REKLAMA

Życzenia na ten rok? Więcej miniseriali. Najwyżej oceniane produkcje limitowane 2019 roku, które trzeba obejrzeć

Rok 2019 to rok HBO, które zgodnie z obietnicami dostarczyło nam więcej seriali, wciąż zresztą wyśmienitych, ale także rok miniserii. Ostatnie 12 miesięcy obfitowało w rewelacyjne produkcje limitowane. A to cieszy mnie podwójnie, bo ostatnio coraz bardziej doceniam właśnie miniseriale, będące zamkniętymi opowieściami do obejrzenia „na raz”.

miniseriale 2019 netflix hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Wśród najlepszych miniseriali znalazły się pozycje, które znajdziecie na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Skupiłam się na najlepiej ocenionych popularnych miniserialach, które zadebiutowały na platformach streamingowych w 2019 roku. Ocena widzów liczona jest na podstawie średnich not z dwóch serwisów – Filmwebu i IMDb.

Najlepsze miniseriale 2019 roku. Te produkcje oceniliście najwyżej:

Czarnobyl

Ocena: 9,25
Czarnobyl HBO - kadr promocyjny class="wp-image-298490"

Dwa Złote Globy na koncie (za najlepszy serial limitowany lub film telewizyjny i dla Stellana Skarsgårda jako najlepszego aktora drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym) i dziesiątki zachwyconych fanów na całym świecie. „Czarnobyl” to pozycja obowiązkowa z 2019, którą trzeba nadrobić. Zapowiadająca się intrygująco, ale pierwotnie niepozorna produkcja stała się czarnym koniem HBO już chwilę po premierze. Poruszający obraz jednej z największych katastrof ubiegłego wieku – miniserial opowiada o wypadku jądrowym z 1986 roku na Ukrainie.

Jak nas widzą

Ocena: 8,65
jak nas widzą netflix miniserial class="wp-image-277568"

Wyjątkowy miniserial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z końcówki lat 80. W Central Parku dochodzi do napaści i gwałtu na białej kobiecie. O to okrucieństwo zostaje oskarżonych pięciu młodych chłopaków – Latynosi i Afroamerykanie. Po latach spędzonych w sądzie, więzieniu, podczas których chłopcy byli narażeni na zastraszanie, przemoc i społeczny ostracyzm, młodzi mężczyźni okazują się być niewinni. Historia tzw. „Piątki z Central Parku” to opowieść o lukach w systemie i nieodpowiedzialności wymiaru sprawiedliwości. Za tę wybitną czteroodcinkową produkcję odpowiada Ava DuVernay.

Rok za rokiem

Ocena: 8,15
Emma Thompson w serialu BBC Rok za rokiem class="wp-image-297665"

Serial pięciokrotnie nominowany do różnych nagród, w tym do Critics’ Choice Television jako najlepszy serial limitowany. „Rok za rokiem” to produkcja opowiadająca o kilkunastu latach z życia rodziny przeciętnej rodziny z Manchesteru. Widzowie są świadkami prywatnych rozterek głównych bohaterów, dla których tłem są przemiany społeczne, rozwój technologiczny. Na ekranie m.in. Emma Thompson, Rory Kinnear, Russell Tovey.

Niewiarygodne

Ocena: 8,05
niewiarygodne serial na netflix class="wp-image-323733"

Poruszająca opowieść o dwóch policjantkach, które próbują schwytać seryjnego gwałciciela. „Niewiarygodne” nie przyglądają się jednak tylko psychice przestępcy, ale miniserial skupia swoją uwagę na ofiarach i poszukujących winnego kobietach. Feministyczna produkcja, która pokazuje o tym, jak system działa od środka i jak trauma może zniszczyć życie człowiekowi. Nie jest pewne, czy – mimo że produkcja miała być miniserialem – nie powstaną kolejne odcinki pod tym samym szyldem. Twórcy są podobno otwarci na stworzenie antologii.

Dobry omen

Ocena: 8,0
 class="wp-image-290483"

Komedia fantasy na podstawie powieści autorstwa Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta. Ziemi grozi koniec, a żeby uniknąć Armagedonu dwie przeciwstawne siły muszą zawrzeć sojusz. Los świata jest w rękach kapryśnego Anioła i Demona-łobuza. Dwaj panowie mają przed sobą trudne zadanie – muszą znaleźć... młodego Antychrysta, który ma zniszczyć świat, choć chłopiec jeszcze o tym nie wie. W rolach głównych: David Tennant i Michael Sheen.

Szukając Alaski

Ocena: 7,9
szukając alaski recenzja class="wp-image-334912"
Fot. Alfonso Bresciani

Wspaniała produkcja, nie tylko dla młodzieży. Miniserial „Szukając Alaski” to ekranizacja powieści Johna Greena, amerykańskiego pisarza specjalizującego się w gatunku Young Adult. Głównym bohaterem jest nastoletni Miles, który próbując odnaleźć sens życia, przenosi się do szkoły z internatem - niegdyś uczył się w niej jego ojciec. Tam poznaje szalonego Pułkownika i Alaskę, która podbija jego serce. To będzie fascynująca i trudna przygoda, okupiona bólem dorastania.

Na cały głos

Ocena: 7,85
na cały głos recenzja class="wp-image-302176"

Historia kariery i jej schyłku Rogera Ailesa, założyciela Fox News. Serial koncentruje się na dekadzie działań mężczyzny, którego karierę zakończyły m.in oskarżenia o molestowanie seksualne. Miniserial „Na cały głos” przygląda się także jego związkom z polityką – Ailes prawdopodobnie stał się de facto przywódcą Partii Republikańskiej. W byłego prezesa i dyrektora generalnego stacji Fox News i Fox Television Stations wcielił się Russell Crowe.

Paragraf 22

Ocena: 7,7
Kadr z serialu Hulu "Paragraf 22" class="wp-image-283982"

Produkcja z gwiazdorską obsadą. Na ekranie m.in. George Clooney, Christopher Abbott i Hugh Laurie. Miniserial jest ekranizacją powieści Josepha Hellera wydanej pod tym samym tytułem. To opowieść o wojnie i jej absurdach, wybijająca się sam szczyt satyry i groteski. Miniserial dostał łącznie 11 nominacji, w tym dwie do Złotych Globów (za najlepszy serial limitowany lub film telewizyjny i dla Christophera Abbotta jako najlepszego aktora w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym).

Opowieść wigilijna

Ocena: 7,25
opowieść wigilijna 2019 class="wp-image-360615"
REKLAMA

Nowa, serialowa wersja znanej wszystkim „Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa. Autorem produkcji jest znany z „Peaky Blinders” Steven Knight. Miniserial skupia się na mrocznej stronie skąpca, Ebenezera Scrooge'a, w którego wcielił się Guy Pearce. Na ekranie oprócz niego zobaczymy m.in. Vinette Robinson, Stephena Grahama i Joego Alwyna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA