REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix ciągle w formie. Wybieramy najlepsze seriale platformy z pierwszej połowy roku

Pierwsza połowa 2019 roku przyniosła wiele serialowych nowości na Netfliksie. Wybieramy najlepsze z nich.

01.08.2019
21:24
Najlepsze seriale Netfliksa z pierwszej połowy 2019 roku - TOP
REKLAMA
REKLAMA

Netflix - najlepsze seriale 1. połowy 2019 roku:

Konrad Chwast

Dark, sezon 2.

netflix class="wp-image-297854"

Uważny czytelnik zauważy, że „Dark” polecam w niemalże każdym zestawieniu. I tak, moi znajomi - z częścią musiałem zerwać kontakt - też muszą tego słuchać. Tylko to nie jest moja wina, że ta produkcja jest tak dobra. I to jeszcze 2. sezon! Niezbyt często zdarza się, aby kontynuacje seriali trzymały poziom poprzednich serii. A wszystko to zasługa tego, że „Dark” to produkcja bardzo dokładnie przemyślana i rozpisana właśnie na 3. akty. Jeśli ten ostatni się uda, to będziemy mieli do czynienia z jednym z najlepszych seriali ostatnich lat, nie tylko wśród tych od czerwonego serwisu VOD.

2 sezon sex education class="wp-image-248746"

Długo zastanawiałem się, który serial zrobił na mnie duże wrażenie w tym roku. „Sex Education” nie jest oczywiście arcydziełem, to solidny i bardzo sympatyczny serial komediowy. Niby nic nadzwyczajnego. Ale to, z jakim brakiem subtelności, a zarazem z gracją mówi o seksie, jest absolutnie fenomenalne. Podziwiam twórców za to, że nie trzymają sztucznego dystansu do miłości fizycznej, a jednocześnie pokazują, że nie zawsze to, co czujemy do drugiej osoby potrafi wychwycić terapeutyczne wyrachowanie - świetna robota.

Joanna Tracewicz

after life 2 sezon class="wp-image-272490"

W tym serialu zakochałam się od pierwszych chwil. Ricky Gervais, jego twórca i aktor, który zagrał pierwszoplanową postać, rozłożył mnie na łopatki. Płakałam i śmiałam się jednocześnie, będąc zachwycona poziomem humoru i umiejętnością mówienia lekko i mądrze o sprawach ważnych i trudnych. Tony stracił swoją żonę. Ta zmarła po ciężkiej chorobie. Mężczyzna, nie umiejąc sobie poradzić z nową rzeczywistością, postanawia otoczyć się murem. Będzie zgorzkniały, bezpośredni i będzie mieć wszystko oraz wszystkich gdzieś. Przecież nie musi się już niczym przejmować, a jak mu się znudzi bycie bucem, to się zabije. Proste, prawda? Doskonała opowieść o próbie poradzenia sobie z żałobą i życiu na nowo, po śmierci. To trzeba zobaczyć! W przygotowaniu 2. sezon.

Sex Education

 class="wp-image-242878"

Co tu dużo pisać – Asa Butterfield i Gillian Anderson są świetni. Tak jak i reszta ekipy. Laurie Nunn, twórczyni serialu, udało się stworzyć ciepłą, dowcipną i bezpretensjonalną opowieść o dojrzewaniu, seksie i nastolatkach. Taką, która wzrusza i rozbawia do łez jednocześnie. Przyznam, że przez pierwszych kilka odcinków nie do końca wiedziałam, o co tyle hałasu z „Sex Education”, ale potem przepadłam całkowicie. To jest dobre, to jest świeże – chciałoby się powiedzieć. Czuć tu brytyjskie poczucie humoru, które kojarzyć możecie z serii „Skins” oraz doskonałe wyczucie psychiki i zachowań dojrzewających, młodych ludzi. Świetny serial, czekam na 2. sezon!

Michał Kaczoń

Black Mirror, sezon 5.

czarne lustro Rachel Jack i Ashley Too recenzja class="wp-image-292949"

Trzyodcinkowy sezon serialu Charliego Brookera dał nam nieco odmienne podejście do tematyki serialu niż dotychczas. Otrzymaliśmy pierwszy pełnoprawny happy end, a także ciekawe nawiązanie do historii młodzieżowych czy problemów, z którymi możemy borykać się już dzisiaj. Na szczególną uwagę zasługuje też świetny Andrew Scott, który potrafił udźwignąć całą historię na swoich barkach, w opowieści, która potrafi poruszyć do głębi. Dużo ludzi narzekało na ostatni sezon, ja jestem z niego wyjątkowo zadowolony.

Sex Education

 class="wp-image-229445"

Produkcja w nietuzinkowy sposób opowiada o problemach seksualnych nastolatków, którzy często dopiero badają własne granice i otwarci są na spróbowanie wielu nowych rzeczy. Zaskakuje bezpruderyjne i otwarte podejście do tematu, promujące szacunek do drugiej osoby oraz komunikacji nastawionej na dialog. Serial wciąga i zaskakuje, a sytuacje w nim przedstawione są wielokrotnie tyleż piekielnie śmieszne, co brutalnie prawdziwe.

Tomasz Gardziński

Dark, sezon 2.

dark bohaterowie class="wp-image-296294"

Nowy sezon „Dark” zdecydowanie nie zawiódł. Niemieckiej produkcji udało się poszerzyć dotychczasowy świat o kolejne elementy, a przy tym w dalszym ciągu utrzymać kilka tajemnic i intrygującą atmosferę całości. Ten wyczyn należy docenić tym bardziej, że w tym roku większość kontynuacji seriali Netfliksa nie stanęła na wysokości zadania.

„Dark” oczywiście nie jest serialem prostym, w który łatwo wejść i bez większych kłopotów cieszyć się akcją. To dzieło z fabułą bardziej poplątaną niż kilka par słuchawek trzymanych w jednej szufladzie, głównie ze względu na aż pięć różnych linii czasowych. Warto jednak zdobyć się na tę odrobinę wysiłku. Tak doskonałe aktorstwo, świetna praca kamery i intrygująca fabuła po prostu nie mogą pójść na marne.

jak nas widzą netflix miniserial class="wp-image-277568"

Miniseriale do tej pory nie były specjalnością Netfliksa, ale być może wkrótce się to zmieni. Wszystko dlatego, że produkcja doczekała się doskonałych recenzji i zaskakująco wysokiej oglądalności. Zresztą nie bez powodu walkę o tegoroczną statuetkę Emmy w tej kategorii stoczą „Czarnobyl” od HBO i właśnie „Jak nas widzą”.

Serial Netfliksa przedstawia prawdziwą historię grupy młodych chłopaków, którzy bez żadnych dowodów zostali oskarżeni i skazani za gwałt i pobicie kobiety. Sprawa wywołała olbrzymie kontrowersje, a wkrótce okazało się, że największą winą chłopców był kolor ich skóry. „Jak nas widzą” warto jednak obejrzeć nie tylko ze względu na historyczne walory opowieści, ale też doskonałe zdjęcia i młodych aktorów, którzy grają z jakością godną weteranów branży.

Anna Nicz

the umbrella academy sezon 2 netflix class="wp-image-270657"

Nie jest to mój ulubiony z tegorocznych seriali Netfliksa, jednak jego obecność na platformie zdecydowanie warto odnotować. Opowieść na podstawie komiksowej serii Gerarda Waya i Gabriela Bá wciąga już od pierwszego odcinka, nie tylko dzięki intrygującej, pełnej niewiadomych historii. Największą wartością serialu jest chyba zgraja głównych bohaterów, świetnie napisanych i zagranych m.in. przez Elle Page, Toma Hoppera czy Roberta Sheehana. Moją ulubienicą jest jednak Cha-Cha, grana przez doskonałą Mary J. Blige.

REKLAMA
russian doll sezon 2 class="wp-image-294140"

Główny motyw fabuły serialu był już wałkowany w niejednej produkcji. Mimo to twórcom „Russian Doll” udało się go odkurzyć i na tej bazie stworzyć całkiem intrygujący scenariusz. Nadia umiera podczas swojej urodzinowej imprezy, po czym budzi się i przeżywa ostatni wieczór od nowa. I tak w kółko, wiele razy. Zagubiona w czasowej pętli kobieta próbuje na różne sposoby rozwikłać tę dziwną zagadkę. W rolę główną wcieliła się świetna Natasha Lyonne, która w końcu może popisać się swoim talentem i poczuciem humoru. Jeśli fabuła serialu do końca was nie przekonuje, warto obejrzeć go choćby dla samej Lyonne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA