REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Marzysz o grze planszowej w świecie Harry’ego Pottera? To chwyć za portfel

Są duże szanse na oficjalną, licencjonowaną grę planszową ze świata Harry’ego Pottera. Wyprodukować ją ma Knight Models, co gwarantować ma jakość produkcji. Jest tylko jeden haczyk.

14.02.2018
18:31
Harry Potter Miniatures Adventure Game
REKLAMA
REKLAMA

Firma Knight Models właśnie zapowiedziała grę planszową, która będzie czerpała pełnymi garściami z uniwersum Harry’ego Pottera. I nie mam tu na myśli jakiejś luźnej inspiracji. Gra Harry Potter Miniatures Adventure Game ma być wyprodukowana na licencji udzielonej przez Warner Bros. i być wierna światu, jaki narodził się w głowie J.K. Rowling.

Każdy gracz będzie mógł kontrolować grupę czarodziejów z filmów o młodym Potterze. Producent zapewnia, że każdy z nich będzie reprezentowany przez szczegółową 35-milimetrową figurkę.

Zadaniem graczy jest przechytrzenie oponentów, poruszając się po planszach przedstawiających przeróżne lokacje z filmów, w tym Hogwart, Komnata Tajemnic i Zakazany Las. W każdej z lokacji mają na nas czekać wciągające wyzwania i zadania.

Jest tylko jeden problem. Harry Potter Miniatures Adventure Game może nie powstać.

Gra zapowiada się bardzo dobrze. Postacie w grze będzie można wyposażać w karty magicznych napojów i artefaktów oraz w karty symbolizujące magiczne zaklęcia. Zasady mają być proste do opanowania, ale też na tyle złożone, by warto było do tej gry wracać nawet po wielu przeprowadzonych rozgrywkach.

Harry Potter Miniatures Adventure Game class="wp-image-134226"
REKLAMA

Sęk w tym, że gra ta jest na razie… propozycją. Knight Models zamierza sprawdzić potencjalny popyt na nią przez kampanię na Kickstarterze. Jeżeli zebrane zostaną odpowiednie fundusze, gra ruszy do produkcji i sprzedaży. Jeżeli nie, pozostanie tylko pomysłem.

Dalsze szczegóły na temat gry oraz informacje o planowanych na Kickstarterze celach mamy poznać 27 lutego. Sama kampania crowdfundingowa ma ruszyć 14 marca. Trzymamy kciuki, by się udała.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA