REKLAMA

Ponad 60 spotkań z pisarzami, setki premier oraz tysiące tytułów z rabatami. Ruszają Wirtualne Targi Książki – za darmo, na twojej kanapie

Już dziś, 14 października, ruszają Wirtualne Targi Książki Empiku. Wydarzenie potrwa do 25 października, a w jego trakcie spotkamy ponad 60 pisarzy i pisarek oraz będziemy mieli okazję zapoznać się z setkami nowych premier. Co ważne – udział we wszystkich punktach programu, np. spotkaniach autorskich – jest bezpłatny. A co w programie?

empik wirtualne targi książki program
REKLAMA
REKLAMA

Świat kultury i rozrywki nieco zmienił się w ciągu ostatnich miesięcy. Moją ścianę na Facebooku zasypały nowe propozycje wydarzeń online. Trudno się dziwić, że ta gałąź ruszyła z przytupem – w końcu hasło #zostańwdomu towarzyszyło nam przez wiele miesięcy. To ma swoje plusy, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną aurę i sytuację epidemiologiczną – możemy wygodnie, bezpiecznie, nie wychodząc z domu, wziąć udział w spektaklach teatralnych, seansach kinowych czy spotkać gwiazdy, także te ze sceny literackiej, np. podczas targów książkowych. Ba, nie tylko spotkać, ale i z nimi porozmawiać, zadając pytania dotyczące ulubionych lektur czy nowości. To też pozytywny aspekt dla wszystkich, którzy – z różnych względów – nie mogliby sobie pozwolić na przyjazd na dane wydarzenie. Kultura, dzięki włączonemu trybowi online, staje się dostępna dla każdego.

Tak jak podczas Wirtualnych Targów Książki Empiku. To właśnie tam, od dziś, zobaczymy się z ponad 60 polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz pisarkami na spotkaniach autorskich, a także będziemy mogli skorzystać z rabatów na książkowe zakupy.

W trakcie targów tysiące książek kupimy taniej – promocje sięgną nawet 60 proc. zniżki na wybrane tytuły. Rabaty zostały przygotowane przez Empik i ponad setkę biorących udział w targach wydawców. Jeśli braliście udział w jakichkolwiek targach książki, to wiecie, jak to wygląda. Tłumy, kolejki i brak klimatyzacji (ale czego się nie robi dla ukochanych twórców albo by zdobyć autografy?). Teraz książki, także te z podpisami autorów (podczas niektórych wywiadów pojawią się linki, które pozwolą upolować książki z autografem autora/-ki), będziemy mogli zdobyć bez stania w ogonku, zostając we własnym zaciszu.

Jak wyglądają Wirtualne Targi Książki?

Wirtualna przestrzeń targów podzielona jest na kilka stref – tak, aby każdy czytelnik, znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych została przygotowana część „Przecinek i Kropka”, dla młodzieży #sięczyta, Apostrof to strefa dedykowana reportażowi i literaturze pięknej. Ponadto w trakcie targów odbędą się też wydarzenia dla wydawców – seria webinarów i dyskusji, na których poruszone zostaną tematy branżowe, m.in. dyskusja „Promocja książek w czasach zarazy” czy webinar „Refleksje o przywództwie jutra”. Oprócz tego obecna będzie sekcja e-booków i audiobooków.

Ostatnie Wirtualne Targi Książki okazały się sukcesem. Zgromadziły ponad 640 tys. uczestników, którzy dokonali 60 tys. zamówień.

Dotarliśmy do odbiorców w całej Polsce. Na pewno taka forma sezonowej prezentacji nowości w rozwijającym się kanale online jest atrakcyjnym uzupełnieniem standardowych działań promujących książki i autorów

– mówił Michał Tomaniak z Empiku o tegorocznym, majowym wydarzeniu.

empik wirtualne targi książki class="wp-image-452704"

Wirtualne Targi Książki 2020 – jak wygląda program?

