REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - Goat Simulator, Age of Empires i Epic Zen Garden

W tym tygodniu nie można narzekać na brak ciekawych debiutów. Posiadacze Windows Phone doczekali się głośnej aplikacji na wyłączność. Miłośnicy zielonego robota mogą przetestować niesamowitą, kooperacyjną produkcję, z kolei fani iOS zobaczyć, jak rewelacyjnie będą wyglądać mobilne produkcje w niedalekiej przyszłości. Przed Wami najciekawsze premiery na Androida, iOS oaz Windows Phone końca września:

22.09.2014
19:32
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – Goat Simulator, Age of Empires i Epic Zen Garden
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

Miał być hit, którym Microsoft przyciągnie do swoich mobilnych urządzeń wielu graczy. Marki Age of Empires nie trzeba przecież przedstawiać żadnemu miłośnikowi strategii. Niestety, bardzo szybko aplikacja pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Castle Siege to jeden z wielu klonów gier pokroju My City. Rozbudowa, zbieranie surowców, atakowanie przeciwników i wspieranie się mikro-transakcjami – nic nadzwyczajnego, nic niesamowitego, nic bliskiego wielkiemu Age of Empires. Można zainstalować, lecz miłośników komputerowej serii ostrzegam przed rozczarowaniem.

Pozostajemy przy temacie dotykowych strategii. Star Wars Commander to tytuł, który naprawdę nie różni się wieloma elementami od wcześniejszego Age of Empires. Rozbudowujesz, zbierasz, atakujesz i bronisz się – nudna klasyka mobilnego gatunku, która stale czeka na rewolucję i nowy wzór do naśladowania. Gwiezdnowojenna otoczka na pewno cieszy, ale gracz bardzo szybko odkrywa, że to jedynie kosmetyka. Zamiast szturmowców równie dobrze mogłyby biegać elfy, a zamiast maszyn krączących AT-AT ogromne mamuty albo dinozaury. Można, o ile lubi się tego typu produkcje. Niecodzienne podejście do znanej marki zawsze jest w cenie.

ANDROID

Bardzo, bardzo ciekawe podejście do rozgrywki wieloosobowej na ekranie jednego smartfona. BombSquad to przepiękny, utrzymany  w plastelinowej tonacji twór skupiony na rywalizacji znajomych. Ta została rozbita na kilka mocno zręcznościowych trybów, w których może zmagać się ze sobą do 8 zawodników jednocześnie. Jak taka zawrotna liczba graczy może obsługiwać jednego smartfona? Nie może, ale za pomocą aplikacji BombSqad Remote urządzenia pozostałych uczestników zamieniają się w kontrolery bluetooth. Bardzo sprytne podejście. Co więcej, gra jest w pełni darmowa, o ile nie przeszkadzają nam reklamy oraz limit do 3 wspólnie grających. W przeciwnym przypadku warto zapłacić.

Jedna z najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych aplikacji służących promocji filmu. Grze Interstellar najbliżej do wariacji Angry Birds Space, z dodatkowymi elementami pokroju rozbudowy statku kosmicznego oraz tworzenia własnej galaktyki. Bez dwóch zdań gra jest znacznie bardziej odważnym i skomplikowanym projektem niż większość promujących kinowe hity aplikacji, ale nie mogę napisać, że lepszym. Chociaż tytuł daje graczowi wiele możliwości, jest przy tym niegościnny, zimny i surowy. Nieustanna walka z przyciąganiem oraz orbitami to już mocno wyświechtany temat, który Interstellar wykorzystuje do cna. Można, ale nie trzeba.

iOS

Już jest, na Androida oraz iOS. Goat Simulator zrobił furorę na komputerach osobistych, aby teraz wylądować na mobilnych urządzeniach. Płatna aplikacja jest okrojona w porównaniu do starszego rodzeństwa na stacjonarnych platformach, ale to wciąż najlepszy symulator kozy dostępny na smartfony i tablety. Kluczowe pytanie brzmi – po co ci to? Odpowiednia odpowiedź – nikt nie ma zielonego pojęcia. Mimo tego Goat Simulator to hit niezależnej sceny, o sprzedaż którego nie trzeba się martwić.

W tym przypadku nie mamy do czynienia z pełnoprawną grą, ale raczej aplikacją ukazującą moc nowego języka programowania oraz mocy Unreal Angin 4. Epic Zen Garden to klasyczny, interaktwyny benchmark ukazujący niesamowitą moc drzemiącą w mobilnej, dotykowej rozgrywce. Zawsze warto pobrać i zainstalować, aby na własne oczy przekonać się, jak pięknie mogą wyglądać gry na smartfonie i tablecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA