- rozrywka
- Filmy /
- Seriale /
- VOD /
- Dzieje się
HBO Max również stawia na treści oryginalne. Co już wiemy o ogłoszonych filmach i serialach?
Platforma HBO Max ma zadebiutować w maju 2020 roku. Poznaliśmy już pierwsze informacje o serwisie. Nadszedł czas na przebieżkę po najważniejszych premierach.
Serwis HBO Max poza tym, że ma zbierać dotychczasowe licencje od wielu podmiotów wchodzących w skład marki WarnerMedia, chce postawić także na własne produkcje, sygnowane nazwą Max Originals. W pierwszym roku światło dzienne ujrzeć ma aż 31 oryginalnych seriali telewizyjnych oraz dziesięć filmów fabularnych. W tym wpisie wybraliśmy dla was najciekawsze z nich.
Max Originals – najciekawsze projekty
Raised by Wolves
Ridley Scott opowie historię o świecie, w którym androidy wychowują ludzkie dzieci. Kiedy jednak przewrót religijny zmieni reguły życia społecznego, maszyny znajdą się w przedziwnym położeniu, nie wiedząc jak radzić sobie w nowej sytuacji.
Circe
Bazujący na powieści Madeline Miller projekt opowie o nimfie Kirke, która uwiodła Odyseusza. Historia ma skupić się także na przemianie bohaterki „z zagubionej nimfy w silną i waleczną czarownicę, która mogła konkurować z bogami, tytanami i innymi mitycznymi monstrami”. Projekt powstaje pod okiem Ricka Jaffy i Amandy Silver, duetu odpowiedzialnego za scenariusze do „Planety małp”, „Jurassic World” oraz nowej wersji „Mulan”.
DMZ
Adaptacja komiksu o tym samym tytule, opowiadająca o świecie przyszłości, w którym dochodzi do kolejnej Wojny Secesyjnej. Historię poznamy z perspektywy pielęgniarki, która każdego dnia próbuje pomóc napotkanym na swojej drodze ludziom. Projekt sygnowany jest nazwiskiem reżyserki Avy DuVernay („Selma”, miniserial „Jak nas widzą”) oraz Roberto Patino („Westworld”), który wyreżyseruje pilotażowy odcinek i będzie showrunnerem projektu.
Americanah
Gwiazdy filmu „Czarna Pantera” - Danai Gurira i Lupita Nyong’o - stworzą serialową adaptację powieści „Americanah” autorstwa Chimamandy Ngoziego Adichie. Produkcja opowiadać będzie o trudnych doświadczeniach emigrantów z Nigerii, którzy rozdzieleni przez los spotykają się po latach w państwie swojego pochodzenia, które przechodzi proces demokratycznych zmian. Stare uczucia wracają na nowo, zmieniając postrzeganie otaczającego świata.
Grease: Rydell High
Serial osadzony w świecie musicalu „Grease”, opowiadający o znanych i jeszcze nieznanych bohaterach, którzy muszą poradzić sobie w szkolnej rzeczywistości lat 50. Zagraniczni dziennikarze już mówią o serialu jako „Glee” z minionej epoki. Na razie nieznane są szczegóły dotyczące projektu.
Dune: The Sisterhood
Denis Villeneuve, który pracuje obecnie nad dwoma filmami osadzonymi w świecie „Diuny”, wyreżyseruje także pierwszy odcinek serialowej odnogi historii, która powstaje we współpracy ze scenarzystą Jonem Spaihtsem, znanym z pracy przy „Prometeuszu” i „Doktorze Strange’u”. Produkcja opowie o tajemniczym ugrupowaniu kobiet, Bene Gesserit i ich codziennej walce w Imperium.
Rules of Magic
Prequelowy serial opowiadający o młodości bohaterek, które pojawiły się na ekranie w filmie „Totalna Magia” z 1998 roku. Obraz z Sandrą Bullock i Nicole Kidman opowiadał o dwóch czarownicach, które musiały poradzić sobie z normalnym życiem w wielkiej metropolii. Nowy serial zapowiada się na wariację nie tylko wokół filmu, ale także produkcji „Czarodziejki”.
Gremlins: Secrets of the Mogwai
Serial osadzony w świecie „Gremlinów”, znanych ze słynnej serii filmów z lat 90. Ich reżyser, Chris Columbus, dał nam także „Kevina samego w domu” i dwie pierwsze części „Harry’ego Pottera”.
Nowa Plotkara
Firma WarnerMedia już jakiś czas temu ogłosiła rozpoczęcie prac nad spin-offem serialu „Plotkara”. Jego fabuła rozpocznie się 8 lat po finale serii. Nowa wersja zmierzy się ze zmianami, które w tym czasie dokonały się w technologii i życiu współczesnych nastolatków.
The Shelley Society
Mary Shelley i grupa podobnych jej autorów musi poradzić sobie z nadprzyrodzonymi potworami, które uciekły z ich wyobraźni. Określany jako miks horroru i dramatu dla nastolatków serial ma być odpowiedzią na sukces nowej „Sabriny”.
Let Them All Talk
Steven Soderbergh ponownie z Meryl Streep. Po filmie „Pralnia”, stworzonym dla platformy Netflix, reżyser serii „Ocean’s Eleven” po raz kolejny spotka się z ulubioną aktorką Ameryki, aby zaprezentować komediową historię o grupie kobiet, które udają się na wspólny wyjazd, aby nadrobić stracony czas i odnowić swoją znajomość. Na wyjazd zabiera się także siostrzeniec bohaterki, grany przez Lucasa Hedgesa.
Superintelligence
Film w reżyserii Bena Falcone („Tammy”, „The Boss”) z Melissą McCarthy w roli kobiety, która zaczyna rozmawiać ze sprzętami domowymi. Szybko okazuje się, że bohaterka nie wariuje, a została wybrana przez potężną super-inteligencję z innego wymiaru do testów, mających na celu zbadanie „co zrobić z tą ludzkością”. Film miał pierwotnie trafić do obiegu kinowego, ale finalnie zdecydowano się przerzucić go wprost do streamingu.
Wśród ogłoszonych projektów znalazły się także:
„College Girls” od Mindy Kaling – o trzech świeżo upieczonych studentkach, które muszą odnaleźć się w nowej uczelnianej rzeczywistości, „DC Superhergo High” – projekt o superbohaterach w liceum oraz:
- „The Boondock”
- „Drama Queen”
- „The Flight Attendant”
- „Generation”
- „gen:LOCK”
- „Jellystone”
- „Little Ellen”
- „Looney Tunes Cartoons”
- „Made for Love”
- „Rap Shit”
- „Search Party”
- „Ulica Sezamkowa”
- „Station Eleven”
- „Tokyo Vice”
- „Tooned Out”
- „15 Minutes of Shame”
- „Birth, Wedding, Funeral”
- „Brad & Gary Go To…”
- „Conan O’Brien Comedy Specials”
- „Craftopia”
- „Ellen’s Home Design Challenge”
- „Equal”, „Finding Einstein”
- „First Dates Hotel”
- „Full Bloom”
- „Generaton Hustle”
- „The Greatest Space”
- „Heaven’s Gate”
- „The Ho’s”
- „Karma”
- „Legendary”
- „Anthony Bourdain Documentary”
- „Bobbie Sue”
- „Expecting Amy”
- „Persona”
- „The Scoop”
- „UNPregnant”
Pełną listę produkcji znajdziecie również na stronie SlashFilm.