W ramach Wirtualnych Targów Książki Empiku odbędzie się ponad 60 spotkań z twórcami i twórczyniami polskimi oraz zagranicznymi. Wśród zaproszonych gości m.in. Wojciech Chmielarz, Michał Nogaś, Wojciech Mann, Anna Kańtoch, Wojciech Jagielski, Kinga Sawczuk, Chigozie Obioma, Regina Brett, Lisa Gardner, Nancy Springer, Beth Reekles czy Jeffrey Archer. Spotkania odbywać się będą na Instagramie i Facebooku. Na Facebooku będą dodatkowo tłumaczone na język migowy.

Uczestnicy będą mogli zadawać podczas spotkań pytania pod streamingiem. Rozmowy online będą transmitowane z dwóch scen targowych na Facebooku i Instagramie Empiku. Znaczna część spotkań z pisarzami i pisarkami będzie poświęcona premierom ich nowych książek, które lada moment pojawią się na księgarnianych półkach.

wirtualne targi książki empik program  class="wp-image-450844"

Wybrane najciekawsze spotkania podczas Wirtualnych Targów Książki:

 class="wp-image-309808"
Wojciech Chmielarz
Data: 14.10.2020, 18:00
Miejsce: Facebook

Kiedy tylko przeczytałam „Żmijowisko” wiedziałam, że sięgnę po jego kolejne powieści. Wojciech Chmielarz to doskonały obserwator ludzkiej natury, który potrafi lekko i z werwą przenieść z nich wnioski na papier. Tym razem zaprezentuje nam nową książkę pt. „Prosta sprawa”, która powstała... w trakcie pandemii. Teraz powieść ukazuje się w druku w rozszerzonej i poprawionej wersji, nakładem Wydawnictwa Marginesy. Nowy tytuł Chmielarza to powieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w malowniczych Karkonoszach. Główny bohater przybywa do Jeleniej Góry. Tam chce odwiedzić przyjaciela o ksywie Prosty i spłacić dawno zaciągnięty u niego dług. Na miejscu zastaje zdemolowane mieszkanie. Zaczyna się niebezpieczna gra, w której udział weźmie mafia i analityczka ABW. To pewnie kwestia czasu, kiedy i ta książka zainteresuje filmowców. Przypomnijmy, że „Żmijowisko” stało się podstawą serialu Canal+, a powieść „Rana” właśnie czeka na filmową ekranizację.

Data: 15.10.2020, 18:00
Miejsce: Facebook

Komik, standuper, człowiek-orkiestra. Jego kanał na YouTubie ma miliony wyświetleń. Ostatnio gościł na kanapie u Kuby Wojewódzkiego, a teraz możecie spotkać się z nim we własnym mieszkaniu. Autor odpowie na pytania dotyczące jego nowej książki. „Grube wióry” (Wydawnictwo Agora) to opowieść o współczesnych mężczyznach. Pacześ, bawiąc się gatunkiem powieści sensacyjnej, napisał o „kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków”. Andrzej Saramonowicz w młodszej wersji? Premiera książki Paczesia już dziś, 14 października tego roku.

wirtualne targi książki empik class="wp-image-452152"
Data: 16.10.2020, 18:00
Miejsce: Facebook

Wojciech Mann to człowiek-legenda. Ostatnio dużo zamieszania w polskich mediach wywołało jego odejście z Trójki i rozpoczęcie współpracy z Radiem Nowy Świat. W ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się premiera książki „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską” Wydawnictwa Znak. „Głos...” to szczera rozmowa o niezależności i o tym, jak być sobą, a znając życiorys Manna, wiemy, że do opowiedzenia musiał mieć sporo. Aktualnie radiowca i dziennikarza możemy słuchać w audycjach Radia Nowy Świat. Miejsce powstało z potrzeby zrobienia czegoś nowego na polskiej scenie kulturalnej oraz dzięki pomocy darczyńców serwisu Patronite.

jakub szamalek gdziekolwiek spojrzysz ukryta siec wab gw foksal recenzja class="wp-image-451468"
Jakub Szamałek / Fot. Julia Knap
Data: 18.10.2020, 16:00
Miejsce: Facebook

Już dziś, 14 października, premierę ma najnowsza powieść Jakuba Szamałka, „Gdziekolwiek spojrzysz”. To 3. część cyklu „Ukryta sieć”, w skład której wchodzą też „Cokolwiek wybierzesz” i „Kimkolwiek jesteś”. Kryminalna twórczość Szamałka zyskała sobie duże grono odbiorców oraz zainteresowanie mediów i krytyków. Ostatnio ogłoszono, że trylogia pisarza zostanie zekranizowana przez producentów filmu „Sala samobójców. Hejter”. Więcej o samej książce przeczytacie w naszym tekście.

Wojtek miłoszewski bez reszty class="wp-image-447181"
fot. Kuba Celej
Data: 21.10.2020, 18:00
Miejsce: Facebook

Brat Zygmunta Miłoszewskiego również jest pisarzem i ostatnio wydał nową książkę. „Bez reszty” (Wydawnictwo W.A.B.) to druga po „Kastorze” opowieść o Kastorze Grudzińskim, komisarzu walczącym z przestępczością w Krakowie. Miłoszewski snuje opowieść o Polsce lat 90. i zmianach gospodarczych tamtego okresu, sprawnie łącząc te tematy z fabułą kryminalną. Tym razem Kastor chce zrobić porządek z przestępcami nie tylko z obowiązku, ale z powodu osobistej straty. Gangsterzy zabijają jego szefa i zarazem najlepszego kompana w pracy – Tyszola. Mężczyzna chce sprawiedliwości, a w śledztwie pomoże mu nie tylko stary druh Kwiatek, ale i nowy policjant o ksywie Ślepy.

lalka empik go serial audio class="wp-image-452191"
Data: 22.10.2020, 20:00
Miejsce: Facebook

Seriale audio podbijają ostatnio polski rynek. Empik na swoim koncie ma już kilka tego typu produkcji – „Chaos”, „Fucking Bornholm”, „Kroniki koronawirusowe” Malcolma XD, a także „Kwestia ceny” na podstawie Zygmunta Miłoszewskiego. Czas na kolejną nowość. Spotkanie podczas Wirtualnych Targów Książki zostanie poświęcone premierze oryginalnego Serialu Audio Osorno Media i Empik Go, „Lalka” Bolesława Prusa. Jego gośćmi będą Krzysztof Czeczot (reżyser i narrator), Adam Woronowicz (Stanisław Wokulski) i Barbara Kurdej-Szatan (Kazimiera Wąsowska). W obsadzie słuchowiska znaleźli się też: Julia Wieniawa, Wiktor Zborowski i Maciej Musiał. Nowa odsłona „Lalki” to próba odpowiedzi na pytanie o aktualność tematów przedstawionych w polskiej klasyce. Serial Audio pt. „Lalka”, tak jak i poprzednie wymienione tytuły, można słuchać w aplikacji Empik Go.

nagroda-nike-2020 class="wp-image-448663"
Data: 25.10.2020, 20:00
Miejsce: Facebook

Cała Polska usłyszała o Radku Raku z okazji gali wręczenia statuetki Literackiej Nagrody Nike. To właśnie ten pisarz zdobył laur w 2020 roku. Został nagrodzony za swoją powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” (Wydawnictwo Powergraph). Książka Raka to fantastyczna opowieść o Galicji. Głównym bohaterem jest Kóba Szela, a jego losy inspirowane są zarówno XIX-wieczną historią jak i mitami.

Więcej spotkań znajdziecie na specjalnej stronie targów.

Empik już kolejny raz z sukcesem przenosi targi książki, które kojarzą nam się z wielkopowierzchniowymi halami, do internetu. Od dziś, w ciągu kilkunastu kolejnych dni, spotkamy się z ponad 60 pisarzami i pisarkami, nie tylko z Polski, ale i innych krajów. Wirtualne Targi Książki to zresztą nie tylko spotkania online, ale także rozmowy branżowe, pozwalające lepiej promować i rozwijać czytelnictwo w Polsce oraz prezentacja nowych, premierowych tytułów. To doskonała okazja nie tylko, by usłyszeć już lubianych autorów i autorki, ale także poznać innych twórców i twórczynie, dowiedzieć się więcej na temat literatury. Bo online, jak udowadnia Empik, można więcej, a tłumy o podobnych zainteresowaniach i wrażliwości mogą spędzić czas nie w skupisku, a w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni.

REKLAMA

* Tekst powstał we współpracy z Empikiem.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA