REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Finalne wersje nowego Worda, Excela i PowerPointa dla Androida już do pobrania

Po długich testach składowe nowego pakietu Office dla Androida w końcu przestały być oznaczane jako wersja preview. Od dzisiaj każdy zainteresowany może bezpłatnie pobrać pełną wersję nowego Worda, Excela i PowerPointa dla tabletów z Androidem.

29.01.2015
12:27
Finalne wersje nowego Worda, Excela i PowerPointa dla Androida już do pobrania
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, na ten moment nowe składowe pakietu Office od Microsoftu mogą pobrać tylko i wyłącznie posiadacze tabletów. Zgodnie z opisem giganta z Redmond, do poprawnego działania biurowych aplikacji wymagane jest urządzenie z przynajmniej 1 gigabajtem pamięci RAM na pokładzie oraz procesorem w technologii ARM. Składowe pakietu Office zostały wydane z myślą o stabilnym i niezawodnym Androidzie w wersji 4.4.x, ale Worda, Excela i PowerPointa bez problemów uruchomimy również na najnowszym „Lizaku” od Google.

Każda z aplikacji jest darmowa, chociaż bardziej zaawansowane funkcje programów biurowych wymagają wykupienia subskrypcji Office 365.

Z tego powodu nowe wydania Worda, Excela oraz PowerPointa są oznaczone w Google Play jako aplikacje bezpłatne, z mikro-transakcjami wszytymi wewnątrz kodu. Oczywiście do podstawowej funkcjonalności subskrypcja nie jest nam potrzebna i bez żadnego problemu wykonamy na programach wszystkie najbardziej oczywiste operacje.

Niestety, na ten moment nie wiadomo, kiedy nowe składowe ulepszonego pakietu Office trafią na smartfony. Microsoft milczy również na temat dodania wsparcia dla Intela. Aktualnie gigant z Redmond skupia się na integracji nowych aplikacji ze swoją chmurą OneDrive. Połączone jednym kontem środowisko usług Microsoftu ma płynnie przechodzić od jednego programu do drugiego, tak jak zostało to zaprezentowane na mobilnym urządzeniu z zainstalowanym Windows 10 podczas prezentacji mającej miejsce kilka dni temu.

REKLAMA

Zainteresowani usługami Microsoftu mogą ponadto pobrać wersję preview zupełnie nowego Outlooka. Program trafił właśnie do Google Play.

Aplikacje Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook w wersji preview na platformie Google Play

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA