REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Audiobooki

Nowoczesny patriotyzm - komiks Inka za darmo w sieci, również jako audiobook

Dnia 28 sierpnia 2016 roku, 70 lat od egzekucji Danuty „Inki” Siedzikówny, miał miejsce jej uroczysty pogrzeb. Z tej okazji Muzeum Historii Polski sfinansowało projekt komiksu i audiobooka opowiadającego o 17-letniej bohaterce.

07.09.2016
10:44
Komiks Inka za darmo w sieci, również jako audiobook
REKLAMA
REKLAMA

Inka, czyli właściwie Danuta Siedzikówna, została rozstrzelana w 1946 roku. Zaledwie 17-letnia kobieta została schwytana przez UB, za działalność w 5. Brygadzie Wileńskiej Armii Krajowej. Dziewczyna pełniła tam rolę sanitariuszki.

Ówczesne władze utajniły miejsce jej pochówku. Inka doczekała się pogrzebu dopiero w 70 lat od egzekucji.

Z tej okazji przygotowano uroczystości państwowe, przykryte niegodnymi incydentami z udziałem ONR-u oraz KOD-u. Inną formą promocji historii Inki, trafiającą zwłaszcza do młodszego pokolenia Polaków, jest cyfrowy komiks, który możemy przeczytać zupełnie za darmo.

Autorami komiksu Inka są Paulina Królikowska i Daniel Baum. Para już od lat zajmuje się produkcją komiksów historycznych, promując takie wydarzenia w historii naszego kraju, jak na przykład Powstanie Warszawskie.

Zrzut ekranu 2016-09-06 o 02.05.26

Jeżeli nie przepadacie za ilustrowanymi opowieściami, komiks Inka możecie pobrać w formie audiobooka. Nagranie trwa blisko 100 minut, wzbogacone o wszechobecnego i wszechwiedzącego narratora, opisującego to, co podczas czytania komiksu w naturalny sposób rozumiemy za pomocą zmysłu wzroku.

REKLAMA

Jestem zdecydowanie na tak. W świetle ponurych uroczystości państwowych, które niestety coraz częściej przemieniają się w polityczne wiece, tego typu lekka lekcja ciężkiej polskiej historii to strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza pośród młodych Polaków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA