REKLAMA

Najlepsze seriale sierpnia - wybiera redakcja Rozrywka.Blog

Skończył się sierpień, więc wybieramy najlepsze seriale minionego miesiąca.

netflix nowosci piatek
REKLAMA
REKLAMA

Najlepsze seriale sierpnia 2020 — wybór redakcji Rozrywka.Blog

Magda Fijołek — Dirty John: Betty Broderick

dirty John Betty broderick netflix recenzja

„Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób” — pisał w „Annie Kareninie” Tołstoj. Nowy sezon opartej na faktach serii „Dirty John” opowiada o wyjątkowo paskudnym przypadku rodziny Brodericków, która z kochającej się familii stała się siedliskiem zła w czystej postaci.

Sezon pochłonęłam w dwa wieczory i mimo że nie były to najprzyjemniej spędzone godziny (ta historia naprawdę potrafi przybić, nawet najbardziej odpornych widzów), podtrzymuję zdanie, że to jedna z najlepszych serialowych premier ostatnich tygodni. Plus znakomita Amanda Peet jako wzgardzona, żądna zemsty żona w duecie z Christianem Slaterem grającym cynicznego prawnika i bezwzględnego socjopatę.

Serial możecie obejrzeć na Netfliksie.

Tomasz Gardziński — Kradzież stulecia

kradzież stulecia netflix
Foto: Kradzież stulecia/Juan Pablo Gutierrez/Netflix

Serial „Dom z papieru” nie bez powodu dorobił się tak olbrzymiej grupy wiernych odbiorców. Historie o napadach na bank, zbieraniu ekipy, opracowywaniu planu, a potem jego realizacji (zwykle nie bez przeszkód) mają w sobie coś niezwykle fascynującego. I nie od dzisiaj potrafią przykuć uwagę odbiorców. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że hiszpański serial z każdym kolejnym sezonem coraz bardziej odsuwał się od tej prostej formuły na rzecz przesadnego melodramatyzmu.

Miniserial „Kradzież stulecia” wpadł więc na platformę Netflix w absolutnie idealnym momencie. Inspirowana prawdziwą historią największego napadu w historii Kolumbii ogranicza niepotrzebne przerywniki do minimum, zamiast tego koncentrując się na dwóch głównych bohaterach, samym skoku na bank i jego konsekwencjach. A ponieważ produkcja jest dodatkowo świetnie zagrana, nakręcona i ma fenomenalną ścieżkę dźwiękową, to jej seans jest czystą przyjemnością.

„Kradzież stulecia” obejrzycie w serwisie Netflix.

Joanna Tracewicz — Mogę cię zniszczyć

mogę cię zniszczyć recenzja hbo opinie

to autorski serial Michaeli Coel, który jest zapisem jej osobistych doświadczeń. 32-letnia Brytyjka o ghańskich korzeniach została zgwałcona w barze. Oprawca podał jej tabletkę gwałtu. I te wydarzenia są głównym tematem serialu, opowiadającym o Arabelli (w tej roli właśnie Coel), młodej pisarce, która sławę zdobyła dzięki swoim publikacjom na Twitterze. Teraz stara się napisać nową książkę, ale jej życie staje na głowie.

Młoda kobieta ma problem z narkotykami i alkoholem, nie potrafi skupić się na pracy, a do tego tęskni za pewnym tajemniczym Włochem. Jej świat rozsypuje się na tysiąc kawałków, kiedy pewnego ranka nie może sobie przypomnieć, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Na głowie ma guza. Dziewczyna początkowo bagatelizuje fakt, że niewiele pamięta, ale kiedy zaczyna odkrywać prawdę, wszystko staje się jasne – została zgwałcona. „Mogę cię zniszczyć” to feministyczna opowieść o dzisiejszych millenialsach, miłości, uzależnieniach i o tym, gdzie przebiega granica pomiędzy winą, swobodą, wyzwoleniem i wykorzystaniem.

Serial obejrzycie na HBO GO.

Rafał Christ — Godność

Godnosc recenzja hbo go opinie
Godnosc recenzja hbo go opinie

Akcja jest tu równie gęsta co mroczna. Bohater „Godności” dźwiga na swoich barkach historię całego Chile. Jego losy są nierozerwalnie połączone z losami całego narodu. Jak jednak pisałem w swojej recenzji nie trzeba było śledzić głośnej sprawy Colonii Dignidad i Paula Schäfera, aby czerpać przyjemność z seansu. Serial jest przede wszystkim gęstym i mrocznym thrillerem, w którym przytłaczająca atmosfera idzie w parze z wartką akcją. To wręcz oczyszczająca podróż do najmroczniejszych otchłani ludzkiego zepsucia, podszyta społecznym zaangażowaniem.

„Godność” obejrzycie w serwisie HBO GO.

Anna Nicz — Kraina Lovecrafta

hbo go kraina lovecrafta annabelle sekcja rytmiczna
REKLAMA

Serial pięknie polemizuje z przekonaniami głoszonymi przez Lovecrafta. A do tego zapewnia intrygującą, wartką fabułę i świetnie wykreowanych bohaterów. Nad produkcją unosi się cały czas atmosfera znana z innych dzieł Jordana Peele’a, który tutaj pełni rolę jednego z twórców. „Kraina Lovecrafta” to horror w kampowym stylu, niepozbawiony absurdów, bawiący się konwencją, a do tego wszystkiego biorący na tapet bardzo ważny i trudny temat rasizmu. Pierwsze odcinki robią wielką nadzieję na jeden z najlepszych seriali tego roku.

Serial „Kraina Lovecrafta” znajdziecie w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA