Przestawiamy zegarki! Podpowiadamy, co zrobić z zaoszczędzoną godziną
Już w nocy przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu (z 3:00 na 2:00 w niedzielę). Jest to więc niezła okazja, aby zaoszczędzoną godzinę spożytkować na coś, na co wcześniej nie znaleźliśmy czasu.
Co roku media, politycy i pewnie sami Polacy odbywają dyskusję dotyczącą sensowności przestawiania zegarków. Wydaje się, że przeważająca większość głosów krytykuje ten pomysł. Postanowiliśmy iść pod prąd i pokazać, co można zrobić z zaoszczędzoną godziną. Część z nas zapewne skorzysta sytuacji i przeznaczy ten czas na sen, co również jest niezłym rozwiązaniem.
Przestawiamy zegarki - co można zrobić z zaoszczędzoną godziną?
Obejrzeć jeden odcinek serialowej antologii
Nie mam wątpliwości, że większość z was zna Black Mirror przynajmniej ze słyszenia. Jeśli jednak nie mieliście okazji zapoznać się z jednym z najlepszych seriali science-fiction od Netfliksa (chociaż serwis produkuje go od niedawna), to jest to doskonała okazja. Zwłaszcza że Black Mirror to antologia, nie ma więc znaczenia, od którego odcinka zaczniecie oglądanie. Sprawdźcie koniecznie, jaka przyszłość może nas czekać, jeśli technologia wymknie się ludziom spod kontroli. Podobnie rzecz ma się z serialem pokój 104. Kolejne epizody opowiadają o innym niepokojącym wydarzeniu, ale wszystkie łączy to, że akcja dzieje się w właśnie pokoju hotelowym. Jestem prawie pewien, że pierwszy odcinek, który zobaczycie, na pewno nie będzie ostatnim.
Serial Black Mirror dostępny jest w serwisie Netflix, a Pokój 104 obejrzycie w HBO GO.
Dać szansę nowemu serialowi
Motywacyjni szamani często mówią o opuszczaniu tzw. strefy komfortu. I ja w taką serialową strefę komfortu wierzę, bo wiem dobrze, że czasem po całym dniu, mam ochotę obejrzeć to, co znam, lubię i czasem zwyczajnie nie chce mi się ryzykować. Gdy jednak niemal za darmo otrzymuję godzinę, to żal byłoby nie spróbować czegoś nowego. Osobiście proponuję obejrzeć jeden z mniej znanych seriali, ale z pewnością wartych obejrzenia: Kroniki Times Square, Katedra w Barcelonie czy Pustkowie – wszystkie trzy są przynajmniej dobre.
Kroniki Times Square i Pustkowie obejrzycie w HBO GO, a Katedrę w Barcelonie w serwisie Netflix.
Obejrzeć niedługi film dokumentalny
Filmy dokumentalne na dobre zadomowiły się w serwisach VoD. W zasadzie co miesiąc dostajemy nową porcję dzieł, które w przystępny sposób tłumaczą skomplikowane zagadnienia. Zmiana czasu, to dobra okazja, żeby poznać - choćby powierzchownie - jakąś sprawę czy też postać, o której losach wcześniej nic nie wiedzieliśmy. ReMastered: Kto strzelał do Boba Marleya, Jim and Andy (chociaż ten jest trochę dłuższy) czy 2 odcinki serii Wyjaśniamy - dzięki tym programom wyciśniecie z tej darmowej godziny wszystkie soki!
ReMastered: Kto strzelał do Boba Marleya, Jim and Andy i program Wyjaśniamy dostępne są w serwisie Netflix.
Przeczytać komiks
Dobra powieść graficzna, czy nawet zbiór krótkich historii zajmuje zwykle nie więcej niż 60 minut. Jest coś przekornego w tym, że często prosta i krótka rozrywka może dostarczyć nie tylko przyjemności, ale też wrażeń estetycznych z najwyższej półki. A nawet jeśli będzie to tylko prosta historyjka z obrazkami, ale przynajmniej będzie zabawna, to również dobrze. Nie da się ukryć, że komiksy mają się w naszym kraju coraz lepiej, coś dla siebie znajdą zarówno fani głębokich przemyśleń, jak i czystej rozrywki. W ostatnich tygodniach pojawił się na przykład nowy komiks Dema pt. Raptory, który świetnie komentuje całe zamieszanie z Pokemon GO. Z wydanych już jakiś czas temu, nie da się nie polecić komiksu Przez las autorstwa Emily Carroll, czyli zbioru krótkich horrorowych opowieści.