REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy „Gry o tron” zadbają, aby finał przeszedł do historii. Zobaczcie zdjęcia z 8. sezonu i niezwykłe portrety bohaterów

Bitwa o Winterfell ma przesądzić o losie Westeros. To ona najprawdopodobniej zakończy niezwykłą przygodę HBO i milionów fanów z „Grą o tron”. Wówczas nastanie czas spin-offów.

04.03.2019
20:39
gra o tron sezon 8 empire
REKLAMA
REKLAMA

Od premiery finałowego sezonu dzielą nas już tygodnie. Nie ma się co dziwić, że HBO podgrzewa atmosferę wokół serialu, jak tylko może. Tym razem za kulisy produkcji zajrzał magazyn Entertainment Weekly. Dostaliśmy 16 okładek poświęconych postaciom z uniwersum ognia o lodu.

W środku znajdziemy m.in. rozmowę z showrunnerami widowiska, Davidem Benioffem i Danem Weissem. Dwójka twórców wyreżyserowała również wielki finał „Gry o tron”.

Chcemy, aby ludzie go pokochali. Spędziliśmy 11 lat nad Grą o tron. Wiemy również, że niezależnie od tego, co zrobimy, część ludzi znienawidzi nawet najlepsze rozwiązanie. Nie będzie wersji, w której wszyscy powiedzą: „Muszę przyznać, że to perfekcyjne zakończenie”. Chcę, aby nasze zakończenie przeszło do historii w podobny sposób, jak zakończenie Breaking Bad, które ludzie oceniają jako A lub A+ – powiedział EW Weiss.

Od samego początku rozmawialiśmy o zakończeniu. Dobra historia nie pozostanie dobrą ze złym zakończeniem – wtórował swojemu współpracownikowi Benioff.

Z artykułu EW dowiadujemy się również, że finałowa batalia otoczona była szczególną tajemnicą również wśród samych twórców. Na plan miały wstęp jedynie osoby wyposażone w specjalną przepustkę dla szóstego epizodu.

Treść finału jak na razie udało się utrzymać w tajemnicy. Widać HBO uczy się na błędach z przeszłości. Stacji zdarzało się bowiem – rękoma swoich pracowników w różnych krajach – wypuszczać wersje telewizyjne do internetu, gdzie natychmiast stawały się hitami torrentów.

Artykułowi w EW towarzyszyły również nowe zdjęcia z planu.

O tym, że fabuła ostatniego sezonu zawita na Ppółnoc przekonują ciepłe ubrania Daenerys, Brienne i Davos. Cała trójka wydaje się być zatroskana nadchodzącą wojną. Matka smoków spogląda w dal z o wiele większą pewnością siebie.

REKLAMA

Finał ma mieć długość pełnometrażowego filmu – 90 min. Na antenie HBO zostanie nadany 19 maja.

Premiera 8. sezonu „Gry o tron” już 15 kwietnia w HBO i HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA