REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Emulator Nintendo Wii oraz GameCube na Androidzie? To była kwestia czasu

Na platformie Google Play można znaleźć mnóstwo funkcjonalnych emulatorów. PlayStation Portable, Gameboy-e wszelkiej maści, Nintendo DS, pierwsze PSX – jest w czym wybierać. Z tej perspektywy emulator Nintendo Wii oraz GameCube'a był tylko kwestią czasu, prawda?

03.07.2015
18:48
Emulator Nintendo Wii oraz GameCube na Androidzie!
REKLAMA
REKLAMA

Emulowanie to wcale nie taka prosta sprawa. Działający emulator musi nie tylko generować odpowiedniej jakości grafikę, ale również „udawać” zupełnie obce sprzętowo środowisko. Pochłania to olbrzymie ilości mocy przerobowej. O ile emulowanie produkcji w dwóch wymiarach to dzisiaj żaden problem, schody zaczynają się na trójwymiarowych, rozbudowanych produkcjach.

Jak pokazał przykład PPSSPP, współczesne smartfony i tablety bez problemu radzą sobie z mniejszymi tytułami 3D.

Twórcy emulatorów nie stoją jednak w miejscu i pokonują kolejne granice. To niesamowite, ale autorzy tych programów próbują przenieść na nasze mobilne urządzenia gry i systemy konsol szóstej generacji. Mam tutaj na myśli sprzęty pokroju PlayStation 2 czy GameCube. To właśnie emulator tej drugiej maszyny pojawił się właśnie w Google Play, w wersji alfa.

Część z was może kojarzyć program Dolphin. To potężny emulator, który jest instalowany na komputerach osobistych z zadaniem uruchamiania produkcji z GameCube oraz Nintendo Wii. Dzisiaj aplikacja debiutuje w Google Play, pod nazwą Dolphin Emulator. Oczywiście program jest w stadium alfa. Co nie zmienia faktu, że może go pobrać każdy zainteresowany. Jest jednak pewien wymóg…

Aby Dolphin Emulator działał poprawnie, potrzebuje urządzenia z Androidem, które obsługuje OpenGL ES 3.

Twórcy emulatora testują swój program na potężnym tablecie Nvidia SHIELD i to właśnie to urządzenie jest zalecane do zabawy z aplikacją Dolphin Emulator. Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy, na którym SHIELD emuluje takie hity jak Luigi’s Mansion, Resident Evil 2, Phantasy Star Online czy Animal Crossing:

REKLAMA

Teraz przypomnienie – o ile pobieranie i testowanie emulatora nie jest nielegalne, pobieranie tak zwanych ROM-ów, czyli pirackich kopii gier, jest pogwałceniem umów licencyjnych. Niezależnie od tego, czy dawniej posiadało się bądź posiada się nadal oryginalną kopię pobieranej gry.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA