REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Nowe DLC do Civilization V doda Polskę i Kazimierza Wielkiego!

Brave New World - taki tytuł będzie nosiło DLC do najlepszej gry strategicznej ostatnich kilku lat i z punktu widzenia polskiego gracza jest to pozycja niemalże obowiązkowa. 

15.03.2013
19:17
Nowe DLC do Civilization V doda Polskę i Kazimierza Wielkiego!
REKLAMA
REKLAMA

W końcu doczekaliśmy się glorii i chwały oraz docenienia przez Sida Meiera. W Civilization V pojawiło się kilka zasłużonych dla świata kultur, ale brakowało tam Polaków. Na szczęście dodatek, który ukaże się już latem, ten stan rzeczy zmieni. DLC wzbogaca podstawową wersję aż o dziewięć nowych nacji, ale jak na razie w materiałach prasowych promuje się Kazimierzem Wielkim i husarią. W zachodnich magazynach można wyczytać, że będziemy mieli jedne z najlepszych jednostek w grze o wspólnej cesze w postaci "solidarności" (ciekawe czy przypadkiem) co jest bardzo, bardzo miłe. Łechce ego i w ogóle. Już pal licho, że historycy dawno temu zdementowali, jakoby husaria tak wyglądała, jak widzi to ekipa Firaxis!

REKLAMA

Nowe scenariusze przeniosą nas między innymi na tereny Afryki oraz w czasy Wojny Secesyjnej. Ponadto rozbudowana zostanie dyplomacja. Funkcjonować ma coś na kształt wirtualnego ONZ-u - choć w mniej cywilizowanej wersji - gdzie nasz dyplomata będzie mógł wywierać wpływy na politykę w ramach globalnego interesu. Ciekawostką ma być też promocja sztuki i artystów jako kolejnej formy rozwoju cywilizacyjnego. Do tego dojdzie kilka nowych cudów świata.

Civilization 5 to prawdopodobnie najlepsza gra strategiczna jaka ukazała się w ciągu kilku ostatnich lat. Niestety, po części wynika to też z faktu, że twórcy zwyczajnie nas nie rozpieszczają. Pomimo wielu uproszczeń w interfejsie, fani serii przyznali zgodnie, że wcale a wcale nie pogorszyło, ani nie uczynniło to rozgrywki bardziej infantylną. Gra na łamach Steam kosztuje na chwilę obecną 30 euro (warto poczekać na promocje, które pewnie nadejdą niebawem), a sam dodatek ukaże się już latem tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA