REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Muzyka
  4. Mobile /

Siła Pokemon GO? Spotify mówi o 365-procentowym wzroście popularności muzyki do łapania stworków

Najlepszym być naprawdę chcę, jak nigdy dotąd nikt! Zdać muszę ważny test, wyszkolić wszystkie z nich! - kultowe kawałki w Spotify są popularne jak nigdy. Wszystko za sprawą fenomenu Pokemon GO.

11.07.2016
20:08
Siła Pokemon GO - na Spotify słuchamy 3-krotnie więcej Poków
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż aplikacja wciąż nie miała jeszcze europejskiej premiery, już teraz bije rekordy popularności. W momencie pisania tego tekstu, Pokemon GO jest bardziej popularne od Tindera, idąc łeb w łeb z samym Twitterem. Prawdziwy fenomen, na globalną skalę.

Sukces Pokemon GO ma gigantyczne konsekwencje.

Internet jest pełen niesamowitych historii o polowaniu na stworki, co tylko napędza popularność aplikacji. Charakterystyczna, biało-czerwona czapka Asha to teraz sprzedażowy hit, z kolei akcje Nintendo poszybowały w górę aż o 25%. Nie jestem pewien, czy nawet w pozytywnych scenariuszach twórcy Pokemon GO zakładali tak gigantyczny sukces.

Kolejnym obszarem, na który wpływa aplikacja, jest branża muzyczna. Jak podaje Spotify, utwór Gotta Catch’ Em Al odnotował na ich platformie wzrost odsłuchań o spektakularne 365 procent. Inne popularne utwory powiązane z Pokemonami to:

  • Pokemon Theme (utwór ma ponad 12 milionów odtworzeń!)
  • Pokerap
  • Pokemon Johto
  • Go Pokemon Go
  • I Want To Be A Hero

Do tego w Spotify chwalą się aż 197 tysiącami playlist nawiązujących do Pokemonów.

REKLAMA

Oczywiście każda z nich została ułożona przez użytkowników Spotify. W ogóle mnie to nie dziwi. Chwytając za smartfona i wychodząc w poszukiwaniu stworków, odpowiednia muzyka stanowi ważny dodatek. Słuchawki wydają się być niezbędnym elementem każdego trenera.

Niestety, wciąż musimy poczekać po oficjalną, europejską premierę Pokemon GO. Ta została zaplanowana na 30 lipca 2016 roku. Do tego czasu trzeba instalować grę ręcznie, lub zakładać konto na zagranicznych platformach dystrybucji aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA