REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Jeśli jeszcze nie widziałeś tych filmów, to bierz się za oglądanie. Najwyżej ocenione produkcje Netflix Originals

Koniec z subiektywnym doborem i zestawieniami zależnymi od gustu i kaprysu piszącego ich redaktora. Oto lista TOP 15 najlepszych filmów Netflix Originals.

02.07.2018
22:16
najlepsze filmy netflix originals
REKLAMA
REKLAMA

Nie potrafię już zliczyć liczby dyskusji, w których nie zgadzaliście się z moją pochwalną bądź surową oceną jakiegoś filmu i serialu. Najzabawniejsze jest w tym to, że to nie jest tak, że ktoś z nas ma rację – sztuka postrzegana jest subiektywnie, dlatego też moja krytyka lub zachwyt są równie zasadne, co wasze odwrotne reakcje. By pomóc zrozumieć problem, stwierdzę kilka faktów:

  • Uwielbiam trylogię Matriksa. W tym dwa późniejsze filmy.
  • Najwspanialszy film, jaki widziałem kiedykolwiek w kinie, to Interstellar.
  • Valerian i Miasto Tysiąca Planet to film, na którym świetnie się bawiłem.
  • Serie filmów i seriali Marvela raczej mnie nudzą.
  • Avatar uważam za genialny, bardzo mi się podobał też jego scenariusz.

Dlatego też piszę rozwlekłe recenzje, zamiast tylko określać coś per fajne lub niefajne. By oprócz oceny przedstawić wam obiektywnie cechy danej produkcji, by pomóc wam zrozumieć, jaki właściwie jest ten film czy serial. Bo zdaję sobie sprawę, że za powyższą punktowaną listę część z was chce mnie już ukamienować. To absolutnie normalne, każdy z nas ma jakieś preferencje.

Jednak z uwagi na powyższe przyszedł nam do głowy inny pomysł. Zaplanowaliśmy serię zestawień, w których wykorzystujemy względnie obiektywną ocenę. A ta jest średnią dwóch ocen wystawionych przez społeczność iMDb i Filmweb. Poniżej prezentujemy jedno z ciekawszych z zestawień.

TOP 15 najwyżej ocenionych filmów Netflix Originals.

Film przedstawia życie trzech kubańskich rodzin, z trudem wiążących koniec z końcem. Historia przedstawiona w filmie trwa aż 45 lat. Zaczynamy ją na początku lat siedemdziesiątych, w czasach ostrożnego optymizmu na Kubie, by następnie dotrzeć do przerażających dla mieszkańców wyspy lat dziewięćdziesiątych, gdy upada Związek Radziecki, aż do 2016 roku – a więc do śmierci Fidela Castro.

Ocena: 8,1.

Virunga to rezerwat przyrody we wschodnim Kongo. To jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na Ziemi. I jedyne miejsce, w którym nadal żyją na wolności goryle górskie. Mała grupa strażników chroni to piękne miejsce przed bojówkami, kłusownikami i chciwymi korporacjami. Nie zważają na nic, nawet na toczącą się nieopodal wojnę, zdeterminowani, by walczyć do końca.

Ocena: 8,05.

Ten film przypomina wydarzenia związane z Majdanem i rewolucją na Ukrainie. Opowiada o samym kraju, ale też o – zdaniem jego twórców – uniwersalnych wartościach, jakimi są patriotyzm czy dążenie do wolności. To również historia rewolucji i walki o życie. Film był nominowany do Oscara.

Ocena: 7,95.

Rafa koralowa, jedno z najpiękniejszych zjawisk naturalnych na świecie, powoli… odchodzi do przeszłości. Rafy znikają na całym świecie w zastraszającym tempie, a wraz z ich zanikiem wymierają całe powiązane z nimi ekosystemy. Grupa nurków, fotografów i naukowców wyrusza na wyprawę, by zbadać dokładne przyczyny ich zanikania i by znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Ocena: 7,9.

Justin Timberlake może i jest niezłym aktorem. Ale jest przede wszystkim niesamowitym showmanem. Ten film, przedstawiający ostatnie koncerty z jednej z jego największych tras, jest tego najlepszym dowodem. Zobaczymy, jak wygląda to widowisko za kulisami, ale też i na scenie. Dowiemy się, jak kreowane jest jedno z najciekawszych przedstawień jednej z największych męskich gwiazd pop naszych czasów.

Ocena: 7,9

Ikar to film o sportowym dopingu. Autor decyduje się wzmocnić swoje ciało i sprawdzić, jak to na niego wpłynie i czy uda mu się uniknąć odpowiedzialności. Pomaga mu w tym Grigorij Rodczenkow, dyrektor rosyjskiej instytucji, która zajmuje się zwalczaniem dopingu. W trakcie eksperymentu wybucha afera związana z występem rosyjskich sportowców w Rio de Janeiro. Niemiecka stacja telewizyjna twierdzi, że większość rosyjskich sportowców stosuje doping. Całej reprezentacji grozi wykluczenie. Grigorij Rodczenkow boi się o swoje życie. To od niego zależała niewykrywalność podawanych sportowcom specyfików. Rodczenkow ucieka z Rosji z pomocą autora filmu i zaczyna swoją spowiedź…

Ocena: 7,85.

Aktor Jim Carrey wspomina swoją wielką przemianę w Andy’ego Kaufmana, której dokonał na potrzeby jednego z jego najlepszych filmów – Człowieka z księżyca. Na tym jednak nie koniec. Carrey zabierze widzów w tym filmie na ciekawą mentalną podróż, pełną rozważań nad otaczającą nas rzeczywistością i sensem życia.

Ocena: 7,75.

Tytuł tego filmu nawiązuje do XIII poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która stanowi, że Nie będzie w Stanach Zjednoczonych ani niewolnictwa, ani przymusowych robót, chyba że jako kara za przestępstwo, którego sprawca został prawidłowo skazany. Autorzy tej produkcji zbierają dowody świadczące o związku drugiej części tejże poprawki a masową kryminalizacją i rozrastającym się przemysłem więziennym w Stanach Zjednoczonych.

Ocena: 7,65.

Kilkunastoletni, trzymający kałasznikowy w dłoniach chłopcy, to powszechny widok podczas wielu walk o wpływy i tereny lokalnych watażków w najbardziej niebezpiecznych krajach Afryki, takich jak na przykład Somalia. Tacy obdarci z dzieciństwa bojownicy są bohaterami tej superprodukcji filmowej, walcząc dla swojego lidera i przywódcy, w którego wcielił się sam Idris Elba.

Ocena: 7,55.

To film, który opowiada o największych sukcesach i porażkach słynnej Niny Simone, amerykańskiej piosenkarki i aktywistki walczącej o prawa człowieka. Wypełniony jest premierowymi nagraniami i tymi archiwalnymi, niektórymi nigdy wcześniej nie publikowanymi w Internecie.

Ocena: 7,45.

W filmie tym poznamy historię legendarnej pisarki i dziennikarki, która wsławiła się bezbłędnym dokumentowaniem dziwnego okresu w historii Stanów Zjednoczonych, jakimi były lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte. Didion była wzorcem dla tysięcy młodych pisarzy, a dzięki tej produkcji Netfliksa poznamy zarówno historię jej imponującej kariery, jak i szczegóły życia osobistego, które ukształtowały tytułową bohaterkę.

Ocena: 7,4.

Jak wygląda piekło, zakładając że istnieje? Za życia raczej się o tym nie przekonamy. Werner Herzog i jego przyjaciel Clive Oppenheimer zaprezentują nam jego namiastkę. Wspólnie z nimi będziemy eksplorować aktywne wulkany na całym świecie, doświadczając wspólnie z nimi bezkompromisowej potęgi natury.

Ocena: 7,4.

To krótki i poruszający portret słynnego naukowca, pisarza i przewodnika duchowego. Na potrzeby tego filmu wspólnie z nami będzie prowadził rozważania na temat śmierci, życia i miłości. Nawet otoczenie, w którym się znajdziemy, będzie czymś zupełnie nietypowym. Dass mieszka bowiem na Maui.

Ocena: 7,4.

Akcja filmu Mudbound rozgrywa się na przestrzeni lat 30. i 40. XX wieku na południu Ameryki. Rodzina McAllanów rozpoczyna tam nowe życie na niezagospodarowanej jeszcze farmie. Pola do upraw McAllanowie dzielą z afroamerykańską rodziną Jacksonów, zmagających się z wszechobecnym rasizmem. Po ataku na Pearl Harbor Stany Zjednoczone przystępują do II wojny światowej. Na linię frontu zostaje wysłany Jamie McAllan oraz najstarszy z synów rodziny Jacksonów. Zamiast zbliżyć obie rodziny do siebie, to zrządzenie losu doprowadzi do tragedii.

Ocena: 7,4.

REKLAMA

Sztuka może być piękna i ciekawa, w tym nowoczesna. Udowadnia to nasz tytułowy bohater, który szykuje się do końcowych szlifów jego największego dzieła. Powstawało ono przez 20 lat i ma stanowić niepowtarzalne pirotechniczne widowisko. Ma być ono nie tylko ucztą dla oka, ale też stanowić podróż w coś prawdziwie transcendentalnego.

Ocena: 7,35.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA