REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Chroń swoje dzieci przed podejrzanymi typami w sieci. Facebook Messenger Kids nareszcie na Androidzie

W grudniu 2017 roku Facebook Messenger Kids zadebiutował na systemie iOS. Potem pojawił się na platformie Amazonu. Aplikacja dopiero teraz debiutuje w Google Play. Jeżeli wasza pociecha korzysta ze smartfonu z Androidem, to warto rozważyć jej instalację.

16.02.2018
12:15
Facebook Messenger Kids nareszcie na Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Facebook Messenger Kids posiada kilka naprawdę kapitalnych rozwiązań, które zostały stworzone tylko i wyłącznie po to, aby chronić najmłodszych użytkowników internetowego komunikatora przed treściami, które są dla nich nieodpowiednie. Na Facebooku łatwo natknąć się na obcą osobę, która wchodzi w kontakt z niepełnoletnimi. To problem, który dotyczy nie tylko młodych dziewczynek. Niekontrolowana cyrkulacja niebezpiecznych odnośników, nieodpowiednich treści oraz materiałów przeznaczonych dla pełnoletnich internautów jest prawdziwą zmorą Facebooka.

 class="wp-image-134632"

Facebook Messenger Kids sprawia, że opiekun ma bezpośredni nadzór nad książką kontaktową podopiecznego.

Niepełnoletni może bez przeszkód rozmawiać i prowadzić wideokonferencje, o ile robi to ze swoimi rówieśnikami. Jeżeli do dziecka napisze pełnoletni użytkownik Facebooka, opiekun dostaje powiadomienie o takiej sytuacji. Teraz to od niego zależy, czy treść wyświetli się w Messengerze dziecka. Rodzic pełni rolę swoistego gate keepera, kontrolującego przepływ treści od nieznanych pełnoletnich osób.

Tylko rodzic może udzielić bezpośredniego pozwolenia na kontakt z podopiecznym ze strony innych dorosłych użytkowników Facebooka. Wujków, ciocie, dziadków i przyjaciół rodziny wpisuje się na specjalną listę. Jej członkowie mogą rozmawiać z niepełnoletnim użytkownikiem bez żadnych obostrzeń, tak jak miało to miejsce dotychczas. Sprytne. Sensowne. Praktyczne.

 class="wp-image-134629"

Co świetne, Facebook Messenger Kids nie inwigiluje użytkowników tak mocno, jak normalna wersja aplikacji.

Komunikator przeznaczony dla niepełnoletnich użytkowników platformy społecznościowej jest wolny od tych najbardziej bezpośrednich algorytmów śledzenia preferencji i zainteresowań. Facebook Messenger Kids nie generuje danych o użytkownikach, które następnie są wykorzystywane w celu skonstruowania idealnie spersonalizowanej kampanii reklamowej.

REKLAMA

Jak powszechnie wiadomo, dzieci to grupa odbiorów najbardziej podatna na przekazy marketingowe. Dlatego Facebook chce pokazać, że gra fair. Nie korzysta z łatwowierności najmłodszych użytkowników, których dzięki dedykowanej aplikacji Messenger Kids ma jak podanych jak na tacy.

Facebook Messenger Kids w Google Play (Android) oraz App Store (iOS)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA