Jak co tydzień przyjrzałam się nowościom płytowym z ostatnich dni. Wśród nich trochę przewrotnej, nieoczywistej muzyki, a także bardziej oczywiste, wyczekiwane przez fanów wydawnictwo.
Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.
Premiery muzyczne tygodnia:
Foals - Everything Not Saved Will Be Lost, Pt. 2
Zapowiadana już jakiś czas temu druga część „Everything Not Saved Will Be Lost”, albumu wydanego w marcu tego roku. Materiały z poszczególnych części nie różnią się od siebie atmosferą czy środkami wyrazu - wszak pochodzą z tej samej sesji nagraniowej. Czyli trochę po raz kolejny to samo, a trochę znowu radocha dla fanów brytyjskiej grupy.
Piernikowski - The best of moje getto
Robert Piernikowski, czyli 1/2 składu Syny, prezentuje kolejny solowy album. Na nim goście, m.in. Brodka, Kacha Kowalczyk z zespołu Coals i Hades. Spotkanie z Piernikowskim to zawsze intensywne doznanie, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji.
DJ Duch - Labirynt Śmierci
Ambient, pierwsze przebłyski disco polo, rap i inne gatunki znalezione na nagraniach z lat 90. Dźwięki z kaset, nagrań VHS, będące często efektem amatorskiego, domowego muzykowania. Inspiracje nowymi brzmieniami, które docierały do kraju razem z falą kapitalizmu, przemielone przez swojski punkt widzenia. „Labirynt Śmierci” to zbiór muzyki nagranej w Polsce w dekadzie lat 1989-1999. Nie tylko dla pasjonatów duchologicznych eskapad.
clipping. - There Existed an Addiction to Blood
Muzycy z Los Angeles lubią eksperymentować i bawić się hip hopem. Tym razem do zabawy wciągnęli tropy wyjęte z gatunku brutalnych horrorów. Wykorzystali te inspiracje do stworzenia atmosfery pełnej dziwności, a czasem upiorności.
Floating Points - Crush
3. album długogrający brytyjskiego muzyka i doktora neurobiologii. Jak zwykle w jego muzyce można usłyszeć odwołania do jazzu czy sample pełne smyczków. To kolejny pełen delikatności, subtelności i kruchości bardzo dobry materiał Sama Shepherda.