REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

„To właśnie miłość“, „Elf” i „Kevin sam w domu” - te filmy sprawią, że od razu poczujesz świąteczny nastrój

Trwają Święta, a ty wciąż nie czujesz świątecznego klimatu? Nic straconego - wystarczy, że z rodziną odpalicie któryś z tych świątecznych hitów, a od razu udzieli się wam odpowiedni nastrój. 

26.12.2019
11:00
To właśnie miłość - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku sezonów platformy streamingowe prześcigają się w tworzeniu nowych produkcji świątecznych. Prym wiedzie tu Netflix, który co roku wypuszcza co najmniej kilka głośnych filmów, osadzonych w okresie świątecznym, licząc na nowy bożonarodzeniowy klasyk. Z różnym skutkiem. Warto zatem postawić na sprawdzone hity, czyli filmy, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt. Po seansie dowolnego z nich od razu udzieli się wam stosowny nastrój.

Opowieść osadzona w Londynie, gdzie losy kilkorga bohaterów przeplatają się ze sobą w niespodziewany sposób. Film przyciąga swoim urokliwym klimatem, dobrym humorem oraz znakomitą ścieżką dźwiękową. To także produkcja, która podchodzi do poważnych problemów w lekki sposób, finalnie zarażając widza pozytywną energią.

Film zobaczysz na platformie streamingowej Netflix.

Cud na 34. ulicy

Niezwykle ciekawa produkcja świąteczna, która rozgrywa się na... rozprawie sądowej, mającej dowieść istnienia Świętego Mikołaja. Film, który w przewrotny sposób opowiada o magii Świąt oraz wierze w zjawiska fantastyczne, które tworzą magię tego okresu.

Film zobaczysz w serwisie Chilli.pl.

Przetrwać Święta

Przezabawna komedia o samotnym mężczyźnie, który w trakcie świąt Bożego Narodzenia postanawia wrócić do domostwa, w którym się wychował. Teraz mieszka tam jednak inna rodzina. Nie zraża to bohatera, który postanawia zapłacić jej członkom za wspólne spędzenie tego okresu. Nietypowy pomysł wyjściowy prowadzi do wielu zabawnych, ale i poruszających sytuacji, które pokazują, że magia świąt wynika właśnie z bliskości z innymi ludźmi.

Film dostępny w sklepie iTunes.

Klasyka klasyków. Czasem zastanawiam się, co ludzie robili w Święta przed rokiem 1990, gdy produkcja Chrisa Columbusa po raz pierwszy trafiła na ekrany. Opowieść o młodym chłopcu, który przez zrządzenie losu zostaje sam w domu podczas przerwy świątecznej, rokrocznie bawi tysiące widzów. Jeśli nie złapaliście „Kevina” w telewizyjnej ramówce, możecie zrobić to w sieci. Seans świątecznego przeboju to także dobra okazja, żeby przypomnieć sobie film przed przyszłorocznym rebootem, który powstaje na zlecenie Disney+.

Film dostępny w serwisach VOD.pl i Chilli.pl.

Elf

Młody mężczyzna, wychowany wśród elfów Świętego Mikołaja, wyrusza do Nowego Jorku w poszukiwaniu swojego biologicznego ojca. Zatrudnia się w centrum handlowym, gdzie jego niepohamowany entuzjazm zaraża innych pracowników. Przezabawna komedia, ogrywająca różnice charakterologiczne bohaterów i ukazująca piękno dobroduszności i pozytywnego myślenia.

Film zobaczysz na platformie streamingowej Netflix.

Miasteczko Halloween

Słynna animacja poklatkowa, powstała w umyśle Tima Burtona (pomysłodawcy oraz producenta projektu), opowiadająca o magii świąt z nieco innej perspektywy. Jack Skellington, mieszkaniec miasteczka Halloween, przypadkiem trafia do Krainy Świąt Bożego Narodzenia. Jest tak zachwycony tą wizytą i odmiennością tego święta od swojej szarej codzienności, że postanawia stworzyć własną wersję świąt.

Film zobaczysz na platformie streamingowej HBO GO.

Igraszki losu

REKLAMA

On i ona poznają się przypadkiem podczas zakupów świątecznych. Spędzają razem miłe popołudnie. Pod koniec stwierdzają, że sprawdzą, czy są sobie przeznaczeni. W tym celu mężczyzna zapisuje numer telefonu na banknocie pięciodolarowym, który od razu wydaje. Jeśli kobieta trafi w przyszłości na banknot, oznaczać to będzie, że para może być razem. Zabawna komedia, która wywołuje ciepłe uczucia. Czyli dokładnie takie, jakich chcemy doświadczać podczas Świąt.

Film zobaczysz na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA