To ona jest głosem Kerfusia. Lektorka nie wiedziała, gdzie trafi jej nagranie
Kerfuś, czyli samojezdny i mówiący eRobot o dużych, kocich oczach, sprzedający napoje oraz chipsy w niektórych placówkach sieci Carrefour podbił serca ludzi. Kerfuś stał się obiektem dyskusji oraz internetowych memów. Nie wszyscy wiedzą, że słynne zdanie: Nie dotykaj moich uszu, miau! wypowiada lektorka, Hanna Rudzka-Jętczak, która nie spodziewała się, że popularność Kerfusia będzie aż tak wielka. Jak opisywała na Tik Toku, gdyby wiedziała, że nagranie trafi na polski rynek, wzięłaby za zlecenie większą gażę. Sprawa skończyła się pomyślnie, a o szczegółach Hania opowiedziała w rozmowie z Rozrywka.Blog.

Kot-robot w krótkim czasie podbił sieć. Sprzedający produkty spożywcze - chipsy i napoje Kerfuś zdobył niesamowitą popularność. Niektórzy chodzili nawet do placówek sieci sklepów Carrefour czy do pizzerii Pizza Hut tylko po to, aby spotkać się z Kerfusiem. Tak, brzmi to dziwnie, ale odzwierciedlenie tej niecodziennej miłości znalazło się potem w internetowych, czasem nawet bardzo sprośnych memach.
Kim jest głos Kerfusia? To lektorka medialna Hanna Rudzka-Jętczak.
Za głos mówiącego robota odpowiedzialna jest lektorka medialna - Hanna Rudzka-Jętczak. Wszystko zaczęło się od tego, iż Hania chcąc podszkolić się w innej branży - social media, kupiła kursy audio, które miały jej być pomocne w zgłębianiu wiedzy z tego zakresu.
@bahasiavoice Kto mówi głosem Kerfusia? Ja👆🏻#kerfuś #głoskerfusia #lektorka #głos #carrefour
♬ Unholy - Sam Smith & Kim Petras
Profil lektorki można znaleźć na licznych platformach zrzeszających freelancerów. Na jednej z nich odezwała się do Hani firma z Chin, która potrzebowała nagrania dla robota BellaBot. Wtedy nie widziałam, dokąd to nagranie trafi, ale ze skryptu, w którym były m.in. numery stolików, wywnioskowałam, że może znaleźć się w restauracji. Zrobiłam je półtora roku temu i zapomniałam o nim. Od tamtego czasu zrealizowałam masę innych nagrań - zdradza Rudzka. O tym, ze jest głosem popularnego w Polsce robota dowiedziała się od przyjaciół. Hania nie miała pojęcia, że dotrze do Polski. Zdecydowała się nagrać na Tik Toku krótkie wideo, w którym wyjaśniła, że gdyby wiedziała, iż nagranie trafi na polski rynek, zaproponowałaby większe pieniądze za zlecenie.
@bahasiavoice NO DRAMA! LOVE KERFUŚ! 💙 #kerfuś
♬ dźwięk oryginalny - bahasiavoice
Dzięki zaangażowaniu internautów nagranie trafiło do agencji dubbingowej, która je kupiła.
Kerfuś obiektem seksualnych fantazji: "To gruba przesada"
Lektorka jest zadowolona z faktu, iż dzięki głosowi Kerfusia stała się bardziej rozpoznawalna, co przekłada się oczywiście na więcej współprac. Hania uważa, iż popularność Kerfusia w dużym stopniu wiąże się z tym, że taki robot jest jeszcze nowością w Polsce, pewnego rodzaju nowinką technologiczną, którą z pewnością podchwycą młodzi ludzie. Jednego nie jest w stanie zrozumieć, podobnie zresztą jak ja. Chodzi o seksualne memy z Kerfusiem w roli głównej. Jak pokazała przepastna przestrzeń Internetu w ostatnich tygodniach, Polacy mają sporo fantazji z mówiącym robotem. W sieci wciąż można znaleźć sporo osobliwych memów, m.in. Kerfusia ucharakteryzowanego na sexy bohaterkę Mangi. Stylizowanie Kerfusia na dziwne postaci według Hani jest mocnym przegięciem.
No cóż, ciężko czasem nadążyć na internetowymi trendami, można się przy nich też mocno zdziwić. Abstrahując już od dziwnych fantazji ludzi z Kerfusiem w roli głównej, najważniejsze, że autorce głosu Kerfusia całe to zamieszanie przyniosło pozytywny efekt.