REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Studenci z Chin zaśpiewali po polsku wielki hit Sanah. I podbili nim sieć

"Nic dwa razy", wiersz autorstwa Wisławy Szymborskiej w interpretacji Sanah, swego czasu podbijał serca rodzimej publiczności. Teraz tę piosenkę postanowili wziąć na tapet studenci z Chin, którzy zaśpiewali ją w całości po polsku. Nagranie szybko podbiło sieć.

14.02.2024
14:29
Sanah studenci z Chin
REKLAMA

Sanah jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek swojego pokolenia, która odnosi ogromne sukcesy. W 2022 r. artystka wydała 4. album. Pojawiło się na nim 10 zaaranżowanych przez nią wierszy polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jednym z hitów swego czasu był utwór "Nic dwa razy". Aranżacja wiersza Wisławy Szymborskiej bardzo przypadła do gustu fanom.

REKLAMA

Studenci z Chin śpiewają hit Sanah. Zachwycili polską publiczność

Teraz postanowili wziąć ją na tapet studenci z Chin, którzy - choć z drobnym akcentem - zaśpiewali piosenkę po polsku naprawdę bardzo dobrze i czysto.

Więcej o TikToku czytaj w Spider's Web:

Nagranie ujrzało światło dzienne dzięki Oliwii, studentce filologii polskiej z Chin. Oliwia na TikToku prezentuje rozmaite treści po polsku, ale też opowiada o Chinach i o tym, jak jej idzie studiowanie polonistyki. Mimo że język polski jest zapewne dla niej nie lada wyzwaniem, polscy followersi są pod dużym wrażeniem tego, jak dobrze udało się jej opanować polski. Dzięki Oliwii pojawiło się na TikToku nagranie, na którym dwójka studentów z Chin śpiewa wspomniany utwór Sanah. W komentarzach internautów posypały się same pozytywne słowa. Piękne głosy, aż miło się słucha; Śpiewają po polsku, lepiej, niż niejeden Polak; Czy tylko ja mam ciary, jak ich słucham? - zachwycali się internauci.

@oliwiawaskocha

Cała piosenka „Nic dwa razy” śpiewana przez tych dwóch chińskich studentów!@vvaniia__ @malwahor #polonistyka#poezja #poem #Szymborska #polonista #fy #dlaciebie

♬ oryginalny dźwięk – oliwiawaskocha - oliwiawaskocha

Francuzi śpiewają polskie piosenki

REKLAMA

Warto dodać, że w ostatnim czasie sieć podbija również dwóch Francuzów: bracia Mattia i Elie Rosińscy, którzy śpiewają po francusku największe polskie przeboje. Jakiś czas temu popularność w Polsce zdobył też Koreańczyk, Kimek, który postanowił zaśpiewać największe polskie przeboje takich artystów i zespołów jak m.in. Dawid Podsiadło, Krzysztof Krawczyk czy Wilki.

@bemytiktok

Ale dobry numer 😍😍 po francusku tak brzmi #cover #muzyka #dlaciebie

♬ original sound - BEMY
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA