REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kto jest kim w redakcji sPlay?

Być może niektóre twarze kojarzycie, a niektóre są dla Was zupełnie nowe. Przez kilka ostatnich miesięcy kompletowałem dla Was tę redakcję i wierzę, że razem sprostamy Waszym oczekiwaniom. Ponieważ z kilkoma osobami mam przyjemność współpracować już nawet osiem lat, przypadł mi zaszczyt przedstawienia ekipy sPlay. 

19.03.2013
22:31
Kto jest kim w redakcji sPlay?
REKLAMA
REKLAMA

Szymon Białas - pseudonim Whiteman (najpewniej od nazwiska, tendencji rasistowskich się nie dopatrzyłem). Whiteman do złudzenia przypomina Kubę Wojewódzkiego z czasów Idola i - jak sam przyznaje - przyzwyczaił się do tłumów studentek i licealistek, które chcą zrobić dla niego wszystko. Jest też całkowicie zakręcony na punkcie Depeche Mode.

Piotr Burakowski - nasz człowiek od filmu i od zadań pobocznych. Student dziennikarstwa na UMK, w redakcji Playbacku od 2008 roku, będzie dla Was monitorował to, co nowe na ekranach kin, telewizorów i usług VOD. Tele Tydzień trzyma zaraz obok poduszki, a Telegazeta wita się z nim po imieniu.

Michał Grązka - do Playbacku trafił jeszcze w 2006 roku i przez długi czas pełnił funkcję z-cy redaktora naczelnego, co uczyniło go jednym z moich najbardziej zaufanych ludzi, a przy tym - jak to na kierowniczych stanowiskach bywa - ekspertów od wszystkiego. Michał gra, czyta, programuje, tłumaczy, a z takim spektrum zainteresowań zdecydowaliśmy się oddelegować go do przekopywania mobilnych rynków popularnych usług.

Michał Kurowski - wyobraźcie sobie Bibliotekę Narodową i te wszystkie regały z książkami, potem zamieńcie książki na opakowania DVD od filmów. Tak właśnie wygląda dom Miguela - i to nie żart. Michał od swoich pierwszych dni naszej znajomości uchodził za absolutnego fanatyka kina - przyjmował wszystko, od hollywoodzkich hitów, przez kino azjatyckie, aż po alternatywne produkcje opowiadające historię górskiego potoku o poranku.

Szymon Radzewicz - niektórzy z naszych redaktorów musieli nauczyć się blogować, ale nie Szymon Radzewicz. On miał to od zawsze i od pierwszych dni w redakcji Playbacku, nieszablonowym podejściem do tematyki gier, wykręcał rekordowe liczby odsłon, a czytelnicy w komentarzach jasno deklarowali "ach!", "faktycznie!", "nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób". Jeśli ktoś ma udowodnić, że wielkość miseczki bohaterki gry komputerowej wpływa na odbiór ścieżki dźwiękowej, to tylko on.

Andrzej Sitek - kiedy w 1998 roku wracałem po szkole z nowym numerem CD-Action w plecaku i zaczynałem czytać kolejne artykuły, nawet nie śmiałem marzyć, że pewnego dnia będę miał okazję pracować z Czarnym Iwanem w jednej redakcji. Absolutnie legenda dziennikarstwa growego w Polsce, w ostatnim czasie rozkochał się również w ebookach. Niczego nie ujmując reszcie ekipy, wybrałem najlepszych, ale to zaszczyt mieć Iwana w naszym zespole!

Ewa Sołtysiak - bo jedna Ewa w redakcji to za mało. Ewa jako jedna z nielicznych w naszym zespole, nie ma doświadczenia z czasów Playbacku. W czasie, kiedy my zagrywaliśmy się grami i oglądaliśmy filmy, Ewa czytała książki. Jak sama twierdzi - uwielbia je i połyka wręcz hurtowo, dlatego dzielnie będzie wspierała nasz dział e-booków.

Łukasz Stelmach - kolejny człowiek-orkiestra w naszym zespole, fan dziwnej muzyki i dziwnych filmów, które jednak po bliższym poznaniu okazują się naprawdę niezłe (może z wyjątkiem niezrozumiałego dla mnie kultu, którym darzy Tima Burtona). Tym niemniej, warto mu w tych kwestiach zaufać. Świetny webdesigner, a od jakiegoś czasu także vloger i to jeden z tych vlogerów, którzy nie rodzą mojej agresji. Spójrzcie zresztą sami.

REKLAMA

Jakub Kralka - to ja lata temu założyłem Playback, a teraz podjąłem słuszną decyzję o połączeniu go ze Spider's Webem. Od tamtego czasu pisałem w wielu miejscach, o niektórych boję się wspominać, a Wy balibyście się je czytać. Jako redaktor prowadzący będę miał okazję wspierać redakcję w działaniach i od czasu do czasu raczyć Was moim marudzeniem na tematy z pogranicza popkultury.

***
Redaktorem naczelnym sPlay jest Przemysław Pająk, który zarządza również Spider's Web, największym polskim blogiem technologicznym
Wydawcą sPlay jest Ewa Lalik, redaktor prowadząca Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA