REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kojąca Rebeka i zaangażowani Sleaford Mods. Sprawdźcie najciekawsze muzyczne premiery tygodnia

Muzyka z Polski, Wielkiej Brytanii, a nawet dalekiej Australii. Sprawdźcie najciekawsze premiery płytowe minionego tygodnia.

23.02.2019
12:36
premiery płytowe
REKLAMA
REKLAMA

Rebeka - Post Dreams

„Post Dreams” to trzeci album duetu Iwona Skwarek-Bartosz Szczęsny. Jest sporo ejtisowych gitar, analogowych syntezatorów i electropopu w bardzo piosenkowym wydaniu. Muzyka Rebeki od zawsze kojarzyła mi się z delikatną melancholią (nie tylko ze względu na jeden z ich najpopularniejszych kawałków zatytułowany Melancholia). I na tym polu nic się nie zmienia.

Julia Jacklin - Crushing

„Crushing” to drugi album studyjny Australijki Julii Jacklin, która czaruje głębokim, pięknym głosem. Jej opowieści nie potrzebują skomplikowanej oprawy dźwiękowej - zwykle ogranicza się ona do akompaniamentu akustycznej gitary, pianina i perkusji. Jednak, gdy pojawia się gitara elektryczna i chórki, historie Jacklin brzmią równie dobrze. I przejmująco, bo chyba też taka między innymi miała być ta płyta.

James Yorkston - The Route To The Harmonium

Nowy album szkockiego muzyka to zbiór malownicznych, pobudzających wyobraźnię kawałków. Artysta w swoich kojących, folkowych opowieściach korzysta z wielu starych instrumentów. Magii całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że muzyka została nagrana w małej szkockiej wiosce rybackiej Cellardyke. Yorkston ma tam studio, zlokalizowane w budynku, w którym naprawiano sieci rybackie.

Sleaford Mods - Eton Alive

REKLAMA

Jason Williamson i Andrew Fearn znowu krytykują i nabijają się z otaczającego ich świata. A wiadomo, że teraz wyjątkowo mają z czego - sytuacja na Wyspach, społeczne nastroje i oczekiwania to tematy idealne dla kpiarza Williamsona. Jak zwykle jego celnym rozkminom towarzyszą proste, acz zręczne bity Fearna. Warto posłuchać i warto się wsłuchać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA