REKLAMA

Teraz możesz czytać komiksy Marvela za darmo. Oto kilka nietypowych propozycji

Marvel Unlimited to dostęp do tysięcy komiksów z całej historii wydawnictwa Marvel Comics za jedną stałą kwotę miesięcznie (albo jeszcze taniej - rocznie).

Teraz możesz czytać komiksy Marvela za darmo. Mamy kilka propozycji
REKLAMA
REKLAMA

Wspominam o tym, bo od kilku dni jest możliwość poczytania świetnych komiksów bez płacenia. Z okazji premiery serialu Iron Fist na Netfliksie można użyć kodu RAND i przez miesiąc czytać ogromną bibliotekę komiksów za darmo. Należy wybrać płatność miesięczną, i wpisać kod - płatność zostanie obniżona do zera. W trakcie tego miesiąca można zrezygnować z usługi i karta nie zostanie obciążona.  Pamiętajmy jednak, że kod jest ważny jedynie do 29 marca!

Komiksy po opłaceniu subskrypcji możemy czytać na stronie WWW oraz w aplikacjach mobilnych (iPhone i Android). W aplikacjach dodatkowo mamy możliwość zapisania komiksów do czytania bez dostępu do sieci.

W Mavel Unlimited znajdziemy najważniejsze serie i wydarzenia komiksowe z tego wydawnictwa: Civil War, Civil War II, komiksy Star Wars i wiele innych komiksowych „flagowców”. Dlatego właśnie chciałbym dziś zaproponować podróż po mniej uczęszczanych półkach komiksowej biblioteki Unlimited. Przedstawię kilka propozycji, które łatwo przeoczyć, a są godne uwagi. Pozostają one trochę poza głównym komiksowym nurtem, co nie oznacza wcale że są gorsze.

1602

Seria komiksowa, której scenarzystą był Neil Gaiman, a który przenosi najbardziej znanych bohaterów Marvela do elżbietańskiej Anglii. Doktor Strange jest nadwornym magiem królowej, a szefem królewskiego wywiadu jest nie kto inny a sir Nicholas Fury. Interesujące jest poznawanie bohaterów (indianin Rohjaz to w „naszej” wersji wydarzeń Kapitan Ameryka, a Carlos Javier prowadzi Szkołę dla Szlacheckich Synów), a całość jak na Gaimana przystało, jest bardzo zgrabnie opowiedzianą historią.

 class="wp-image-81649"

Avengers Fairy Tales

Jak również X-Men Fairy Tales oraz Spider-Man Fairy Tales. Bajki (czy raczej klasyczne historie dla dzieci) opowiedziane za pomocą postaci z Avengers, mutantów z X-Men czy bohaterów opowieści o Spider-Manie. Na nowo opowiedziane w serii zostały m.in. historie o Piotrusiu Panie, Pinokiu czy o Czarnoksiężniku z krainy Oz.

 class="wp-image-81650"

Star Wars Manga

Klasyczna trylogia Gwiezdnych Wojen opowiedziana w formie mangi. Do rysowania zaproszono japońskich artystów m.in. Hisao Tamakiego. W wydaniu papierowym wydano serię jak na mangę przystało: w formie do czytania o prawej do lewej. W wersji elektronicznej kadry odwrócono.

 class="wp-image-81651"

Truth: Red, White and Black

Dziejąca się w tle historii o Kapitanie Ameryki historia czarnoskórych amerykańskich żołnierzy zmuszonych do bycia testerami serum superżołnierza. Poważny temat stosunków rasowych i wojny opowiedziany za pomocą uniwersum Marvela. Można się wzruszyć!

 class="wp-image-81652"

Pride and Prejudice oraz Sense and Sensibility

Dwie klasyczne powieści angielskiej pisarki Jane Austen czyli Duma i uprzedzenie oraz Rozważna i romantyczna. Kto lubi oryginały, temu się spodoba i komiks, ponieważ został przygotowany bez żadnych udziwnień ani bez mieszania do powieści świata Marvela. Jedynym odstępstwem są uwspółcześnione okładki.

 class="wp-image-81653"

Marvel 1985

Dziejąca się w wyidealizowanych latach 1980 historia o chłopcu zafascynowanym komiksami Marvela, który zaczyna odkrywać drugie dno otaczającego go świata. Spodoba się miłośnikom serialu Stranger Things!

 class="wp-image-81654"

Marvel Zombies

Seria opowiadająca o tym, co by było gdyby plaga zombiaków opanowała świat Marvela. Scenarzystą jest tutaj sam twórca The Walking Dead Robert Kirkman. Krwiożercze wersje superbohaterów próbują walczyć ze swoimi ciągotami do pożerania mózgów, ale czy uda im się od tego powstrzymać?

 class="wp-image-81655"

The Star Wars

Tak, z dodatkowym "The" na początku. Alternatywna historia Gwiezdnych Wojen opowiedziana tak, jak gdyby nie było filmów, komiksów i seriali, a jedynie pierwsza wersja scenariusza George’a Lucasa z 1974 roku. Nie do końca sformułowany świat, prosta westernowa opowieść i czasami komiczne postaci. Tak mogła wyglądać Nowa nadzieja!

 class="wp-image-81656"

Agents Of Atlas

REKLAMA

Hołd złożony pierwszym komiksom z wydawnictwa, które niegdyś nazywało się Atlas Publishing, a później miało przerodzić się z Marvel Comics. Opowieść łączy postaci, które w latach 1947-1956 pojawiały się w wielu różnych seriach: między innymi Venus, Gorilla-Mana, Marvel Boya, robota M-11.

 class="wp-image-81657"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA