinków. Każdy z nich trwa około czterdziestu minut.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA