REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie świetny rok dla rodzimego kina. Zapowiedzi polskich filmów na 2021

Już dawno zapowiedzi polskich filmów nie wyglądały aż tak interesująco. Jeśli tylko poniższe projekty sprostają oczekiwaniom, czekają nas znakomite miesiące w rodzimej kinematografii.

07.01.2021
9:03
Kadr z filmu Najmro
REKLAMA
REKLAMA

Broad Peak – premiera jesienią 2021

Broad Peak film polski 2021

Dramat fabularny opowiadający prawdziwą historię himalaisty Macieja Berbeki, który wraz z ekipą próbował dwa razy wspiąć się na szczyt góry Broad Peak w Karakorum. Reżyseruje Leszek Dawid. W obsadzie m.in. Ireneusz Czop, Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Łukasz Simlat i Piotr Głowacki.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje – premiera 15 stycznia

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię Zdzisława Najmrodzkiego – polskiego króla złodziei, który w latach 70. i 80.  okradał Peweksy i wielokrotnie sprawnie uciekał organom ścigania, nierzadko je ośmieszając. Zapowiada się więc mikstura kryminału, sensacji i komedii. A w roli głównej jeden z najlepszych polskich aktorów – Dawid Ogrodnik.

Śniegu już nigdy nie będzie – data premiery nieznana

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, będący jednocześnie polskim kandydatem do Oscara 2021. To historia mężczyzny, który posiada dar leczenia zaklęty w jego dłoniach i zatrudnia się jako masażysta. Podczas pracy poznaje osobiste dramaty z życia swoich klientów. W obsadzie Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i inni.

Magnezja – data premiery nieznana

Najnowsze dzieło twórców „Ostatniej rodziny” i „Bożego Ciała” zapowiadane jest jako postmodernistyczna wizja XX-lecia międzywojennego. Padają porównania do Quentina Tarantino, a nawet określenia, że to „Polski Marvel w kowbojskich klimatach”. Jeśli wierzyć zapowiedziom, czeka nas brawurowa mieszanka komedii, dramatu gangsterskiego, easternu i kina przygodowego. Brzmi ryzykownie, ale, jeśli się uda, to może być prawdziwa bomba.

Mistrz – premiera 5 marca

mistrz film polski 2021

To może być przepustka do pierwszej aktorskiej ligi dla Piotra Głowackiego. W Stanach za takie kreacje dostaje się (przynajmniej) nominacje do Oscara. Głowacki wciela się w „Mistrzu” w Tadeusza Pietrzykowskiego, pięściarza, który dzięki walkom na ringu próbuje przetrwać w niemieckim obozie zagłady podczas II wojny światowej.

Sweat – data premiery nieznana

„Sweat” przygląda się życiu młodej kobiety, Sylwii, która jest motywatorką fitness i gwiazdą mediów społecznościowych. Pewnego dnia Sylwia postanawia nagrać osobiste wyznanie i upublicznia je w sieci, co rozpoczyna ciąg dramatycznych wydarzeń.

Żeby nie było śladów – premiera 8 października

zeby nie bylo sladow film 2021

Kolejny film Jana P. Matuszyńskiego, twórcy „Ostatniej rodziny” czy serialu „Król”. „Żeby nie było śladów” opowiadać będzie o głośnej sprawie śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka przez milicjantów w czasie trwania stanu wojennego w 1983 roku. W obsadzie m.in. Mateusz Górski, Tomasz Ziętek, Jacek Braciak czy Robert Więckiewicz.

Gierek – premiera 15 października

gierek film 2021

„Gierek” to filmowa biografia Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR, który sprawował władzę w Polsce w latach 1970-1980. Najpierw doprowadził do ogromnego wzrostu gospodarczego w kraju, a następnie, w drugiej połowie lat 70. jego działania przyniosły potężny kryzys, który nie pozostał bez wpływu na całkowity rozpad systemu socjalistycznego w Polsce. W filmie w Gierka wcieli się… Michał Koterski.

Bóg Internetów – data premiery nieznana

bog internetow film 2021

To może być polski film pokolenia YouTuberów. „Bóg Internetów” to opowieść o nieśmiałym i zagubionym 30-latku, który postanawia założyć kanał na YouTubie. W celu zdobycia jak największej popularności, zaczyna stopniowo przekraczać wszelkie granice. Fabuła brzmi więc dość prosto i klarownie, jeśli tylko scenariusz będzie dobrze rozpisany jest szansa, że czeka nas solidny dramat o współczesności.

Prime Time – premiera jesienią

REKLAMA
prime time film 2021 bartosz bielenia

Znany z „Bożego Ciała” Bartosz Bielenia w zupełnie innej roli. Tym razem wcieli się on w młodego mężczyznę, który wdziera się do studia telewizyjnego w sylwestrową noc z 1999 roku i bierze za zakładników prezenterkę oraz ochroniarza. Zapowiada się mocny, mięsisty thriller w hollywoodzkim stylu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA