REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - République, Retry i NHL 2K

W tym tygodniu powody do szczęścia mają głównie posiadacze Androida. Najlepsza mobilna gra skradana wszechczasów w końcu wylądowała w Google Play. Miłośnicy urządzeń Apple po raz kolejny dostali bardzo dobrą produkcję sportową, z kolei użytkownicy kafli Microsoftu… cóż, to następny tydzień ogromnej posuchy. Przed wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone końca października:

27.10.2014
15:33
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – République, Retry i NHL 2K
REKLAMA
REKLAMA

ANDROID

Najlepsza mobilna gra skradana w końcu wylądowała w Google Play. République wcześniej brylowała na urządzeniach Apple, gdzie doczekała się wielu naprawdę pochlebnych recenzji oraz tysięcy fanów. Podzielona na epizody produkcja nareszcie jest możliwa do kupienia dla posiadaczy Androida, w cenie 10 złotych od odcinka. Warto? Zdecydowanie! Rewelacyjna grafika, świetne sterowanie przy użyciu dotykowego ekranu, rozgrywka na wysokim poziomie oraz gwiazdorska obsada (David Hayer!) – zdecydowana czołówka, jeżeli chodzi o najlepsze mobilne tytuły na smartfony i tablety w historii.

Zręcznościowa seria The Galaxy on Fire posiada wielu zwolenników. Ci musieli być naprawdę zdziwieni, kiedy dowiedzieli się, że następna odsłona kosmicznej serii będzie… strategią MMO. Po prawie dwóch latach testów darmowa aplikacja w końcu wylądowała w Google Play. Z kilkudziesięcioma minutami z tytułem na karku mam pewność, że nie jest to najbardziej skomplikowana oraz najbardziej rozbudowana mobilna strategia, w jaką grałem. Mimo tego rozgrywka wciąga na tyle, że postanowiłem zachować grę w pamięci smartfona. Rzadko która darmowa gra dostępuje tego zaszczytu. Boli jedynie obecność mikro-transakcji, ale te już chyba nikogo nie dziwią.

iOS

Chociaż kolejna gra Rovio była możliwa do pobrania dla części z krajów (w tym Polski) już wcześniej, aplikacja dopiero kilka dni temu doczekała się światowej premiery. Retry to sympatyczna, utrzymana w grafice retro wariacja niesamowicie popularnego Flappy Bird. Zadaniem gracza jest przelecieć jak najdłuższy dystans bez zderzenia z elementami otoczenia, docierając bezpiecznie do lądowiska. Gra naprawdę wciąga i idealnie nadaje się do zabicia kilku minut nudy w kolejce do lekarza czy podróży komunikacją miejską. Jeżeli zjedliście zęby na Flappy Bird, na pewno przypadnie wam do gustu. Zwłaszcza w kontekście rozczarowującego Angry Birds: Transofmers. Rovio, co się z wami dzieje?

Tydzień temu mieliśmy do czynienia z rewelacyjną piłką koszykową od 2K. Teraz wydawca kusi równie rozbudowanym, nieco mniej powalającym wizualnie oraz mniej dopracowanym NHL 2K. Cena, jaką życzą sobie producenci za swoją produkcję jest naprawdę zawrotna . O ile w przypadku basketu stałem na stanowisku, że ten wart jest każdych pieniędzy, tak prawie 8 dolarów za hokej to już bardzo sporna kwestia. Gra zbiera pozytywne recenzje, ale efektu „wow” tym razem zabrakło.

WINDOWS PHONE

Aplikacja to jedna z setek klonów bardzo popularnego Doors. Gracz musi rozwiązywać kolejne zagadki logiczne, starając się otworzyć zamknięte drzwi naprzeciwko siebie. Z poziomu na poziom stopień skomplikowania rośnie, tak samo jak poziom frustracji dzierżyciela smartfona. Podobnie jak oryginalną grę, You Must Escape cechuje paskudna oprawa graficzna oraz darmowy format. Jeżeli przepadałeś za Doors, natomiast w sklepie Windows Phone nie widziałeś innych produkcji tego pokroju – coś w sam raz dla ciebie. Wysłużone, stare i paskudne, ale wciąż grywalne.

REKLAMA

Ta gra to najlepszy przykład na to, jak bardzo uboga jest biblioteka gier na mobilny system Windows Phone w porównaniu do konkurencji w postaci iOS oraz Androida. Na tamtych platformach podobny twór przeszedłby bez echa, podczas kiedy w sklepie Windows Phone ciężko znaleźć drugą równie ciekawą premierę w tym tygodniu. Moto Racing to archaiczna gra zręcznościowa, polegająca na omijaniu kolejnych przeszkód. Chociaż trójwymiarowa, grafika jest brzydka jak noc. Gra przypomniała mi czasy Androida 1.6 i pierwszych tego typu produkcji. Niestety, mamy już prawie 2015 rok. Not cool.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA