REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone - Terraria dla kafli, Chronology dla iOS

W tym tygodniu powody do radości mają zwłaszcza posiadacze mobilnych urządzeń z systemem Windows Phone. Po trzech naprawdę chudych tygodniach tym razem miłośnicy kafli naprawdę mają w czym wybierać. Sympatycy zielonego robota również nie mogą narzekać na brak ciekawych tytułów, podobnie jak użytkownicy iOS, wyposażeni w świetną nową grę logiczną. Przed Wami najciekawsze premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone przypadające na środek września:

15.09.2014
20:43
Premiery gier na Androida, iOS oraz Windows Phone – Terraria dla kafli, Chronology dla iOS
REKLAMA
REKLAMA

WINDOWS PHONE

W końcu jest! Jedyna w swoim rodzaju gra niezależna wylądowała w sklepie Windows Phone. Co więcej, aplikacja została sprzężona z Xbox Live, toteż miłośnicy podbijania Gamerscore będą u siebie w domu. Czym jest Terraria? To gra 2D o otwartym świecie oraz ogromnych możliwościach. Twierdzenie „Minecraft w dwóch wymiarach” najlepiej opisuje fenomen niezwykle grywalnej, skoncentrowanej na pozyskiwaniu oraz obrabianiu surowców produkcji. Oczywiście nie zabrakło wytwarzania przedmiotów, a nawet walki. Ogrom możliwości, zabawa na tygodnie i świetna optymalizacja – to główne cechy Terrari. Jeżeli lubicie tego typy otwarte produkcje, naprawdę warto, nawet za cenę 16 złotych.

Popularna na Androidzie hybryda hack’n’slasha oraz RPG wylądowała w sklepie Windows Phone. Dungeon Hunter 4 od Gameloftu w końcu doczekał się godnego konkurenta. Chociaż SoulCraft II nie jest pozbawiony wad, to bez dwóch zdań jeden z najlepszych i najbardziej dopracowanych przedstawicieli popularnego na przenośnych urządzeniach gatunku. Trójwymiarowa aplikacja nie tylko jest darmowa, ale również wspiera urządzenia z 512 megabajtami pamięci RAM na pokładzie. Zdecydowanie warto dać szansę.

ANDROID

Najlepsza gra z gatunku endless-run, jaka kiedykolwiek pojawiła się na smartfonach i tabletach. Człowiek-Pająk od Gameloftu zaatakował jednocześnie wszystkie wiodące systemy operacyjne, dając się zainstalować na Androidzie, iOS oraz Windows Phone. Doskonała, urozmaicona oraz niezwykle efektowna graficznie zabawa. Temple Run, Minion Rush oraz Subway Surfers naprawdę mają się od kogo uczyć. Bieganie, wspinanie się po wieżowcach, opadanie w dół z ogromnej wysokości czy bujanie się po pajęczych linach – wszystko zostało zachowane, łącznie z charakterystyczną, komikswą warstwą wizualną. Świetna, darmowa i oparta na mikro-transakcjach produkcja.

Jedna z tych aplikacji, które wypiorą umysł do czysta, w elektronicznych, kolorowych, neonowych i fluorescencyjnych barwach. Hyper Trip posiada bardzo prosty, ale również bardzo uzależniający patent na rozgrywkę. Chodzi po prostu o to, aby umiejętnie omijać powierzchnie, sterując poruszającym się kwadratem. Gra wymaga przy tym niebywałego wyczucia i refleksu. Syndrom „jeszcze jednego podejścia” jest tutaj silnie obecny, jedynie potęgowany klimatem kojarzącym się z filmem TRON. Darmowa, zręcznościowa produkcja na poziomie.

iOS

Prześliczna dwuwymiarowa gra zręcznościowa nie może się nie spodobać. Zwłaszcza, że ta jest wypchana logicznymi łamigłówkami, które stoją na naprawę wysokim poziomie. Stary wynalazca oraz jego towarzysz ślimak posiadają wyjątkową umiejętność manipulowania czasem. Nie mówimy jednak o kilku sekundach, minutach czy godzinach, ale całych latach, a nawet setkach lat. Efekt tego, jak dana lokacja zmienia się na przestrzeni wieków jest niesamowity, odróżniając Chronology na tle całej reszty podobnych produkcji. Naprawdę warto zainstalować. Zwłaszcza, że pierwszy epizod jest darmowy. Resztę odcinków możecie z kolei kupić wewnątrz aplikacji, o ile ta przypadnie wam do gustu.

REKLAMA

Nic nie jest w stanie powstrzymać firmę Square Enix przed wydawaniem kolejnych kultowych gier jPRG w reedycjach na smartfony oraz tablety. Stare jak świat Dragon Quest wylądowało właśnie w Google Play oraz iTunes App Store. O dziwo, tym razem wydawca zażyczył sobie rozsądną stawkę za grę, co w przypadku Square Enix wcale nie jest standardem. Niecałe 3 dolary za takiego dostosowanego do dotykowego sterowania dinozaura to rozsądna cena.

dragon quest
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA